Серпень 27, 2017

Як звільнитись від гріха

Як звільнитись від гріха

Вам коли небудь у житті траплялося когось впіймати на гарячому? Нещодавно вранці ми тільки повставали, а наша Діаночка, вже хоче іти гуляти. Мамо а можна я піду на вулицю? Мама можна я піду гуляти з моєю рожевою сумочкою. Рожева сумочка заінтригувала особливо. Коли ми зазирнули в сумочку, то там гарно складеними лежало 500 гривень. На обличчі донечки залишилось глибоке розчарування….

А вас ловили на гарячому?

Пригадую, ще коли ходив до школи, був період, що дуже не хотілося туди іти. Шукав різні способи, як вирішити дилему. Кілька разів імітував, що виходжу з дому, а просто виходив з будинку, заходив у підвал, чекав, поки батьки підуть на роботу, і повертався до хати. Але це ж не могло тривати довго. Одного разу мама, щось забула і застукала моє симулянство. Прийшлося вигадувати інші способи, одного дня з братом у дощ простояли на людських городах, біля двох годин добряче намокли і замерзли, і що ви думаєте, десь нізвідки взявся дід з бабою. Потрібно було бачити наші розублено-перелякані фізіономії. Потім надовго отримали щеплення від прогулювання.

Напевно у кожного в дитинстві було, щось подібне. Кого з вас ніколи не ловили на гарячому?

Нам усім відомі ці почуття, які несподівано навалюються на нас. В дитинстві, коли тебе застукали на чомусь, воно ймовірно було щось таким, що не подобалося нашим батькам. А нас тягнуло до цього, ми були готові на неймовірні хитрощі, аби досягнути бажаного. Коли нас ловлять на гарячому у дорослому віці, то це вже має зовсім інші наслідки.

Коли нас впіймали, з нами відбувається кілька речей:

  • Нам робиться соромно, хочеться провалитися під землю…
  • Ми усвідомлюємо, що потерпіли поразку
  • Ми починаємо шукати вихід
  • Ми відчуваємо розгубленість, відчай, збентеження…

Євангеліє розповідає історію жінки, яку було впіймано на гарячому, давайте разом прочитаємо її, і візьмемо з неї кілька уроків, які зможуть бути відповіддю на наші ситуації.

Ісус же пішов на Оливну гору. А вдосвіта знову прийшов до храму, і весь народ приходив до Нього, а Він, сівши, навчав їх. Приводять [до Нього] книжники й фарисеї жінку, схоплену під час перелюбу і, поставивши її посередині, кажуть Йому: Учителю, ця жінка явно була схоплена в перелюбі. В законі Мойсей наказав нам таких побивати камінням. А Ти що на це скажеш? Це вони розповідали, випробовуючи Його, щоб мати в гому обвинуватити Його. Ісус же, схилившись додолу, писав пальцем по землі, [не звертаючи на них уваги]. А як вони продовжували запитувати Його, Він підвівся і сказав їм: Хто з вас без гріха, нехай перший кине на неї камінь! І знову, схилившись, писав по землі. Вони ж, почувши, [і засоромлені совістю], відходили один за одним, починаючи зі старших [до останніх]; і залишився Сам [Ісус] та жінка, що стояла посередині. Ісус, підвівши голову [і не побачивши нікого, лише саму жінку], сказав їй: Жінко, де вони, [ті, що звинуватили тебе]? Ніхто тебе не осудив? Вона відповіла: Ніхто, Господи. Сказав їй Ісус: Я тебе також не засуджую. Іди й відтепер більше не гріши.

Ситуація про яку йдеться, дуже серйозна і непересічна. Жінку, яку було впіймано, реально чекало правосуддя, яке у тому випадку явно не було на її боці.

Уявіть, що її прийшлося пережити за ці кілька хвилин. Я думаю, що перед її очима пропливали сцени з життя. Вона реально прощалася з ним, вона жадібно ковтала повітря, жадібно дивилася в небо. Її приходив кінець. І цей кінець жахливий. У тебе немає варіантів відступу.

Незважаючи на моральне падіння, ця жінка усвідомлювала ганебність своєї поведінки, і приреченість свого положення. Її нічого доброго вже не чекало…

Але, Хтось кількома фразами, раптом повністю все змінює. Вона осоромлена, приречена, зганьблена, осуджена несподівано отримує шанс.

Як звільнитися від гріха?

Як таке може бути? Невже це реальність? Невже таке можливе? Невже може бути шанс на реабілітацію? Невже може бути шанс почати все з чистого аркушу? Невже можна вийти з цієї ситуації? Невже можна змінити щось у житті?

Коли суспільство втрачає моральні орієнтири, воно позбавляється від всього, що його стримує.

Сексуальна революція в 1960 роках привела до деградації цілі покоління. Зараз росте ціле покоління людей, які мають необмежений доступ до порнографії.

Більшість молодих людей, які вступають у шлюб (якщо вступають, а здебільшого вляпуються) мали вже кілька сексуальних партнерів до шлюбу.

Наш час – це час тотальної шлюбної невірності. Коли чоловік чи жінка легко дозволяють мати стосунки на стороні. Маса позашлюбних дітей. Особливо у західній Україні поширена заробітчанська невірність. Коли чоловік, або жінка їдуть на заробітки на тривалий час, залишають свою сім’ю.  І в силу фізіологічних потреб вступають у сексуальні стосунки з іншими. Заводять другі сім’ї, і кидають своїх чоловіків або жінок.

Але тягар провини, тягар осуду, тягар сорому нікуди не дівається. Ти ж добре усвідомлюєш, що шукаючи щастя, ти все більше стаєш нещасним.

Шукаючи легкого життя, життя стає все важчим. Замість очікуваної свободи, ти усвідомлюєш що стаєш рабом. Замість очікуваного добра, добро не приходить.

Можливо ви несете на своїх плечах вантаж сорому і невдач. Ви дискваліфікували себе. Ви поставили на собі жирну крапку. Ви втратили надію на добре життя. Ви відчуваєте відразу до себе. Ви втратили надію на те, що може щось змінитися. Сьогоднішня проповідь до вас.

І навіть якщо ти не пройшов до такого становища. Або ж у тебе не має проблем з гріхом перелюбу, то не поспішайте відмежуватися від почутого, я упевнений, що у вас є інші проблеми, які конче потрібно вирішувати.

Перш ніж ви схилитесь за камінням, щоб кинути його в грішника, давайте подивимось на деякі речі….