9 Грудня, 2018

Як проповідувати Євангеліє?

Як проповідувати Євангеліє?

Що таке благовістя, або євангелізм? Як проповідувати Євангелію? Чи реальне благовістя як спосіб життя? Побудова відносин з метою проповіді Євангелії – чи варто витрачати сили і можливості?

В нашому житті часто бувають такі моменти, коли ми маємо щось навчитися робити самостійно.

В кінці літа ми кілька разів усі з сім’єю їхали до озера, щоб покататися на роликах. Одним із завдань було навчити кататися Марту. Ми одягали ролики, брали доньку за руку і пробували робити кілька кроків. Марта дуже боялася відпустити руку. Але десь кілька тижнів в квартирі вже сама, без жодної допомоги, їздить на роликах.

Ви себе відчуваєте збудженим, трохи переляканим, коли вперше щось робите самостійно.

Історія яку ми сьогодні будемо читати з Євангелії Луки передає подібні емоції, і подібну картину.Учні займалися різними справами, хтось ремонтував одяг, хтось готував їжу, хтось прав одяг, хтось просто збоку спілкувався з найближчим з 12. І раптом Ісус, рухом руки дає знати, що потрібно терміново зібратися разом. Вони залишають усе чим були зайняті, кожен зайняв зручне місце. Вони можливо припускали, що Ісус їх гукнув, бо пора іти далі в інше село. Те що вони почули того, дня – це найменше що вони очікували у той момент. Давайте дізнаємося:

Луки 9:1-6

1  А коли покликав дванадцятьох, то дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хвороб.

2  І послав Він їх проповідувати Боже Царство й оздоровляти недужих.

3  І сказав Він їм: Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ні двох одежин не майте.

4  І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти відходьте.

5  А як хто не прийме вас, то, виходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг — на свідчення проти них.

6  Розійшовшись, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди.

Вони мабуть, подивилися один на одного з приголомшеними очима і справжнім побоюванням. Вони молоді люди, ще ніколи не проповідували. Вони приблизно рік часу з Вчителем Ісусом. Вони бачили, як Він навчає, але вони ще не проповідували, вони ще не лікували хворих, вони ще не виганяли демонів. Це було ще за кілька років до Дня П’ятидесятниці. Вони були першачками в школі,  першокурсниками. Вони ще незрілий гурток людей отримує завдання на кілька днів, яке повністю змінить їхнє життя назавжди.

Це ті самі відчуття збудження і страху, коли ти щось маєш робити самостійно. До цього моменту все оберталося навколо Ісуса. Він робив більшу частину служіння. Він навчав, вони навчалися. Тепер все це потрібно втілити у життя.

Мені цікаво як вони були поділені.  Хто з ким був у парі. Чи Яків з Іваном були разом, чи їх поєднали з кимось іншим? Чи дав Петро розкрити рота своєму партнеру? Хто був разом з Юдою? Цікаво яким Юда був проповідником?

Євангелізація, або благовістя це одне зі слів, яке часто викликає подібні відчуття роблення чогось вперше. Коли починаєш говорити про це, то дехто думає: о тільки не я, не кажіть, що я маю комусь щось казати. Не беріть мене до цієї справи. Ми вже знаємо, що маємо робити, але чомусь не збираємося це робити прямо зараз. Ми маємо собі більше цікаву і більш важливішу справу.

В цьому тексті Лука устами Ісуса навчає нас бути благовісниками – проповідниками Євангелії Царства. Ісус відкриває кілька аспектів діючого євангелізму. Що означає проповідувати, як це робити.

Благовістя – це спосіб життя, а не випадкова діяльність

Те, що робить Ісус показує, що благовістя для його учня – це стиль життя, а не окрема сфера. Ісус не проводить спеціального курсу. Він просто бере учнів по двоє, дає кілька рекомендацій і все. Для Нього це не є щось важке. Це норма, це природа учня. Більше того, Ісус нікому  з учнів не дає відстрочки. Нікому не дає поблажки посилаючись на те, що хтось з них більше був людиною діла, а не промовець.

Що таке благовістя?

Що таке благовістя, або євангелізм, євангелізація, то багато хто з нас у голові малює наступну картинку: Ти з хвилюванням підходиш до свого знайомого і запрошуєш його на якусь церковну соціальну подію, або акцію. Для нас благовістя, це щось, що відбувається не так часто. І коли ми говоримо про це, то у нашому розумі вмикається перемикач, який переводить нас в режим благовістя. Часто благовістя ми малюємо як примус до якоїсь дії. І ти себе відчуваєш запрограмованим на активність до когось . Якщо я так думаю, то дуже боюся цього моменту, коли він настає, я кажу щось таке, яке або не зрозуміле, або дуже наплутане.

Сучасному світу вдалося розбити життя людей на сфери. Більшість людей вважає, що наше життя схоже на розрізану піцу. Вона має форму круга, але порізана, на шматки. Ти можеш взяти шматок піци, і він не зв’язаний з усією стравою. Ми розділили своє життя на сфери: сім’я, робота, хобі, відпочинок, і релігія. Ми не говоримо про церкву на роботі, і намагаємося не говорити про роботу в церкві. Тому коли настає момент часу для благовістя, то ми не можемо поєднати Євангеліє зі своїм життям. Ми не знаємо як почати розмову про те, що здається не доречним у цьому місці.

Євангелізм, або благовістя – це коли ти ділишся особистістю і роботою Христа з грішними людьми, надіючись, що вони покаються в гріхах і почнуть надіятися на Господа, як Спасителя.

Через благовістя Бог хоче, щоб у кожного чоловіка, жінки і кожної дитини завжди була можливість примиритися з Богом.

Як цього можна досягнути у нашому місті? Чи взагалі це реально?

На кожній вулиці, в кожному будинку мають бути звичайні люди, які перемінені Ісусом Христом, які живуть Його життям – так, щоб це усі бачили. В кожному прошарку суспільства, в кожній сфері праці, відпочинку, був живий свідок воскресіння Ісуса, який живе у своїх послідовниках. Ці люди – розповідають свої свідоцтва, стають живим втіленням Євангелії.

Багато людей не правильно розуміють що таке благовістя. Багато хто вважає, що успіх цієї діяльності визначається кількістю людей, які ви привели до Бога. Успіх благовістя – це ділитися, а не спасати. Лише Бог може спасати, нам Він наказує просто говорити.

Те що робить далі Ісус теж вказує що благовістя – це спосіб життя християнина.

Ісус дає силу і владу для виконання Його місії

Учні були послані бувши повністю забезпечені необхідними ресурсами для благовістя. А для цього потрібна Божа сила і влада.

Благовістя починається з прохання про Божу силу та владу. Благовістя як спосіб життя це просити Бога про можливість з кимось поділитися Євангелієм, і готовність коли вона наступає.

Коли ми усвідомлюємо себе учнями Ісуса, ми ніколи не перестаємо ними бути. Ми учні в магазині, на роботі, в школі, на ринку, на дорозі, в бані, туалеті. Скрізь.

Благовістя як спосіб життя – це готовність говорити Євангеліє завжди.

Уявіть собі на мить ресторан, в якому офіціанти проводять час тільки з поварами, скаржачись, періодично один одному на те, що їх погано годують, але абсолютно не вділяють уваги відвідувачам. Ті хто ще пам’ятає СССР, це зробити не важко, бо багато закладів вирізнялися такою гостинністю, коли відвідувач читав в очах персоналу: «Ось через таких як ви мені приходиться пахати».

Картина абсурдна, адже ресторан існує саме для того, щоб обслуговувати відвідувачів.  Картина стає ще більш дивною коли уявити, що офіціанти і повари в цьому закладі влаштовують дні відкритих дверей, які ще більше підкреслюють, що весь час до цього двері для відвідувачів закриті.

Чи не те саме відбувається з нами, коли ми не дивлячись на заклик, і повеління Ісуса, витрачаємо більше часу на себе, а не на для тих для кого Господь дав нам увірувати.

Благовістя це не окрема програма. Це стиль життя, розповідь про те, що робить Бог у нашому житті має бути вплетена у кожну сферу життя.

Євангеліє прийшло до вас, бо воно направлялося до когось іншого. Бог ніколи не планував, щоб ваше спасіння було кінцем, а було початком. Бог спас вас для того, щоб ви були каналом, яким Його славне Євангеліє буде текти до інших.

Благовістя не є професійною роботою для кількох навчених людей, але прямою відповідальністю кожного, хто є в оточенні Ісуса. Коли ти ділишся Христом з іншими. Твоє змінене життя – це живий приклад Євангелії. Кожен з нас пише Євангеліє – кожен день є розділ… Ділами ти пишеш, твої слова пишуть… Читають інші – правду і брехню. Яку Євангелію проповідуєш ти, на що схожа вона.

Якщо ви кажете, що знаєте Бога, ви любите Біблію, любите Бога, тоді чому ви не говорите про Нього завжди, куди ідете?

  • Чи знають ваші колеги по роботі про ваші відносини з Богом?
  • Чи знають ваші родичі про ваше змінене Євангелієм життя?
  • Чи знають ваші сусіди, що ви любите Бога?

Єдиним вираженням любові до Бога має бути те, що ми ділимося доброю новиною з людьми, з якими зустрічаємося.

Подумайте про тих хто у вашому житті потребує, щоб ви розповіли про Ісуса, щоб показали їм Євангеліє?

Благовістя – це готовність служити і говорити

Ісус посилає апостолів дає їм інструмент, який може зробити їхню проповідь успішною. Це інструмент – відкритість і готовність служити людям.

Є відома фраза:

«Проповідуйте Євангеліє, і, якщо потрібно використовуйте слова».

Як ви думаєте вона правильна чи ні?

Цю фразу можна перефразувати: Краще показувати Євангеліє нашим життям і ставленням до оточуючих, ніж просто проповідувати. Відповідь може бути одна: Важливе як одне так і інше. Як два леза в нижницях, так і слова і діла не ефективні одне без іншого.

Хтось може бути вражений вашими діями, але, якщо вони не зрозуміли і не погодилися з посланням Євангелії, одне враження не приведе ні до чого. Так само і наші слова порожні і лицемірні, коли вони не підтверджують істину слів, які ми говоримо.

Люди спостерігають за нами і впізнають нас через наші вчинки. Чимало чуємо то ви такі християни, якщо так поступаєте… Ми в своєму житті маємо відображати Божий характер. В Біблії читаємо, що Бог є Богом сиріт і вдів. Ми маємо допомагати людям, бути готовими служити їм

Але і слова мають велике значення.

Ісус не був мовчазним прикладом – просто дивіться і робіть як Він. Він говорив а Своїми діями демонстрував, що означає те, що Він говорить. Ісус посилаючи учнів на проповідь, спочатку дає силу і владу робити добре діло, а потім говорити про Боже Царство. На сьогодні Господь не дав усім повеління виганяти демонів, зцілювати хвороби. Чи це означає, що ми не можемо проповідувати Євангеліє успішно? Ні!

Ми в силах послужити людям, які навколо нас. Ми можемо допомогти, помолитися, дати одяг, дати їжу. Якщо бачиш потребу відповісти на неї. Коли йдеться про зміст того про що говорити то Ісус каже:

І послав Він їх проповідувати Боже Царство

Наше завдання проповідувати не себе, не свою церкву, а Царство Боже. А це актуальна вість на всі часи.Кожна людина з народження знаходиться під владою гріха і диявола. Наш обов’язок – звістити, що з цієї темряви, безнадії, і зла є вихід.

Боже царство наближається.

Вість Євангелії полягає у тому, що Бог приготував Своє Царство, і запрошує усіх бажаючих приєднатися до Нього, стати Його частиною.

Стати частиною Царства дуже просто, через покаяння і віру.

Боже Царство – це перш за все Божа влада. Там де царює Бог, там праведність, мир, радість. Ці три речі є вкрай важливі складові щасливого життя. і по-справжньому щасливим може бути той, хто праведний, хто вільний від відчуття провини, і сповнена радості людина. Коли йдеться про Царство Боже то йдеться про створення досконалого світу з досконалим суспільством. У цьому царстві має бути праведна і справедлива влада, досконале правосуддя. Боже Царство має Царя. Царем є Ісус. Царство має Столицю, – столицею буде Єрусалим.

Перш ніж на землю прийде Боже Царство настануть часи великих потрясінь, великої війни. Всі народи, які протистоять Божій владі, зберуться разом, щоб атакувати Єрусалим. Дії Апостолів починається з проголошення Божого Царства і завершуються проголошенням Його. Апостоли ревно, самовіддано проповідували Євангеліє Царства, були готові померти за це. Вони своїми діями наближували прихід Ісуса. Вони завжди про це говорили, що люди які їх слухали, настільки надихалися, що продавали все, цілими сім’ями приходили до віри, ревно поширювали Євангеліє, що за три покоління Євангелієм було досягнуто весь відомий світ.

Активна проповідь Євангелії Царства наближує Його прихід на Землю.

Давайте будемо проповідувати Євангеліє, і своїми діями творити його у своїх сім’ях – бути кращими чоловіками, батьками. Будемо кращими працівниками на роботі. Будемо зразковими мешканцями міста в якому живемо. Своєю активною позицією і діями наближати прихід Божого Царства у життя тих хто поруч з нами.

Дії і Слова вони не можуть одне без одного. Нам потрібно так жити, щоб наші слова про Боже Царство були достойні довіри.

Благовістя – це побудова відносин

3  І сказав Він їм: Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ні двох одежин не майте.

4  І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти відходьте.

5  А як хто не прийме вас, то, виходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг — на свідчення проти них.

Будьте повністю залежними від Бога

Чому Ісус дає такі дивні повеління учням?

  • Не брати нічого в дорогу (палиця, торба, хліб, гроші, одежу запасну)?

Нічого немає вас відволікати від найважливішого – вам потрібно проповідувати, а Господь Сам потурбується про все інше. Ісус дає таке повеління, щоб учні навчилися залежати у своєму служінні не від доброти людей, а від Бога.

Найважливішим акцентом в успішній формулі благовістя є побудова стосунків. І ці повеління можна зрозуміти лише зважаючи на цей аспект. Ісус посилаючи благовістити, хоче, щоб його учні йшли до будинків людей, зупинялися там, жили за їхній рахунок, отримували забезпечення від сторони, яка приймає. Йдеться не про що інше як про важливість будувати стосунки з людьми.

Як будувати стосунки?

  1. Моліться

Ми маємо щодня молитися, щоб Господь посилав нам людей, яким ми зможемо розповісти Євангеліє. Благовістя без молитви не виходить.

  1. Ідіть туди де є люди

Ви можете ходити в той самий магазин. Кафе, спортзал. Знайомтеся, вітайтеся. Запам’ятовуйте імена. Регулярний контакт, посмішка і звернення по імені – це легкий спосіб відкривання дверей для того, щоб поділитися Євангелієм.

Відвідуйте місця відпочинку, парки, інші відкриті території. Чим більше часу ми будемо проводити за межами дому, тим більше у нас буде різного типу спілкування з людьми.

Цікавтеся тим про що говорять люди. Будьте відкриті до спілкування з людьми. Підготуйтеся, як ви можете почати розмову. Я сьогодні прочитав дещо вражаюче в Біблії, хочете вам розкажу. Пару років тому у мене були серйозні проблеми, дозвольте я розкажу, що змінило ситуацію.

  1. Проводьте час разом з невіруючими

Найкраще людина відкривається у той момент, коли їсть. Запрошуйте до себе, ідіть до когось в гості. Запрошуйте до себе додому людей. Поговоріть про дітей, про те що об’єднує. Пам’ятайте, що ваша мета розповісти Євангеліє.

  1. Будьте активними у вирішенні спільних питань

Нам приходиться мати спілкування і приймати участь в зборах, різного типу колективах, – це чудова можливість зустрічатися з людьми з якими у вас є щось спільне.

Шукайте зацікавлених людей

Один Пастор організував церкву зробивши опитування в місті: Він протягом 12 тижнів ходив від дому до дому і запитував людей про наступне.

  1. Як ви думаєте, яка найбільша потреба у нашому місті?
  2. Чи відвідуєте ви якусь церкву?

Якщо він чув відповідь так, він дякував і йшов до іншого будинку.

  1. Як ви думаєте, а чому більшість людей не відвідують церкву?

Як правило людина розповідає про свої причини, чому самі цього не роблять.

  1. Якби ви шукали церкву для відвідування, якою б вона мала бути?
  2. Що я можу зробити для вас?

Не зосереджуйте увагу на людях, які відкидають Євангеліє

Ви коли небудь стикалися з фактом відкидання Євангелії? Можливо над вами насміялися. Можливо, ввічливо, відповіли, що це для них не важливо.

Що ви робите в таких ситуаціях?

В цьому тексті Ісус радить не акцентувати свою увагу на тих, які відкидають. Залишати їх і йти далі.

Нам потрібно розуміти, що така реакція теж існує, і її більше ніж нам здається. Люди свідомо не хочуть іти за Богом і це їхній вибір. Більше, того, наша відповідальність іти і казати. Реакція це Бог і та людина.

Коли людина відкидає істину, її серце закрите, ворог утримує розум від істини.

Це ще нас приводить до істини, що потрібно молитися за людей. За їхню реакцію на Євангеліє. І будувати стосунки з метою благовістя.

Висновок

Які відчуття у вас виникають в голові, коли ми говоримо про благовістя?

Чи не здається вам, що ви вперше за кермом, вперше на велосипеді. Єдине про що ви думаєте, як не впасти, як не в’їхати куди небудь, замість того, щоб насолоджуватися комфортом їзди, катання?

  1. Благовістя це не епізоди – це спосіб життя!
  2. Благовістя це постійна готовність служити і говорити Євангеліє
  3. Благовістя – це цілеспрямована побудова відносин з метою благовістя.

Більше про благовістя і євангелізм:

Давайте поглянемо на себе, що заважає мені благовістити так як вчив Ісус?

Уявіть собі, що міг би зробити Бог, якби кожен чоловік і жінка і дитина, які живуть по сусідству з вами регулярно чули і бачили чітке, і гармонійне з життям свідоцтво про Божу любов і благодать.

Уявіть що було б, якби послання про Ісуса, Його Царство, досягнуло б кожного у нашому місті:

  • Заможних і бідних;
  • Чиновників, депутатів, вчителів, робітників;
  • Місцевих людей, які переїхали в інші міста;

Що трапиться з нашим суспільством? Як це позначиться на стані нашого міста? Якими  були б освіта, сім’я, відпочинок, зарплата, порядок?

Для цього потрібно лише одне: готовність завжди, на будь якому місті засвідчити, показати Євангеліє своїм життям і робити це постійно…

Одного разу Біллі Грем мав час, щоб поговорити з президентом Джоном Кеннеді про Євангеліє Другого Пришестя Христа. Кеннеді не звернув уваги на те, що говорив Грем.

Через якийсь час Кеннеді попросив Біллі, щоб той зайшов до нього в номер під час відрядження.

Грем тоді був хворий а на вулиці було прохолодно, і він повідомив президенту, що не може виконати його прохання. Вони призначили зустріч на інший час. Але цієї зустрічі вже не відбулося. Через кілька днів Джон Кеннеді загинув від кулі в Далласі.

Господь дає нам життя сьогодні, щоб ще хтось дізнався про Нього.

Вибір за нами, настільки серйозно ми будемо до цього ставитися.

  • Чого Бог чекає від нашої церкви?
  • Чого хоче Ісус для людей, які живуть в нашому місті?

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.