1 Липня, 2018

Звичайні люди і незвичайна місія

Звичайні люди і незвичайна місія

Як ви приймаєте важливі рішення? Яку роль в прийнятті рішеня має молитва? Що таке місія, як визначити свою місію? Що таке покликання? Чим покликання відрізняється від місії?

Коли останній раз вам прийшлося приймати надзвичайно важливе рішення у житті? Звичайно я не кажу про те, коли ви робили останню покупку, ви не могли визначитися, яке з багатьох видів морозива купити….

Можливо вам потрібно було прийняти рішення, яке могло змінити ваше майбутнє. Можливо вам приходилося приймати  сімейні рішення, вийти заміж, одружитися, видати заміж дітей. Момент перед прийняттям рішення дуже критичний, ба більше навіть стресовий.

Останні кілька тижнів мені прийшлося приймати кілька рішень, і їх прийняття вартували мені кілька кілограмів, чому я дуже радий. Сімейна хода і віче, які відбулися минулої неділі, пройшли гарно і натхненно. Але що було до цього. Останні два тижні, це постійний тиск, щоб відмовитися від цієї ідеї. Тиск відчувався з боку місцевої влади, яка робила усе можливе, щоб зірвати, перенести, відкласти, просто зробити не можливою організацію цього заходу…

З іншого боку, щось подібне відбувалося і з боку релігійного середовища, від служителів деяких церков.  Я стояв перед важким питанням, що робити далі? Яке рішення буде правильним? Іти далі, чи все відміняти і відкочувати назад?

Що ви робите у такі моменти?

  • Ви з кимось радитесь?
  • Ви пишете список плюсів і мінусів, чому потрібно це, а не потрібно інше?

Термін коли рішення має бути прийнятим наближається, але ви ніяк не можете визначитися. Уявіть, що це рішення, яке ви маєте прийняти стосується не лише вас, не лише життя вашої сім’ї.

Як приймати рішення?

  • Як діяти?
  • На що опиратися?
  • Що має бути віхою в прийнятті рішень?
  • Чим керуватися?
  • Як не боятися?
  • Що врешті решт робити?

Луки 6:12-16

12 Сталося тими днями, що Він вийшов на гору помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога.

13 А коли настав день, Він покликав Своїх учнів, вибравши з них дванадцятьох, яких і назвав апостолами:

14 Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова й Івана, Филипа й Вартоломія,

15 Матвія і Хому, Якова Алфеєвого й Симона, званого Зилотом6:15 ревнитель (гр. мовою), відповідає євр. кананіт.,

16 Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником.

Рішення потребують молитви

12 Сталося тими днями, що Він вийшов на гору помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога

Євангеліст Лука привертає нашу увагу на важливу деталь, перед тим як він розповідає про обрання 12 апостолів. Сталося цими днями… Якими днями? Що було особливого в ці дні?

Якщо ви зазирнете у тексти що написані вище, то ви помітите, що відношення до Ісуса різко змінилося. Ворожість до Господа, перетворилась в нестерпне бажання вбити Його і то негайно. Ісус реально відчуває, що до завершення Його місії і його життя залишається менше ніж два роки. Христос чітко знає і розуміє, що Його чекає попереду. Він знає, що помре на хресті, знає, що буде похований і третього дня воскресне. Разом з тим Він знає, що Він має підготувати тих, хто буде нести Євангеліє далі.

Ісус має визначитися з тими, хто мають зробити неможливе. Має обрати найкращих, найсильніших, найпосвяченіших, найвірніших, найнепохитніших, які зможуть це взяти на себе і передати далі.

Що робить Ісус, коли стоїть перед серйозним і доленосним рішенням?

Перш за все Ісус усамітнюється для молитви. Лука підкреслює і наголошує на тому, що Ісус проводить багато часу в молитві, особливо це відбувається перед дуже важливими подіями. Христос знаходиться в обставинах, які змінюються. Зростає вороже ставлення. Залишається мало часу, щоб навчити людей, які далі понесуть Євангеліє світу. Це вимагає повної одинокості, Він іде до Отця як людина, щоб в молитві поговорити з Отцем про людей, яких Він обере для дуже важливого завдання.

Якщо уважно читати Євангеліє, то автори звертають особливу увагу на моменти коли Ісус молився, і це я к правило перед важливими і вирішальними подіями.

  • Ісус молиться перед обранням учнів
  • Ісус молиться перед смертю
  • Перед тим, коли має запитати, за кого Його вважають учні

Тут ми бачимо що Ісус приблизно десять годин проводить в молитві. Ісус не змикаючи очей наполегливо молиться усвідомлюючи великий вантаж відповідальності. Вибір, який мав зробити Ісус був настільки важливим, що він проводить 10-12 годин в молитві, щоб бути готовим до цього. Мене вражає, що Ісус бувши Богом, маючи досконале знання і передбачення скільки часу проводить з Отцем, перед тим як прийняти рішення.

Фраза яка у нашій Євангелії перекладена помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога, в оригіналі звучить трішки під іншим кутом. Він провів ніч в молитві від Бога. Промовлені Слова була молитвою Самого Бога. Бог у Трійці спілкувався Сам у Собі. Ісус мавши людську природу, мав і відчував гостру необхідність провести ніч у молитві. Ісусова молитва – це було щось особливе. Пам’ятаєте учні одного разу підійшли до Ісуса і просили, щоб Той навчив їх молитися.

Мені так здається, що ми недооцінюємо і порою вперто нехтуємо молитвою. Можливо навіть неправильно розуміємо що це таке. Іноді комусь здається, що молитва – це загадування бажань. Або просто розмова з спонсором, який має дати здоров’я, гроші, роботу, і багато іншого. Іноді ми думаємо, що молитва – це те що ми нарозказували Богу. Що це певний прайс-лист, який ми намагаємося відправити Богу. Щоб Господь поставив свою печатку.

Останні два тижні, Господь навчав мене молитися. І рішення, яке було прийняте – це не просто сила волі, непохитність, чи ще якась єрунда. Це сміливість і наполегливість натхненні відповіддю на молитву.

Коли я читав Слово Господнє, Господь мені чітко відповів. Що захід відміняти не потрібно, навіть, якщо він комусь не подобається. Людям часто не подобається, те що до вподоби Богу.

Я для себе зрозумів, що молитва

  • Наближає нас до Бога, а не Бога до нас.

Це ми в молитві відкриваємося для глибокого усвідомленого розуміння волі Божої. Це у нас виникає бажання підкоритися Господу незважаючи ні на що. Це ми хочемо змінитися. Це ми хочемо зрозуміти як діє Господь. Це наше серце змінюється. Це наші думки скеровуються.

  • Це ми слухаємо Бога, а не Він нас

Молитва, це особливий момент відкритих вух. Це коли ми дослухаємося до того, що Господь говорить у нашому серці. Це ми прислухаємося до голосу Божого Духа. Це ми налаштовуємося на Його хвилю.

  • Це подивитися на усе з іншого кута зору, а не вимолити Бога порішати по нашому.

Коли я готувався до сімейного  фестивалю, я хотів щоб були атракціони, конкурси, різні розважальні дійства. Ми попередньо навіть домовилися з одним братом, який проводить крутий конкурс для чоловіків. Він уже точно мав приїхати. Але за кілька днів, він мені пише, Толік немає чим приїхати. Наступного дня, каже знайшли чим їхати, не пускають в церкві, сказали, що конче усім потрібно бути.

Коли я давав відповідь, то я помітив, що я вивчив цей урок. Я відповів, що будь-яку відповідь я прийму як Божу волю.

Друже, коли ти приймаєш серйозні рішення, зверни увагу на молитву. Це вкрай важливо.

Молитва працює, бо у Бога все під контролем!

Богу потрібні звичайні люди, для незвичайної місії

13 А коли настав день, Він покликав Своїх учнів, вибравши з них дванадцятьох, яких і назвав апостолами:

Ісус швидко завоював популярність. Щоб побачити його і послухати Його проповіді збираються багатотисячні натовпи. Одного разу людей було стільки, що Він змушений був увійти в човен і відійти від берега. Човен, який обрав Ісус, належав Симону, і зовсім не випадково. Незабаром Ісус назве Симона Петром, і Петро стане впливовою особою в колі найближчих учнів Ісуса.

Якби сучасні лідери і маркетологи мали б можливість дати пораду Христу, повірте, вони б робили все, щоб це були не вони. Сучасна мудрість запропонувала б Христу скористатися Своєю славою, якось пригладити суперечки, які розпалювалися завдяки Його вченню. Вони б порадили технології, як збільшити натовп і як його змусити неспинно рости і набирати маху.

Підвозив вчора хлопця з Бережан в Тернопіль. Він займається продажами, продає вікна. Розповів мені кілька секретів успішних продаж.

  1. В магазині має грати музика, бажано такого агресивного і активного типу. Це допомагає людям наважитися на рішення.
  2. На столі мають бути гроші, щоб людям було легко з ними розлучитися.
  3. Найкраще продажі проходять, коли гарна і сонячна погода.

Якби подібного попросили поради для Ісуса, повірте, дав би кілька чітких рекомендацій, які реально працюють і досягають мети. Але Ісус вчиняє в точності, навпаки. Замість того, щоб стати представником широких мас, Ісус обирає 12 звичайних, нічим не примітних людей.

Коли я вперше потрапив Бережани, я звернув увагу на те, що у Бережанах є достатньо велика кількість скульптур.

Коли я проходив повз церкву Святої Трійці, я звернув увагу на дві величні постаті двох чоловіків. Зображення двох апостолів справді величні, у їхніх жестах читається особлива святість, висока духовність. Але це так на скульптурі.

В реальному житті, вони були звичайними людьми. За два тисячоліття, люди з тих звичайних людей зробили ледве не богів. Але іронія полягає у тому, що Ісус обирав не якихось видатних, чи здібних. Він обрав тих, які вирізнялися своєю звичайністю. Більшість учнів були Галилейцями. Галилейці вважалися низьким прошарком, селяни, безграмотний народ. Дванадцять, такі самі як ми. Чимало людей, коли чують Євангеліє думають, що вони ніколи не зможуть стати кращими. Вони є недостойними. Але Бог може взяти недостойних людей і використати для Своєї праці і слави.

Бог обирає принижених, слабких, щоб ніколи не виникало питання а звідки сила, коли їхнє життя, їхня посвята, їхня проповідь змінює світ.

Ісус в той день обирає особливих 12 чоловіків і дає їм апостольське покликання. Таке служіння не доручалося бажаючим або добровольцям, Христос Сам обирає і доручає їм Своє служіння.

Чому 12, чому не 8, чому не 20

Число 12 важливе і символічне. Ізраїль мав 12 колін. Ізраїль відійшов від Бога. Юдаїзм в часи Ісуса – це мертва позбавлена життя релігія. Апостоли представляли справжній, вірний Богу Ізраїль. Таким чином, Господь показує, що твоє походження, віра батьків не має значення, має значення твоє особиста віра і посвята Богу. Апостоли стають представниками всього Ізраїлю. Це говорило, що незабаром Ісус встановить царство іншого гатунку з іншими цінностями і порядками.

Апостоли – посланий висланий, посилати. Вони стали не просто вісниками, а стали посланниками, послами, уповноваженими, офіційними представниками. Роль посланника, або посла була особливою він не говорив про свої ідеї, свої думки, його обов’язок передавати послання від групи до якої він належить. Апостоли стали посланниками Ісуса, уповноваженими, довіреними особами. Вони говорили від Його імені, передавали Його вчення і користувались Його авторитетом.

12 уповноважених стати апостолами будуть говорити, діяти з такою ж владою як і Той, хто їх вислав на служіння. Людина яка мала місію апостола користувалася повагою і великими привілеями.

Хоч апостоли були звичайними людьми, саме їм було дано абсолютне незвичне покликання. Завдання, яке вони мали виконати до якого покликані, робить їх значимими людьми.

Місія апостола

Яка місія в апостолів? Заснували церкву, вони очолили її, вони написали більшу частину Нового Завіту,

  • Вони не були святими пророками
  • Вони не були освіченими книжниками
  • Вони не були релігійними мудрецями

Найбільш дивує, що Ісус взагалі звернув на низ увагу: вони компанія звичайних рибалок, ненависний збирач податків, політичний радикал.

Поглянувши на цих хлопців, ви не зможете втриматися від подиву: це звичайні люди. Нічим не примітні. Їх вирізняло лише одне: вони відгукнулися на заклик Вчителя і пішли.

Місія – яка зімнила світ

Завдяки Ісусу, вони стали силою, яка назавжди змінила світ.

  • Ісус єдиний Хто може змінити Твоє життя.
  • Він Єдиних Хто може змінити мотиви, бажання
  • Він Єдиний, Хто може тебе незначного, не дуже здібного зробити потужним інструментом для Його царства.

Він дав звичайним людям незвичайну місію. Друже вона не закінчена. Сьогодні твоє покоління потребує Євангелії. Твої співробітники, твої колеги, друзі, твоя сім’я. Вони мучяться в гріхах, через твою нерішучість і повільність.

Все що потрібно – це щире бажання іти за Христом. Бажання покаятися, в егоїзмі, гріхах. Коли ми це робимо, ми стаємо іншими. Твій дім може стати іншим, інша атмосфера, інше щастя, інші відносини. Не здавайся, надія є. Бог ще сьогодні пропонує Євангеліє і воно діє. Він сьогодні може зробити диво у твоєму житті. Він це зробив з ними, зробить і з тобою. Він може, Він готовий, Він чекає.

Коли Господь дав тобі життя, Він вже тоді знав, як і при яких умовах ти можеш прожити справжнє життя. Лише тоді, коли воно буде підкорене Йому, для Його цілей і Його слави. Твоя готовність, а Він решту робить Сам. І це буде добре, це буде найкраще.

Богу потрібні звичайні люди, для незвичайної місії, мені здається твоя кандидатура підходить

Богу потрібні покликані, а не перспективні

14 Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова й Івана, Филипа й Вартоломія,

15 Матвія і Хому, Якова Алфеєвого й Симона, званого Зилотом ревнитель (гр. мовою), відповідає євр. кананіт.,

16 Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником

Уявіть, що вам дали завдання розібратися, якими характеристиками володіли ті люди, які намагалися стати учнями Ісуса. Вам потрібно було оцінити їхню репутацію, ступінь довіри і винести свою рішення.

Петро

Давайте поглянемо на першу кандидатуру. Ось він тільки повернувся з берега. В його рибальського човна, якого він витягнув на берег, протерте сидіння, залатаний парус. У нього важкі і загрубілі але сильні руки. Від нього пахне свіжою рибою. Він мокрий. Його важко назвати витонченим, культурним, чи освіченим. Галасливий, грубий, імпульсивний, ніяк не може підійти щоб бути пастором церкви. Його вік такий, що вже й важко щось поміняти, і чогось навчити. Він впертий, робить все по своєму. Він швидкий на гаряче слівце. І швидко запалюється.

Ви можете уявити цього бешкетника в якості учня Христа? Навряд ви б звернули у вагу на такого кандидата. Так ліпше Симоне іди лови свою рибу і не рипайся.

Іван та Яків

А погляньте на цих двох хлопців. Їхні погляди тверді, вони звикли дивитися в далечінь. Вони добре розуміються в погоді. Вони тільки поглянуть на озеро і відразу скажуть, що буде.

Вони разом у своєму човні. Вони ловлять більше ніж інші, бо працюють разом. Скромністю ці хлопці теж не виділяються. Їм взагалі дали прізвисько «Сини Грому». Бо завжди готові вибухнути на рівному місці.

Вони просто скаженіють коли щось не так як вони думали. Вони живуть за принципом. Щоб позбавитися проблеми потрібно позбутися людини.

Вони дуже амбіційні. Те що потрапляло у їхні руки від них не забереш. Вміло користувалися можливостями і ніколи не марнували моменту. Батьки їх навчили, що від життя потрібно брати все, і для цього не гребувати нічим. Підкуп, шантаж, хитрість, підстава. Якщо бути учнями, то найкращими і поближче до керівництва.

Якби ви проводили цей відбір, цих обох відбракували, Яків та Іван ідіть ловити рибу, не муляйте очі.

А далі там ще більш не прохідні

Симон Зилот

В очах цього хлопчиська іноді виблискує дикий блиск. Він член підпілля, він член радикально налаштованих хлопців, які завжди мали ножі, і часто ним користувалися. Вони вважали що Римлян потрібно бити і вбивати скрізь.

Нетерпеливий, нервовий, його очі тільки і шукають прапор Римлян, щоб зрізати пошматувати…

У нього закипає кров, коли бачить військового.

Він мріє про день коли царство Ізраїлю буде відновлене. Він просто не міг втриматися від усвідомлення того, що міг очолити армію Ісуса.

Цей хлопець небезпечний і навряд хто схоче мати з подібним справу.

Хома

А що ви скажете з приводу цього хлопця? Якщо ти не торговець, пастух чи фермер, то хто ти? Звичайно рибак. Він міг би бути учнем якби не одна деталь. Він завжди вимагає доказів і не вірить просто на слово.

Він готовий зупинити, відкласти працю будь кого. В нього дві швидкості. Дуже повільно і повна зупинка. Ви візьмете такого кадра? Він завжди тільки і говорить, головне не поспішати, давай подумаємо.

Левій Матвій

Якби ми були євреями, які жили у той час, коли були обрані учні, ми засвистали і наступного кандидата. Він повний запроданець, він колаборант, продався римлянам. Збирає останні копійки на користь окупанта, погруз в корупції. Його не просто ненавидять, його готові вбити. Рекетир, якого потрібно гнати геть, у нього було більше ворогів ніж колег.

Для нього немає нічого важливішого ніж гроші. В нього все вимірюється в грошах.

Ви можете собі уявити, щоб такий негідник був у компанії учнів Христа? Ця кандидатура була б відхилена зразу.

Андрій

Що ви знаєте про Андрія? Є інформація що він брат Петра і що? Немає причин, за якими він підходить.

Є ще інші: Варфоломій, Пилип, Яків Фадей. А це хто взагалі?

Покликані, а не перспективні

Однак, саме цих чоловіків Ісус обрав і покликав, стати учнями. На хід історії світу вони вплинули більше, ніж будь яка інша група людей, з тих що жиди на землі. Вони були різними, якби ми їх обирали, ми б відразу їх відкинули. Менше ніж два роки вони були з Ним. Вони ходили з Ним і жили з Ним. Вони бачили як прозрівали сліпі, як кульгаві викидали свої милиці, як люди з сухими кінцівками ставали повносправними, навіть бачили як мертві підіймалися до життя…

Вони чули усі Його проповіді. Вони власними очима бачили Його дивні чудеса. Але це все їх не змінило. Останній тиждень Ісуса, вони сварилися, заздрили. Вони не були сміливими: коли Ісуса було арештовано всі, розбіглися. Після Його смерті розсіялися, пішли в підпілля, збиралися за закритими дверима. Не мали віри. Фома не міг повірити, що Ісус воскрес, поки не побачить це власними очима.

Так ці два роки потужно вплинули. Насіння Божого Слова вже було засіяно, але ще не проросло. Все для змін вони вже отримали, але сама зміна ще не відбулася.

Що ж так вплинуло на них, що змінило їхнє життя?

Вони не могли стати іншими, до тих пір Поки Дух Святий не наповнить їх. Лише коли Дух Святий зійшов на них у силі, вони стали іншими,

  • страх змінився на сміливість,
  • маловір’я стало гарячою вірою і непохитністю
  • заздрість перетворилась на любов
  • корисливість на бажання служити іншим

Що таке покликання?

Коли мова йде про покликання, то це питання ідентифікації, іншими словами відповідь на запитання: Хто Ти?

Відповідь на запитання дуже не проста. Ось ці 11 ще після воскресіння не могли зрозуміти хто вони:

  • вони рибаки;
  • вони галилейці
  • вони послідовники Ісуса
  • вони апостоли

Покликання це те, заради чого ви просинаєтесь щоранку

Це те, що заставляє вашу душу радіти. Це те що знаходить відгук у вашому розумі і серці.

Це те, що виділяє вас з посеред інших

Покликання в життя будується на наших здібностях і талантах. Покликання від Господа, це те що основується на Його цілях і Його славі.

Покликання – це спосіб використати свою енергію, щоб залишився слід

Про кожного з нас забудуть через кілька поколінь. Якщо ти інвестуєш, якщо ти відгукнешся на Божий заклик, Господь мінятиме через тебе інших. Твій внесок буде змінювати життя людей, а це ніколи не забудеться.

Бути християнином, це не просто ходити в церкву, це працювати для Божих цілей. Зараз Господь хоче, щоб проповідувалася Євангеліє. Ця ціль тимчасова. Бо у Божому царстві не буде такої цілі. Ми тут на землі готуємося до вічності. Готуємося брати відповідальність підготовка до уряду. Тому твоя відповідь має доленосну ціль.

Покликання – це переживання і справа, виконуючи які ви відчуваєте що догоджаєте Богу.

Ніщо не зрівняється з відчуттям, що ти є тим до чого покликаний. Людина, яка почула голос Господа, вона відчуває і усвідомлює, що створена Богом для чіткої цілі. Професія, робота – це на короткий час. Покликання на все життя. Бог всередині нас поселяє бажання і відчуття невдоволеності, коли ми не слідуємо за Ним, не дає спокою, як ми не виконуємо свого покликання.

Відгукнися на Божий заклик, наполегливо працюй щоб його реалізувати, і тоді життя ніколи не буде таким як було.

Висновок

Нічого не робіть без молитви. Молитва – це дихання нашої душі.

Бог вас кличе до великої місії, вона більша за ваше життя, заради неї жити.

Бог сьогодні кличе тебе по імені. Відгукнися і слідуй за своїм покликанням.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.