8 Липня, 2018

Нове життя – нові цінності

Нове життя – нові цінності

Що таке цінності? Цінності християнина. Які цінності приносять щастя і благословення? Як бути щасливим незалежно від обставин життя? Останні слова Стіва Джопса. Чи можливо сьогодні жити за Божими цінностями?

Про імператора Карла Великого розповідають цікаву історію. Цей відомий король попросив, щоб його поховали сидячим на престолі. Він попросив, щоб йому на голову поклали корону, скіпетр в руки. Він попросив, щоб на його плечі накинули королівський плащ, а на коліна поклали відкриту книгу. Це сталося у 814 р. Через двісті років інший імператор хотів перевірити, чи люди виконали прохання Карла Великого. Він ніби направив команду чоловіків, щоб ті відкрили поховання та відзвітували про побачене. Вони знайшли тіло так само, як просив король Карл Великий. Тільки через два століття, видовище було моторошним. Корона похилилась, плащ зітлів, тіло зітліло… На кістках ніг лежала книга, яку Карл Великий просив – Біблія. Одна з кісток пальця вказувала на текст Матвія 16:26 – «Тому що яка користь людині, коли вона весь світ здобуде, а свою душу занапастить?».

Незвичайне прохання Карла Великого свідчить про його систему цінностей; декларація про його потребу в повазі до інших, навіть після смерті!

Що таке цінності?

Цінності – це те, що ми вважаємо важливим, це наші внутрішні критерії якості життя.

Цінності це фільтри, які розділяють для нас події на важливі і не важливі. Корисні і шкідливі, потрібні і непотрібні, правильні і неправильні.  Цінності – це віддзеркалення нашої сутності, це є те ким ми є. Наші цінності формують нашу поведінку, керують нашими рішеннями. Цінності бувають різними. Одні з них є добрими, а інші є поганими. Одні часто можуть просто бути декларативними, а інші реальними.

Коли ми пізнаємо Бога, читаємо Біблію, ми помічаємо, що наші цінності і пріоритети змінюються. Наш погляд на чимало речей стає іншим. Більше того, ці цінності стають рушійною силою у житті. Ми готові відстоювати їх навіть тоді, коли їх не підтримують інші, коли суспільство має інші вподобання.

Наскільки для вас важливе схвалення від людей? Наскільки для нас важливе слідування за Богом? Інколи нам приходиться принести в жертву одне заради іншого? На чий бік схиляємося частіше і чому? Коли ви приймаєте рішення, що обираєте? Ваш вибір був незвичним, чи відповідав шаблону попередніх рішень?

Луки 6 : 17-26

17 Зійшовши, Він став з ними на рівному місці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона,

18 які посходилися послухати Його й зцілитися від своїх недуг, а також ті, хто страждав від нечистих духів, — і оздоровлялися.

19 І кожний з натовпу намагався доторкнутися до Нього, бо з Нього виходила сила й оздоровляла всіх.

20 А Він, поглянувши на Своїх учнів, почав говорити: Блаженні вбогі, бо ваше є Царство Боже.

21 Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви втішитеся.

22 Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлучають вас і ганьбитимуть, коли знеславлять ваше ім’я через Сина Людського.

23 Радійте того дня і веселіться, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже так само чинили пророкам їхні батьки.

24 Та горе вам, багатії, бо ви вже маєте вашу втіху.

25 Горе вам, ситим тепер, тому що будете голодні. Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати.

26 Горе, коли будуть хвалити вас усі люди, адже так само робили з лжепророками їхні батьки.

Ці слова Ісуса були шокуючими для тих, хто почули їх. Ісус повністю перевертає все догори дригом, щоб показати наскільки Бог на все дивиться з іншого кута зору. Кожна фраза Христа – це виклик для нашого викривленого світу і його сприйняття.

Метою Ісуса не було просто вразити слухачів. Метою Христа не було просто дати людям те чого їм хочеться, а дати те, що їм потрібно.

Пропоную вам три уроки з цієї проповіді Ісуса.

Божі цінності непривабливі, але вони ведуть до щастя і благословення

Те що тут хоче сказати Ісус – це те що бідні, голодні, засмучені, відкинуті є щасливими і благословенними. А багаті, ситі, щасливі та популярні відкинуті і прокляті!

Якби Ісус сьогодні жив би в наш час і вирішив би написати листа до нашої влади, в якому підказав би що потрібно робити. Більшість українців впевненні, що знають що має робити Президент, Верховна Рада, Уряд. Кожен скаже, що потрібно зосередити увагу на економіці, підійняти добробут українців, боротьба з корупцією, збільшити кількість робочих місць, захищати сімейні цінності, зробити дороги.

Але беручи до уваги, що ми прочитали, то ось що міг написати Ісус:

Пане президенте

Спочатку Я хочу порадити вам не турбуватись про економіку та робочі місця. Низькі доходи людей корисні для країни. Хіба ти не розумієш, що бідні – щасливі? Чим бідніше ми живемо, тим більше ми благословенні.

Не витрачайте часу на боротьбу з корупцією, ви бачите, що ті кого обкрадають вони впадають у відчай і смуток, а тих то сумує, вони благословенні і будуть щасливі.

Я знаю, що ви останнім часом чуєте про наступ на християнські сімейні цінності. Не дослухайтеся до протестів християн, а навпаки почніть їх переслідувати за це. Бийте їх на акціях протесту, забороніть висловлюватися проти. Переслідування віруючих дасть можливість християнам відчути репресії, і дасть можливість стати благословенними.

Дякую  за розширенні можливості.

Якби хтось подібний пост написав у фейсбуці, уявіть обурення і не розуміння навіть від християн. Але це саме та реакція, яку Ісус отримав 2000 років тому, коли вперше промовив ці слова.

Люди того часу були бідними, голодними, хворіли, мали важке життя. Їх зневажали і принижували римські правителі. Їх обманювали, їх постійно оббирали податками. Вони чекали свободи від гніту, і перше, що мав зробити Месія, це визволити їх. Але в одній із самих велелюдних проповідей Він каже:

Ти щасливий коли бідний, голодний, сумний, зненавиджений!

Ісус вживає інше слово, Він каже не просто щасливий, а блаженний. Ці фрази краще взагалі перкласти наступним чином: Вітаємо! –  Або – О ти щаслива людино!

Як багато з нас може сказати: Мені так пощастило бути бідним?

Коли у наше життя, приходять якісь проблеми, ми не кажемо: Вау! Чому все життя не може бути таким? Схоже на те, що тут Ісус представляє щось, що не схоже на звичну нам реальність.

В цьому уривку ми бачимо, що Ісус ці слова каже не натовпу. Він вже своє отримав, і може іти додому. Він ці слова адресує тим, хто думає Іти за Ісусом далі. Він збирається дати їм опис життя, яке вони будуть мати, коли будуть іти за Ним.Тут Ісус каже не просто про поведінку, а про ставлення. Проповідь Ісуса повністю говорить про відношення до життя. В даному випадку до обставин життя.

Якщо підбирати запитання до цього тексту то воно могло б звучати так:

Ісусе, а що потрібно для того, щоб бути щасливим незалежно від обставин життя?

Якщо людина зрозуміє, як її потрібно ставитись до обставин у житті, вона зможе бути щасливою незалежно від того, якими вони будуть, добрими, поганими, приємними і не приємними, сприятливими і не  сприятливими, позитивними чи негативними, комфортними чи не комфортними.

Коли Ісус говорить про тих, які блаженні, то на початку кожної фрази йдеться про фізичний стан, або обставини послідовника Ісуса Христа. У цих обставинах можна опинитися в майбутньому, або ж хтось уже в них знаходиться, бо це те що їм належить, і ц е тому, що вони вирішили піти за Христом.

У ті часи було дуже багато бідних людей, які постраждали від несправедливості, які обанкротилися, які були вигнанні за погляди. Дехто з учнів втратили усе що мали. Іван та Яків були з заможної родини, але коли пішли за Христом втратили свою спадщину. Вони стали бідними заради того, щоб іти за Христом. Дехто, з цих 12 ще навіть не знають, що не мине багато часу, а усі з них крім Івана будуть вмирати насильницькою смертю. Будуть битими і гнаними.

Ісус обіцяє їм, що якщо вони витримають ці фізичні обставини, якщо пройдуть ці випробування, отримають неймовірні благословіння не тільки колись у майбутньому, а тут ще при житті. Якщо у них будуть обставини у яких вони будуть плакати, будуть принижені, голодні, осміяні то вони будуть піднесені, заохочені, отримають радість.

Якщо вони встануть за правду, за яку їх не будуть любити, почнуть зневажати, Ісус каже, що вони отримають велику нагороду на небесах.

Ісус каже щасливі ви, коли ваші імена втоптані в бруд заради Ісуса. Це якесь не зрозуміле щастя. Щастя не від цього світу. Адже людина цінує обіцянку Божої нагороди більше ніж користь від доводження людям, які не люблять Ісуса. Коли вірність Господу важливіша за мою репутацію і моє положення, – це ознака любові і послуху Христу.

Дійсно коли людина особисто пізнала Ісуса. Коли Його Євангеліє проникає у наше життя, воно впливає на наші цінності.

  • Віруюча людина має мудрість побачити, що коли ти фізично бідний – ти є духовно багатий. А це значно важливіше.
  • Віруюча людина має можливість побачити, що коли вона фізично терпить голод, – вона духовно наповнена, а це значно важливіше.
  • Віруюча людина має можливість побачити, тоді коли навіть плаче, від того, що відбувається у житті, вона може переживати радість, яку дає Господь, а це важливіше.
  • Віруюча людина має можливість знати навіть, тоді коли її висміюють і наприймають, що вони мають велику нагороду і благословення, і визнання, яке чекає їх попереду.

Слово благословення – означає глибоке задоволення. Коли людина втрачає роботу, вона не може радіти по мірках цього світу, але якщо ти живеш за Божими цінностями, то ти відчуваєш блаженство, незалежно від обставин.

Божі цінності, які приходять у наше життя через пізнання Ісуса дають можливість зовсім по іншому ставитись до життя. Бо кожна негативна обставина у вашому житті є проповіддю про великі благословення у майбутньому.

Земні цінності дуже привабливі, але тимчасові

В звичному розумінні людей багатство, ситість, веселощі, визнання – це те що завжди займає найвищі позиції. Коли ми глибше вникаємо в сутність цих цінностей, то насправді за ними проглядаються внутрішні цінності людей.

  • Багатство і бідність – це питання сили
  • Ситість і голод – це питання комфорту (одяг, красива нерухомість, авто, меблі, тощо)
  • Сміх і плач – це питання досягнення успіху.

В цьому випадку коли йдеться про сміх, то йде мова більше про злорадство. І йдеться про ті відчуття, коли ти виграв, а хтось потерпів поразку. Це має відношення до успіху.

  • Похвала і ненависть – йдеться про визнання популярність, знаменитість.

Коли люди потрапляють у складні життєві обставини, ми робимо у се, щоб якнайшвидше з них визволитися, і уникнути їх в майбутньому. Ці речі про які ми щойно говорили природні і націлені на отримання щастя і задоволення. Вони дійсно приносять результати. Навіть більше того, ці речі видаються біологічно природніми. Ви коли небудь чули про виживання слабких, відкинутих. У природних умовах, такі швидко занепадають і зникають. Природньо говорити  про силу, потугу.

В другій частині своєї проповіді Ісус каже: що якщо ви у своєму житті керуєтеся цими цінностями, то досягнуті результати – це тимчасово.

  • Ви будете зараз мати все і більше того, але це все що ви можете мати
  • Ви будете жити в комфорті і затишку, але внаслідок цього ви будете повністю спустошені і порожні.
  • Ви ті хто женетеся за успіхом, вас чекає люте розчарування
  • Ви ті хто маєте визнання і популярність, ви готові заради цього жертвувати правдою, ви готові догоджати людям. Ви заради користі готові на все. Ви отримуєте переваги за допомогою обману. Це тимчасове явище, і швидко минає.

Якщо ви будуєте своє життя на тимчасових цінностях, ви отримаєте тимчасові результати. І в результаті всі ваші успіхи і досягнення рухнуть.

Якщо ви будуєте своє життя на красі, люди, які вас люблять помруть. Якщо ви будуєте своє життя на досягненнях і силі, ваші запаси будуть вичерпанні.

Люди, які будують своє життя на силі, комфорті, успіху і визнанні, раптом прийдуть до усвідомленні, що їхні повні шлунки перетворюються в космічну порожнечу. Їхній сміх стане плачем.

В Біблії є яскрава історія, яка показує агонію людини, яка жила за людськими і загальноприйнятими цінностями.

Валтасар був останнім царем вавилонської імперії. Коли Кір Персидський оточив місто Вавилон, Валстасар знав, що не зможе його перемогти, і розумів, що це кінець його царству. Він влаштовує величезну вечірку, на якій влаштовує оргіїі і богохульство. Коли всі були вже п’яні, він приводить своїх наложниць і публічно випиває з Божого посуду, який Навуходоносор виніс з Єрусалимського храму.  Раптом на стіні з’являється кисть руки, і переміщуючись щось пише. Те що було написано стало вироком для цього безумця. Ти зважений і знайдений легким. Іншими словами. Валтасаре, ти прожив не правильно, твої цінності знищили твоє життя – твої дні пораховані.

Коли Ісус прийшов у світ, почав зціляти хворих, годувати голодних, проповідувати Євангеліє, помер на хресті – це був напис на стіні для старих і звичайних людських цінностей.

Якщо ти живеш для себе, ви тратите усе що заробляєте лише на себе, якщо ви не живете як жив Ісус, це означає що ви дуже схожі на Валтасара, який влаштував вечірку в честь свого похорону.

Ісус цими словами каже, що християни не можуть керуватися тими самими цінностями що світ. Ми не керуємося силою, успіхом, комфортом і визнанням.

Але навіть, якщо ви не керуємось силою, успіхом, комфортом, ви втікаєте від них, але нічого не можете зробити за бажанням визнання і слави, ми все ще під їхнім контролем

Останні слова Стіва Джобса…

Він помер мільярдером у віці 56 років від раку підшлункової залози.

І ось його останні слова:

«Я досяг піку успіху в діловому світі , в інших галузях моє життя є сутністю успіху

Однак, крім роботи, у мене мало радості. Зрештою, багатство – це просто факт життя, до якого я звик.

У цей момент, коли я лежу в ліжку хворий і згадую все своє життя, я розумію, що все визнання і багатство які у мене є безглузді і позбавлені вищого сенсу перед лицем неминучої смерті.

Ви можете найняти когось, щоб він водив машину для вас, заробляв гроші для вас, але ви не можете нікого найняти на всі Ваші гроші, щоб він ніс цю хворобу замість Вас.

Можна знайти і купити матеріальні речі.

Але є одна річ, яку не можна знайти і купити, коли вона втрачена – не можна купити «життя».

Побалуйте себе добре. І поважайте інших.

Чим старше ми стаємо тим більше ми розумнішаємо, і поступово ми розуміємо, що годинник, який коштує $ 30 і годинник, який коштує $ 300, показують один і той самий час.

Чи будемо ми носити з собою гаманець, який коштує 30 $ або гаманець, який коштує 300 $ – обидва вміщують однакову суму грошей.

Чи будемо ми їздити на автомобілі вартістю 150 000 доларів або на машині вартістю

30 000 доларів, дорога і відстань однакові, і ми досягаємо того ж місця призначення.

Якщо ми вип’ємо пляшку вартістю

300 доларів або вино вартістю 10 доларів, то «кайф» буде однаковим.

У будинку, в якому ми живемо, площею 300 квадратних метрів або 3000 квадратних метрів – ти однаково самотній.

Ваше справжнє внутрішнє щастя виходить не з матеріальних речей цього світу.

Яка різниця чи ти летиш першим чи економ-класом, якщо літак падає, то ти падаєш разом з ним.

Отже … Сподіваюся, ви розумієте, що коли у вас є друзі або хтось, з ким можна поговорити, то це справжнє щастя!

П’ять незаперечних фактів:

  1. Не виховуйте своїх дітей, щоб вони були багатими. Виховуйте їх, щоб вони були щасливими.

Тоді, коли вони виростуть, вони будуть знати цінність речей, а не ціну.

  1. «Їжте їжу як ліки. В іншому випадку ви повинні їсти свої ліки в якості їжі ».
  2. Ті, хто вас любить, ніколи не покинуть вас, навіть якщо у нього є 100% причин відмовитися від Вас він або вона завжди знайде одну причину бути стійким і не залишити Вас.
  3. Існує велика різниця між тим, щоб бути людиною і тим, щоб бути людяним.

Якщо ви просто хочете йти швидко, то йдіть самі!

Але якщо ви хочете піти далеко, йдіть разом!

Як ви думаєте, які цінності були у Стіва Джобса?

Живіть так, щоб ваші цінності, були такими, що в майбутньому подарують вам щастя і майбутність.

Якщо цінності неправильні, їх потрібно змінити негайно.

Я думаю що у більшості з вас мимоволі виникає запитання. А чи можливо сьогодні жити за Божими цінностями? Так Ісус проповідував, але ж то Божий Син, так Він помер, Його ненавиділи і вбили. Він міг, але чи зможу я змінити свої цінності?

Євангеліє це не те, щоб ми просто мали інформацію, як Ісус змінив Свою долю і долі людей, які були поруч з Ним. Вам потрібно знати, що Він прийшов для того, щоб змінити ваше життя, змінити ваші цінності.

Тільки Він може сказати:

  • Ти зараз сумуєш, ти розбитий, але ти будеш радіти, бо Він взяв твій плач на себе. Він помер залишений усіма. Тепер він може сказати, що Він зможе тебе потішити.
  • Він був відкинутий усіма. Навіть Отець Його покинув. Але потім Він може сказати, що може дати тобі чудове ставлення і похвалу в Його царстві.

Ви можете змінити свої цінності, бо Він здійснив цей розворот. Він зайняв твоє місце, Він взяв твоє покарання, твою ганьбу. Він зайняв твоє місце, щоб дати вам можливість бути там де Він.

Для того, щоб у ваше життя прийшли зміни, вам потрібно почати по іншому поглянути на Бога.

Є два погляди на Бога

  1. Я не маю нічого цінного у собі. Бог мені нічого не зобов’язаний. По справедливості я вартий смерті. Але я повністю довіряю Ісусу, і покладаюсь на те, що Він зробив для мене, я попросив, щоб Він прийняв мене.
  2. Моє життя не настільки погане, Бог зобов’язаний мені допомагати. Бог не може допустити, щоб у моєму житті відбувалося щось погане.

Перше відношення до Бога – це вбогість духом, і Божа система цінностей. Другий – це цінності земного життя. Для вас Ісус просто добрий чоловік, а ви не маєте жодного відношення до Нього.

Ви маєте поставити собі дуже прості запитання:

  • Я живу життям у якому я керуюся тим, що мені каже світ, або я живу життям як вчить Євангеліє?

Даниїл розповідає ще про одного царя Навуходоносора

Бог явився у сні Навуходоносору і сказав, що ти схожий на велике дерево, але Я його поріжу. Але ти будеш рости. Нам слід зрозуміти, що у сі наші успіхи це не заслужений результат. Навуходоносор захворів на психічну хворобу, але коли зрозумів, то на відміну від Валтасара він зрозумів, що жив не правильно, жив у відповідності з людськими земними цінностями.  Він сам прославив  Бога і наказав у всьому царстві поклонятися Богу. Він зімнив свої цінності. Не будьте як Валтасар, будьте схожі до Навуходоносора.

Ми думаємо, що для змін у житті потрібно сприятливі обставини. А якщо таких немає, то таке не може бути можливим. Ісус приніс не релігію, а життя. Він сьогодні Його пропонує і тобі. Християнство – це життя за Божими цінностями, а не релігія. Ісус коли проповідував, то завжди малося на увазі, щоб люди ішли і жити так.

Тому, якщо ти розумієш, що твоє життя не таке, сьогодні приймай рішення і живи так як каже Ісус.

Висновок

Сьогодні, я хочу щоб ви взяли для себе одну думку

Бог хоче, щоб ти став цінувати Ісуса більше за все інше.

Коли це прийде у твоє життя, тоді у життя прийдуть реальні, радикальні, позитивні переміни.

Те що схоже на добре життя у світі, зовсім не таке насправді. Це тимчасове задоволення, яке швидко закінчується.

Ісус проповідував про життя, яке є добрим незалежно від обставин. Секрет щастя – шукай Ісуса, і ти будеш задоволеним.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.