Серпень 13, 2017

Народження згори, або як потрапити в Боже царство

Народження згори, або як потрапити в Боже царство

Немає, напевно, людини, якій хоч би раз в житті не хотілось народитися наново, почати життя спочатку, з чистого аркуша. Наслідки невдалих рішень, поспішних слів, необдуманих дій відображаються на нашому житті, впливаючи на відносини з людьми і на наш внутрішній стан.

В якийсь момент ми починаємо відчувати що безсилі і не можемо розпутати клубок, у якому найкращі наміри переплелися за жахливими вчинками. Все це тягнеться як важкий тягар, який хочеться скинути, але  не знаємо як це зробити.

Жити виявляється одночасно прекрасно і жахливо. І не зрозуміло, як нам відділити одне від іншого.

Відомо, що на той час саме фарисеї садукеї були духовними лідерами єврейського народу.

У фарисеїв, до яких і належав Никодим, була ціла система правил і ритуалів, якими вони навчали народ як догоджати Богу у їхньому розумінні.

Фарисеї на відміну від садукеїв, вважали, що з фізичною смертю життя людини не припиняється, і у них було розуміння про те, що Бог буде давати винагороду за добрі діла в цьому житті.

Старий Завіт говорячи про Боже Царство, завжди говорить про Месію Царя. Пророки також говорили про те, хто може увійти в Боже Царство.

З цього уривку що ми читали, Никодима цікавить не саме питання про Боже Царство, а Никодима цікавить питання – як увійти в Царство Боже.

Никодим досліджуючи Писання усе своє життя від самого малечку, знаючи напам’ять його, не сумнівався у тому що Боже Царство прийде. Йому потрібно було зробити наступний крок – зрозуміти, хто може туди увійти, яка роль Месії в цьому.

Що ж потрібно для того, щоб бути в Божому Царстві?