26 Січня, 2021

4 речі, які крадуть ваше життя

4 речі, які крадуть ваше життя

Вам коли-небудь приходила думка, що є щось, що краде ваше життя. Я не раз ловив себе на думці, що чимало речей у своєму житті я підсвідомо пов’язую з майбутнім.

  • Я хотів би краще жити не прямо зараз, а колись у майбутньому.
  • Я подбаю про здоров’я не зараз, а коли матиму можливість.
  • Я відпочиватиму не зараз, а колись як трапиться можливість.
  • Я почитаю книгу, як матиму час…
  • Я буду читати Біблію, щодня з наступного місяця…

Цей список у кожного свій, він можливо відрізняється наповненням, але вважаю, що нам усім характерно відкладати своє життя на потім.

Ми чекали коли виростемо. Ми чекали коли одружимося. Ми чекали коли народяться діти, внуки. Ми проходимо рубіж за рубежем, частіше отримуючи розчарування  ніж радість.

Ми озирались, і думали, що коли отримаємо диплом, купимо житло, одружимося ось тоді заживемо, потрібно просто зачекати.

Чого чекаємо? Чому нас не влаштовує життя, яке маємо сьогодні?

Гора брудного посуду, постійна рутина, одноманітність з головою нас занурює в очікування чогось справжнього.

Якби у вас була можливість вставити пропущену фразу у реченні, що б ви написали?

Мені потрібно такі три речі:__________, щоб справжнє омріяне життя почалося прямо сьогодні.

Павло у посланні до Филип’ян повідомляє про 4 крадії життя, але і дає рекомендації, що потрібно робити, щоб жити на повну вже зараз.

Филип’ян 4:1-9

1 Тому, мої любі й милі брати, ви — моя радість і вінець, — стійте так у Господі, улюблені!

2 Прошу Еводію, прошу також і Синтихію: думайте однаково в Господі!

3 Так само прошу і тебе, вірний приятелю, допомагай тим, які співпрацювали зі мною в поширенні Євангелія, і з Климентом, і з іншими моїми помічниками, імена яких — у книзі життя.

4 Радійте завжди в Господі; і ще раз кажу: радійте!

5 Нехай ваша лагідність стане відомою всім людям. Господь близько!

6 Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові.

7 І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі.

8 Наостанку, брати: те, що істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, — коли яка чеснота або коли яка похвала, — про це роздумуйте.

9 Чого навчилися і що прийняли, що почули й побачили в мені, — оце й робіть. І Бог миру буде з вами.

Коли читаєш цей текст може скластися враження, що тут набір випадкових порад для віруючих у Філіпах.

Це так і є, але коли уважніше придивитися до написаного, то тут містяться речі більш важливі ніж видаються на перший погляд.

Тут Павло дає практичні рекомендації, як застосувати усе те, про що він писав раніше у цьому посланні.

Ми добре пам’ятаємо, що Павло пише цей лист будучи ув’язненим у Римі. Обставини не дають підстав для оптимізму. Ситуація не обіцяє світлого майбутнього. Вороже оточення і туманні перспективи не обіцяють радості і натхнення.

Але те про що пише Павло прямо протилежне тим обставинам у яких він є. Павло знає секрет життя, незалежно від обставин. Він навчився жити так, що живе на повну зараз і не чекає що житиме на повну колись у невідомому майбутньому.

Він цього вчить Филип’ян, які стикаються з різним у житті, і вони теж мають користуватися цими секретами.

Я пропоную звернути наш увагу на 4 складові життя на повну, але через призму того, що нам перешкоджає жити повноцінним життям прямо зараз.

Отож вашій увазі 4 крадії, які крадуть ваше життя.

Невизначеність

1 Тому, мої любі й милі брати, ви — моя радість і вінець, — стійте так у Господі, улюблені!

«Стійте» – грецькою означає стояти твердо. Це слово використовувалося при описі солдата, який стоїть на посту, або бере участь у битві, але не відступає назад.

Паво закликає Филип’ян стояти в Господі. Це означає, міцно триматися, довіряти, не вагатися, не сумніватися, не хитатися, не здавати позицій.

Павло використовує військові терміни, для того, щоб підкреслити що його заклик, це не просто пропозиція на вибір, а наказ і повеління.

Щоб краще розуміти про що йде мова, потрібно пригадати про те, що було у 3 розділі. Пам’ятаєте Павло описує людей, які не були стійкими, вони обрали інші варіанти. Вони обрали інших богів, інші цінності, тому читачам потрібно відразу вирішити хто вони і на чиєму вони боці.

Якщо ти хочеш жити на повну, ти маєш бути стійким у Господі.

Людина, яка постійно знаходиться у стані невизначеності, або сумнівається, або постійно змінює свої думки, не може розібратися з тим що важливе, а що другорядне є нещасною і суєтливою.

Ця людина може приймати якісь рішення, але потім не доводити їх до кінця. Ця людина може брати на себе, якусь відповідальність, але її не виконувати. Така людина може обіцяти, але не дотримувати слова. Така людина є християнином, при умові, якщо це її не створює незручностей, але якщо раптом щось іде не так, вона відступає.

Така людина береться за плуг, але озирається. Вона відчуває себе невдахою. Вона постійно бідкається про те, що у неї багато проблем, важкі обставини, вона не може визначитися, вона вагається, вона нервує, вона усе тримає у своїх руках, і сподівається, що це єдиний спосіб щоб не трапилося чогось поганого.

Невизначеність, або нестійкість крадій нашого життя.

Колись ще в Дубно я чув одну історію про одруження. Один хлопець, залицявся до дівчини 9 років. Які у вас виникли думки, коли почули таку інформацію?

Уявіть 9 років залицяння, але жодних дій далі. 9 років залицяння без пропозиції одружитися. 9 років зустрічей, але без натяку на якісь перспективи.

Жінки, або дівчата, хто з вас хотів би пережити подібний досвід?

Невизначеність втомлює і робить нещасним не лише тебе, але і тих хто поруч з тобою.

Ця історія закінчилася щасливим кінцем, але прийшлося використовувати нестандартні методи.

Ця дівчина не витримала, випила стакан горілки і пішла на зустріч до цього хлопця і сказала, або женися негайно, або іди геть. Скільки часу ти будеш мене мучити?

Ми дуже схожі до цього несміливого хлопця стосовно Бога. Ніяк не вистачає сміливості, сказати так, визначитися, наважитися, прийняти сміливе рішення. Присвятити себе Йому раз і назавжди.

Якщо ти хочеш жити на повну, тобі потрібно бути вірним Богу, бути вірним Його Слову – це означає присвятити Йому своє життя, силу, здібності, гроші, час, розум для досягнення Його цілей. Бути людиною, яка живе по максимуму, а не задовольняється мінімумом

Серед паперів одного місіонера який помер на острові Формоза було знайдено один особливий документ. У ньому містилася обіцянка Богу, яка була записана місіонером:

«Сьогодні я віддаюсь Тобі зі всією серйозністю і обіцяю все, що я маю і ким я є. Всі мої здібності і вміння, час, і майно використовувати для прославлення Твого імені. Я віддаю себе, все що маю, без умов під Твоє керівництво. Не моя, а Твоя нехай буде воля».

Перший запис було зроблено в день 16 річчя і далі щороку оновлювалася в день його народження. Останній запис було зроблено коли місіонеру виповнилося 85 років. З моменту коли він одружився під цим записом підписувалася його дружина. Ось що означає стійкість. Ось що означає стояти в Господі.

Ось що означає жити на повну, до останнього подиху.

Але зверніть увагу на інші слова, які стоять поруч з закликом стояти в Господі.

Мої любі – Павло любить їх любов’ю, яка готова на все, він відчуває до них особливі почуття.

Милі брати –  Павло називає їх рідними і дуже близькими і милими серцю. Він хоче з ними зустрітися, вони йому дуже приємні.

Ви радість і вінець – вони радують Павла. Він радів як вони ростуть і як вони стоять у Господі.

Коли ти непохитний, твердий і стійкий ти живеш на повну незалежно від обставин у яких знаходишся. Коли ти вірний Богу, то це приносить справжнє життя не лише тобі, але і тим хто поруч з тобою.

Кожен день твоєї невизначеності обкрадає тебе і церкву. Обкрадає твою сім’ю, обкрадає вічність. Зроби сміливий, крок у бік Христа прямо зараз, не чекай поки закінчиться проповідь, не чекай поки завершиться життя. Не чекай, живи на повну негайно.

Конфлікти

2 Прошу Еводію, прошу також і Синтихію: думайте однаково в Господі!

3 Так само прошу і тебе, вірний приятелю, допомагай тим, які співпрацювали зі мною в поширенні Євангелія, і з Климентом, і з іншими моїми помічниками, імена яких — у книзі життя.

Павло по імені називає двох жінок, які не могли побудувати стосунки між собою.

Це були не просто якісь там не значні люди, вони були впливовими жінками у церкві. Павло знає їх особисто, це означає, що вони були відомими і їхня роль у церкві була не другорядна.

Павло просить цих жінок навчитися будувати стосунки, а не шукати привід для суперечок. Це було дуже важливо, адже суперечка між двома жінками впливала на атмосферу в церкві.

Коли у спільноті є люди, які швидкі до конфліктів, це впливає не лиш на безпосередніх учасників, але і на інших.

Є так званий ефект пульсації. Коли неприязні стосунки між двома людьми впливають на друзів, та на друзів їхніх друзів.

Розділення, і конфлікти у житті руйнують його. Вони підривають нашу духовність і вносять дисгармонію та негатив у наше життя.

Ба більше вони віддаляють нас від Бога, роблять нас нечутливими до Святого Духа і Слова. Ми стаємо черствими, цинічними і зосередженими на самому собі.

Третій вірш видається уже стосується чогось іншого. Але спробуйте подивитися на нього як пов’язаного з попереднім. Павло згадує кілька імен, і просить їх допомогти жінкам, які були разом з Павлом, допомагали йому.

Іншими словами Павло просить Климента, можливо Епафродита допомогти цим двом жінкам досягнути згоди і прийти до однієї думки.

Конфлікт – це настільки погано, що коли люди не можуть дійти згоди потрібно втручання 3-тьої сторони, щоб питання розв’язалося.

Крадій життя номер 2 – це конфлікти. Коли ми не можемо порозумітися з кимось – це руйнує все життя.

Я у своєму житті бачив чимало конфліктів і бачив їх з перспективи часу.

На свої очі бачив сварку, яка переросла на конфлікт тривалістю в 30 років. Два брати не могли поділити спадщину перед мамою, яка помирала від раку.

Що ви думаєте хтось з них скористався тим що виборов, тим що відстояв? Абсолютно ні. Майно зараз ва аварійному стані і для проживання не годиться.

Роки натягнутих стосунків недовіри і образ. Заради чого. Конфлікт зробив нещасливими, людей і посіяв розбрат у цілі родини. Заради чого? Заради того, що нікому не потрібне.

Конфлікти руйнують повноту життя, вони змушують зациклюватися на неважливих речах, ламають долі і руйнують віру в Бога.

Як би ви описали людину, яка схильна до конфлікту?

Можливо ви є тією людиною, яка створює конфлікти, якщо:

  1. Захищаєте кожну свою думку з однаковою інтенсивністю

Для вас немає нічого другорядного. Для вас важливе все. Для вас немає жодної ситуації у якій ви не готові змагатися до крові і переможного кінця.

  1. Ви охоче говорите, але не хочете слухати

Ви дуже рідко ставите запитання, а якщо ставите, то вони звучать як звинувачення. Ви хочете відстоювати, домінувати, і руйнувати.

  1. У вас є єдина модель в конфлікті – це сутичка з пророками Ваала.

Ви завжди розповідаєте про те, що Ісус вигнав міняльників з храму силою.

  1. Ви не можете побачити нюансів, і ви не вірите що щось може бути інакше.

У житті все чорне і біле, сірого не буває. Є дві думки, моя і неправильна.

  1. Ви не приймаєте слова на віру, і не чекаєте від людей кращого.

Ви завжди очікуєте що людина мотивована найгіршими мотивами, які тільки має і ви завжди відштовхуєтеся від цього.

  1. У вас немає невисловленої думки з будь якого питання

Ви людина, яка знає все і усім має що сказати і підказати.

  1. Ви не вмієте співчувати опонентам.

Ви не можете себе поставити на місце іншого. Ви забуваєте що всі грішні у тому числі й ви.

  1. Ви частіше критикуєте ніж підбадьорюєте

Сварливі люди майже завжди бачать в людях те за що їх можна докорити.

  1. У вас є всі відповіді на усі запитання

Ви знаєте, що і чому відбувається. І ви знаєте хто винен в цьому. Ви ведете себе ніби ви молоток, а весь світ решту цвях, який ви маєте забити.

  1. Ви вважаєте що у вас все добре, коли з вами ніхто не хоче мати справи, адже усі праведні будуть переслідувані

Вони не спроможні жити в мирний час, їм потрібна війна і щоб рвались снаряди.

  1. Ви завжди в окопах і з гранатою

Щоб не трапилося, ви в обороні і готові жбурнути її при будь якій можливості.

  1. Ви ніколи не міняєте своїх поглядів

Якщо ваші погляди не змінюються, мені цікаво, а в такому випадку можна залишатися християнином?

Сварливі конфліктні люди розпалюють сварки бо знають все і не хочуть чути інших, змінюватися, не хочуть вчитися і рости.

Конфлікти грабують наше життя. Вони позбавляють радості, отруюють стосунки і перетворюють життя в пекло.

Що потрібно робити?

Думати однаково

Це заклик жити в гармонії один з одним – це заклик шукати, бути ініціатором порозуміння. Це бути пожежником конфліктів і сварок.

Коли двоє людей не можуть дійти згоди, вони обоє мають звіряти свої дії і мотиви з Писанням. Коли це буде відбуватися, суперечка затухне негайно, бо ми побачмо у собі егоїзм і гордість, саме це нас штовхає на конфлікт.

Суперечки між двома в християнському середовищі, не можуть бути приватною справою. Конфлікт впливає на усіх. Підключають друзі, родини, і конфлікт стає глобальним.

Павло вчить, що конфлікти потрібно розв’язувати негайно, вони самі не розсмоктуються, а мають здатність ставати глибшими і ширшими.

Будьте задоволені

4 Радійте завжди в Господі; і ще раз кажу: радійте!

Що означає завжди радіти? Це означає бути задоволеним тим що ти маєш. Ти знаєш Господа, це все що тобі потрібно. Радісні люди і задоволені не є причиною розбрату.

Вмійте контролювати себе

5 Нехай ваша лагідність стане відомою всім людям. Господь близько!

Лагідність це вміння володіти собою. Це вміння вгамувати свій гнів. Вміння керувати своїми емоціями. Якщо ти застосуєш цей вірш конфлікт згасне і зникне. Емоції часто є причиною сварок.

Отож: грабіжник життя на повну №2 – це конфлікти.

Що можна протиставити?

Будуйте стосунки, а не руйнуйте, поставте це собі за мету, за кредо. Як правило це означає, більше любові, більше прощення, більше милості.

Потрібно пам’ятати що за усім стоїть Бог, іноді він вводить у наше життя, щоб навчити нас жити на повну.

У церкві кожен має значення, і ніхто не має права вести себе так, щоб хтось почувався зайвим, або незручним. Не ми обираємо братів, їх дає Бог. Хороші стосунки зробить ваше життя повним.

Тривога, або хвилювання

6 Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові.

7 І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі.

Це напевно один з найбільш актуальних крадіїв життя.

Сучасне життя більше ніж будь коли раніше вимагає, щоб ми непокоїлися і жили в тотальному неспокої і хвилювалися в глобальних масштабах.

Якщо б ми мали можливість перенестися в часі так років на 800 назад , то б побачили, що більшість людей  у ті часи хвилювалися і переживали лише за проблеми локального характеру.

Ці проблеми були серйозними. Медицина на низькому рівні, більшість сімей втрачали дітей, життя було важким і коротким.

Але люди не переживали про те чого не бачили. Чимало людей навіть не замислювалися, що відбувається в США, що в Росії. Люди не переймалися тим, що їх не стосувалося.

Технічний прогрес у сфері комунікацій змушує нас хвилюватися про все у світі. Про економіку, про інфляцію, пандемію.

Але це ж далеко не все за що ми переживаємо. Втрата роботи, проблеми на роботі, екзамени, завантаженість, проблеми в сім        ‘ї, фінансова нестабільність, проблеми зі здоров’ям.

Тиск збільшується, кільце стискається і нас не ставить на коліна, навіть нас які знають цей вірш, змушує криво посміхатися і тихо промовляти, ви не розумієте, що це не можливо!.

Тривога – це дуже рухливий і неспокійний дракон. Більшість з нас пережили момент, коли це чудовисько робить барліг в нас десь в голові.

Тривожні відчуття дуже сильно впливають на те, як ми сприймаємо світ і життя загалом.

В голові крутяться різні думки, серце вискакує з грудей, збивається дихання. Тривога змінюється страхом, а потім раптово охоплює паніка.

Тривога впливає на емоційний стан людини, заважає взаємодіяти з оточуючим світом.

Коли відчуття тривоги наповнює життя, воно змінюється радикально. Тривога змінює наші пріоритети, і сприйняття реальності.

Ба більше якщо не зупинити цього дракона, то він змінить не лише наші думки і дії, він змінить наш світогляд і цінності і вплине на наші переконання.

Приблизно два чи три місяці тому до мене зателефонували. Відповів, на другому кінці жіночий голос. Дівчина запитала чи я можу допомогти її розшукати знайомих, які переїхали з Донбасу на Тернопільщину.

Вдалося їх розшукати, але далі розкрилася причина, чому вона їх шукала. Колись давно вони подарували її Біблію, яку з того часу вона почала читати. Через проблеми з тривогою вона потребувала допомоги.

Вона розповіла мені, що з нею відбувається. Настав момент, що вона не могла вийти на вулицю, її охоплював панічний страх. Одного разу вона змушена була забігти в під’їзд, щоб віддихатися від паніки. Вона була напівсвідомому стані.

Викликали швидку, люди в тому під’їзді подумали, що вона вживала якісь наркотики. Тиск зашкалював…

Я зв’язав її зі своїм знайомим пастором, вона мала кілька зустрічей і розмов з ним, ніби все минулося…

Тривога це дуже серйозний грабіжник життя на повну. Якщо ти віддаєшся страху, і не можеш опанувати тривогу, ти не можеш бути щасливи і бути придатним служити Богу і бути корисним для Його цілей.

Це деморалізує і руйнує нас зсередини. Це змушує замкнутися і навіть відійти від віри.

Чи можливо позбутися тривоги? Чи є дієві методи, які можуть змінити мислення і вгамувати страх, неспокій, занепокоєння?

Павло каже що є.

Звісно, що коди ми чуємо заклик Павла, не журитися, ми можемо стиснути зуби, прийняти рішення не хвилюватися, але відразу починаємо хвилюватися щоб не хвилюватися.

Але коли ми пильніше подивимося на цей текст, то Павло не просто наказує не хвилюватися, він каже що потрібно робити для цього:

Молитвою в усьому висловлювати прохання

але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові.

Скажіть, а хто цього не знав?

Але є одне але, знати одне а робити це, зовсім інше.

Коли ми востаннє молилися протягом якогось часу за те, що нас хвилює, непокоїть, лякає, обтяжує?

Чи перераховували ви свої проблеми, тягарі одне за одним перед Богом, покладаючи їх на Нього?

Як часто у мене є час і бажання мати таке усамітнене спілкування з Ним на одинці? Наше життя таке заняте і завантажене, що у нас немає часу на тривалу сердечну розмову з Творцем.

Коли ми усвідомлюємо з ким маємо справу, коли ми розуміємо Хто Він, дізнаємося Його можливості, Його сутність, Його владу, заглиблюємося в Його слово, відкриваючи Його ще більше.

Згідно 6 віршу не журитися ні про що можна лише, якщо молишся про все. Коли виливаєш свої тривоги і бажання Господу.

Хвилювання і молитва більш протилежні одне одному ніж вогонь і вода.

Ви знаєте людину, яка непокоїться і переживає тривогу яка веде правильне молитовне життя?

Це не означає, що коли у тебе правильне молитовне життя, то у тебе тепер не буде жодних проблем. Це не означає, що тепер труднощі і проблеми, які є в людей будуть нас оминати, але це означає, що ми в труднощах матимемо розраду у заспокоєння.

Якщо ви зараз не дуже непокоїтеся просто тому, що Бог благословив вас і ви йшли легкими шляхами. Або ви вважаєте, що у вас просто такий характер, що ви не переймаєтеся.

Цей уривок не заперечує наявність занепокоєння  і тривоги, але пояснює що з цим робити.

Тут Павло каже про те взяти сили і благодаті у важкі часи.

У молитві висловлювати подяку

Не лише молитися, але дякувати.

Ми всі можемо радіти і хвалити Бога коли все добре. Але прославляти і дякувати Богу коли за людськими мірками все погано і безвихідно – це і є те про що пише Павло.

Павло стверджує, що саме цей підхід поруч з нашими проханнями і благаннями ми маємо приносити Отцю. Навіть у сильних бідах і проблемах нам потрібно дякувати Богу, перш за все за привілей бути Його дітьми, за теперішнє і чудове майбуття.

Якщо ти хочеш не журитися, не тривожитися, прийми рішення навчитися молитися.

Коли ти навчишся молитися, то результатом буде те що написано в 7 вірші.

7 І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі.

Павло не обіцяє вирішення проблем, але Павло каже, що наше серце і наш розум будуть захищені і наповнені миром Божим.

Це не просто банальна психологія чи самонавіювання, це надприродне втручання Бога у наше життя. Це є частиною життя кожного християнина.

Павло тут не дає пораду як втекти від проблем. Павло каже, що Бог посилає у наше серце мир і робить нас стійкими і оберігає нас, керує нами, наповнює нас радістю, що ми з натхненням довіряємося Богу.

Прийміть рішення, не тривожитися, а замість того вчіться молитися. Ніщо не може більш дієво укріпити і зміцнити нас, як Бог, даруючи нам свою благодать.

Неправильне мислення

8 Наостанку, брати: те, що істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, — коли яка чеснота або коли яка похвала, — про це роздумуйте.

9 Чого навчилися і що прийняли, що почули й побачили в мені, — оце й робіть. І Бог миру буде з вами.

Те про що ми думаємо впливає на все у нашому житті Чому? Бо думки ведуть до слів, слова до дій, дії до звичок, звички формують наш характер, а характер формує наше життя.

Тож наше життя – це результат наших думок.

Проблема у тому, що більшість навколо з чим ми стикаємося щодня або негативне, або неправильне.

Більшість новин є негативними, негативні новини люди більше читають ніж позитивні.

Послухайте про що ми розмовляємо, про що говорять люди на вулицях, більшість розмов мають негативне забарвлення.

Коли ми мислимо як усі, ми сприймаємо життя неправильно, ми надаємо оцінку всьому що відбувається основуючись на неправильних основах.

Коли ми мислимо не правильно, чи може наше життя бути повним і правильним? – Ні.

Неправильне мислення позбавляє нас радості і справжнього сенсу життя.

Роздумувати  з грецької переклається як рахувати, думати, мислити, роздумувати, обмірковувати. Слово логіка походить з цього слова.

В цьому тексті, Павло чітко і конкретно пояснює. Думайте про правильні речі, а не про неправильні. Думайте про добре, а не низьке.

Коли говорити про те що ми думаємо, на вашу думку звідки беруться думки?

Це очевидно: ми думаємо про те, що ми дивимося, читаємо, слухаємо. Подумайте про соцмережі, телебачення, новини, фільми, ігри, тощо.

Сумно що багато людей дивляться читають бруд, а потім не можуть зрозуміти чому вони живуть в гріху. Віруюча людина бачить те що є злом і визнає це злом, тому його розум наповнений чистотою.

Хтось може подумати, а яка різниця про що я думаю, головне те, що я роблю. Люди помилково припускають, що можна погуляти по краю гріховної безодні, трішки посунути межі. Але Писання каже, що це неможливо. Гріх у думках, приводить до гріха на ділі. Коли я дозволяю у своїх думках заходити за межу, я грішу. Мої думки показують мою справжню сутність.

Згідно Біблії моє мислення може бути присвячене або Богу, або світу. Моє мислення може бути Божим, або земним.

Зараз просто зазирніть у себе. Про що ви думаєте, коли залишаєтеся сам на сам, у вільний час?

Про що ви думаєте коли засинаєте і прокидаєтеся?

Які думки приносять вам радість, приємність і вас просто затягують?

Павло перераховує характеристики правильного мислення:

Істинне

Йдеться про те, що віруюча людина мислить про те що є правдою. Істина – це бачити предмет таким як він є.

Мислити про те, що істинне – це мислити про те що реалістичне.

Сьогодні це найбільш піддається критиці. Сьогодні вдають, що істини немає, вона у кожного своя. Якщо це так, то тоді розуму немає, науки немає, бо кожен може вважати істиною те що захоче.

Чесне

Буквально: шановане, достойне поваги, серйозне.

Павло закликає заповнювати свій розум тим що є морально привабливим. Це думки про красу, про гідність, про честь. Це високі думки, які гідні похвали.

На противагу цьому – гріховне і низьке мислення, яке містить обман, шахрайство, обдумування обходу законів, порушень, викручувань, принизливих витівок, тощо.

Справедливе

Справедливо з означає праведний, справедливий, той хто поважає закон, і живе за законом.

Тобто думати про те, що не протирічить Писанню. Якщо я думатиму про те що Біблія засуджує, я думаю невірно.

Чисте

Чисте – невинне, високоморальне. Це мислення яке позбавлене моральної нечистоти.

Сексуальний гріх на рівні думок те саме, що і на ділі, він ображає святого Бога. Аморальні думки не мають затримуватися в моєму розумі, їх потрібно гнати геть і не дозволяти оселитися.

Коли хтось раптом практикує сексуальні гріхи і це раптом стає очевидним, то це не випадковість. Падіння в гріх це процес, в думках, а потім в діях.

Любе

Любе – це приємне, улюблене, миле серцю.

Означає думати про добре, прекрасне, позитивне, а не негативне.

Людина, яка думає про добре, буде дружним, приємним в спілкуванні. Людина яка думає про зле, буде похмурим, недружнім, сердитим, неприємним в спілкуванні.

Гідне хвали

Іншими словами те що гідне слави і похвали.

Думайте про те, що схвалюється, цінується: порядність, доброта, ввічливість, дружба, повага до інших.

Чеснота

Йдеться про моральну досконалість. Мова про людину, яка прагне бути досконалою у всьому.

Така людина духовний максималіст. Думки такої людини спрямовані на досягнення цієї мети.

Похвала

Схвалення і заохочення.

Думайте про те, що міг би схвалити і за що міг би вас похвалити Бог. Тобто думайте про те, що Богові подобається.

Коли я читав цей перелік я помітив скільки у мене є недоліків і скільки у мене можливостей і різних форм для того, щоб мислити правильно.

Якщо ви помітили що ваше мислення неправильне, або не відповідає Божим очікуванням, то це означає, що ви живете в гріху, і вам конче потрібен Ісус. Вам конче потрібен новий розум,

Висновок

Отож чотири грабіжники справжнього життя, ось вони у своїй повноті:

  1. Невизначеність
  2. Конфлікти
  3. Тривога
  4. Неправильне мислення

Ви знаєте що робити?

  • Визначатися
  • Будувати стосунки
  • Молитися і дякувати
  • Мислити про те що потрібно

Більшість з вас чули про те що у 79 р. місто Помпеї, засипало попелом Везувію. Цікаво, що вченим вдалося відновити те чим займалися і про що думали люди в останню мить життя.

Знаєте чим?

Серед знайдених людей, була жінка, яка тримала шкатулку з прикрасами, і воїн, який стояв на посту.

Скажіть, а що було б якби вас застати з зненацька, за якими думками діями, ми були б останні миті життя.

Настане мить, коли Господь розгляне моє і ваше життя і оцінить нас по своїх стандартах.

Що тобі потрібно сьогодні, щоб справжнє повне омріяне життя настало?

Так це можливо, і це зараз залежить від тебе, від твого рішення. А яким воно буде залежить лише від тебе. Тому вибір є, він за тобою.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.