12 Серпня, 2018

Як бути щасливим. Не слідуй за серцем.

Як бути щасливим. Не слідуй за серцем.

Як бути щасливим, одне з ключових запитань сучасної людини. Дехто думає, що наше серце знає відповідь на це питання, варто лише наважитися втілити його бажання. Як мати добрий плід у житті? Як слова викривають нашу сутність. Про що говорить наша мова?

Про те як бути щасливим нам дають мало не в кожній рекламі. Купляєш зубну пасту «Колгейт» і твоєму щастю не буде меж. Ідея стати щасливим здається стає вже заїждженою. І чим далі то здається, що по справжньому щасливих людей стає менше і менше. Багато хто в пошуках щастя все життя, намагаючись знайти його в різних речах, не знаходячи його там, кидають ці речі і звертаються до нових.

Хтось думає, що його можна знайти в володінні предметами, грошима, зміною місць проживання, в зміні любовних партнерів, в гострих відчуттях, у владі, роботі, в задоволенні усіх своїх бажань. Ми твердо переконані, що наше серце є компасом у середині нас. Що саме слідуючи за його прагненнями ми зможемо по-справжньому стати щасливим, якщо у нас вистачить мужності почути його.

Не раз чуємо, ти не знаєш що робити, прислухайся до свого серця і воно підкаже, воно врятує. Це звучить дуже красиво, людям які потрапили в халепу дуже хочеться вірити в таке.

Давайте зупинимось і подумаємо, а що ж нам говорить наше серце? Можна не відповідати. Скоріше за все, ваше серце сьогодні говорило речі, які б ви не хотіли повторювати. Серце каже, що все у світі має слугувати моїм бажанням. Воно любить думати, що я кращий за інших. Правда в тому, що ніхто нам так не бреше, як наші власні серця. Якщо орієнтуватися на серце, то воно не показує правду, а просто показує те, чого ми хочемо. Як же бути щасливим? Як зрозуміти, чи я живу правильно, що може показувати мою суть? Як побачити яким є моє серце?

Луки 6:43-45

43 Адже немає доброго дерева, яке родило б поганий плід, ані поганого дерева, яке родило би добрий плід.

44 Бо кожне дерево пізнається зі свого плоду; з терену не збирають смокви, а з глоду не збирають винограду.

45 Добра людина з доброго скарбу [свого] серця виносить добро, а погана — зі злого [скарбу свого серця] виносить зло, бо чим переповнене серце, те промовляють уста!

Сьогодні часто можна почути фразу:  ми є тим що  ми їмо. Але більшою правдою є те, що ми є тим, що ми говоримо. Саме наші слова, наша мова є вікном нашого серця. Те, що ми говоримо, те як ми говоримо, показує яким є наше серце.

Якщо ми хочемо скласти про себе приємне враження, що ми робимо?

  • Гарно одягаємося
  • Бризкаємося не дешевим одеколоном чи духами
  • Намагаємося посміхатися…

Але враження яке ми складаємо, або щоб в інших склалося про нас не відображає реального стану речей. Більше того, ми самі не можемо об’єктивно оцінити свою поведінку. Бо ми є експертами бачити лише добре у своєму житті, і не звертати уваги на погане, або ж навіть виправдовуємо свої погані вчинки.

Ісус розповідає що бути Його учнем – це велике щастя. І бути щасливим з Його точки зору:

  • Це правильно ставитись до обставин – довіряючи Йому
  • Це правильно ставитись до людей – любити їх
  • Це правильне ставлення до себе – бути чесним
  • Бути щасливим – це чесно бачити своє серце.

Всі люди приносять плоди

43 Адже немає доброго дерева, яке родило б поганий плід, ані поганого дерева, яке родило би добрий плід.

Що цими словами хоче сказати Ісус? Усі хто коли небудь заходив в сад знає, що є різні дерева і у них є різні плоди. Більше того, є однакові дерева, але у них різні плоди. Одне дерево смачне, соковите, а інше кисле і несмачне, навіть гірке.

Щоб виростити смачний персик потрібно не просто посадити персикове дерево, а потрібно важко і наполегливо доглядати за цим деревом, вчасно підрізати, підперти, підживити. Якщо ви хочете мати у житті добрі плоди, ц е означає, що вони також вимагають довгої важкої праці.

Добрий плід послідовника Ісуса не випадковість. Для доброго плоду потрібна праця садівника, лише завдяки йому дерево може давати смачні плоди. Коли Ісус говорить про дерева, то ми добре розуміємо, кого Він має на увазі. Дерево це людина.

Якщо перекласти цей образ на розуміння, яке у нього вкладене то слова Ісуса звучали б наступним чином: Немає доброї людини, яка б зароджувала поганий плід, ані поганої людини, яка зароджувала добрий плід. Ми розуміємо, що дерево – це людина. Що ж тоді є плід?

Ісус використовує цей образ для того, щоб наглядно показати людям, що вони у житті можуть зустріти людей, які зовні виглядають дуже порядними, релігійними, привабливими, але всередині злими.

Погане дерево не тому що воно погане на вигляд, а тому що у нього плід поганий. Погані люди не тому погані, що вони на вигляд погані, що вони мають вчинки якісь погані робити, ні вони погані, бо їхнє життя погане. Але ці слова сказані не для того, щоб надавати оцінку комусь. А, щоб розуміти своє положення.

Які плоди виростають від вашого життя?

Фахівці з садівництва кажуть, що якщо ви хочете мати врожай, то не обов’язково вам потрібні зовні красиві дерева.

Гарні дерева можуть бути приємними, щоб на них дивитися, але вони не обов’язково народжують смачні фрукти.

Садівники помітили, що коли дерево вкрите буйною зеленню, це означає, що дерево має багато азоту. Багато азоту добре для листя, але погане для плоду, адже роблять його кислим.

Деякі садівники цілеспрямовано насаджують певні види бур’янів навколо дерев, щоб вони забирали надлишки азоту. І надавали дереву потрібні для нього поживні речовини.

Коли в садівництві використовувати хімічні добрива це теж не добре. Адже дерево швидко росте в розмірах, і стають слабкими, а фрукти не ароматними.

Деякі дерева мають потребу у тому, щоб замерзати зимою, і лише після цього вони дадуть плід такий як очікується.

Що це означає для вас і для мене?

Так само як зелене, буйне дерево не обов’язково виробляє найкращий фрукт, так само людина, яка зовні виглядає красиво може приносити гіркі, погані плоди.

Ваша духовність – це не кількість відвіданих релігійних богослужінь, це не посвята традиціям – це те як ви живете щодня. Важливе не те що зовні, а те що в середині.

  • Це те, як ти себе ведеш в сім’ї, на роботі.
  • Тоді коли раптом спіткнувся і розбив ногу.
  • Це тоді, коли бракує грошей.
  • Складний сусід
  • Нестерпний начальник

Ісус каже що всі люди пізнаються по плодах, в тому числі християни.

Щоб приносити добрий плід, потрібно мати добрий догляд.

Ми не можемо принести доброго плоду без праці Ісуса. Саме завдяки Його дії ми можемо давати плоди.

Коли віруючі люди стають добрими, – вони приносять добрі плоди.

44 Бо кожне дерево пізнається зі свого плоду; з терену не збирають смокви, а з глоду не збирають винограду.

В цьому вірші Ісус говорить про смокви і виноград. Це найбільш поширені плодові культури Ізраїлю. І вони мають свої особливі потреби у процесі вирощування.

Виноград

Для того, щоб виростити гарний врожай винограду, потрібне велике бажання і терпіння і немалі зусилля. Виноград – це рослина, якій для нормального росту потрібна опора.

Віруюча людина теж має потребу в Господі, як опорі. Без опори не буде росту, і не буде плоду. Винограду має бути опертим на щось. Нам потрібно бути опертим на Христа. Коли виноград весною розпускається, виноградар обламує бруньки, які розвиваються на старій лозі і запасні бруньки на кожній лозині. Часто різні обставини, люди, проблеми, є отим обламуванням цих лишніх бруньок, гніву, лайки, образ, обману.

По мір росту лозин потрібно регулярно підв’язувати, а коли їх стає багато, розріджувати, обрізати. Коли ми ростемо, нам потрібно постійно бути прив’язаним до Господа, через читання Божого слова, відвідування богослужінь, груп, особистих відносин з Богом.  Також в процесі росту обрізаються всі гілочки на лозі. Коли вже дозріває виноград, проріджується листя, щоб сонячні промені досягали ягід.

Після збору врожаю, виноград знову потрібно обрізати і підготувати до зимівлі, і так з року в рік.

Смокви

Смоква – це довговічне дерево, яке може плодоносити до 100 років. Якщо людина приносить добрі плоди, то ними можна ще користуватися багато років, навіть після смерті людини.

На смокві спочатку з’являються плоди, а потім листя. Фігове дерево не має цвіту. Бо квітка фактично росте в розвивається всередину плоду.

Якщо ми учні Ісуса, то ми теж цвітемо всередині. Квіти утворюються у нашому серці, часто там їх не можна побачити. Але вони результат дії Бога. Реальні зміни у житті відбуваються коли Господь змінює наше серце. Ос чому ми не можемо оцінювати людей по зовнішності, ми не бачимо, що відбувається у них у в серці.

Терен

Терен в Ізраїлі скрізь, особливо во долині Йордану. Ця рослина росте в дивовижних формах, але дуже міцні та гнучкі. Зовні терен виглядає дуже красиво. Він має яскраве зелене овальної форми листя. Шипи дуже гострі і зубчаті закінчення. Завдяки своїй гнучкості і міцності це чудова загорожа, це краще ніж дріт, захищає тварин від хижаків.

Ісус натякає, що деякі люди схожі до терену. Вони можуть розвиватися незвичним шляхом, вони жорсткі і колючі, вони легко можуть ранити інших. Вони часто як паркан, не дають іншим прийти до Ісуса.

Глід

Кущ глоду має довгі витягнуті стебла на великих ділянках землі – часто є перешкодою для подорожнього. Крона вкрита м’яким сірим листям. Коли цвіте має яскравий рожево червоний колір. Плоди червоні, з кісточкою мають терпкуватий смак.

Ніби не погано, але коли ви захочете зірвати цю ягоду будьте обережні. Поряд з ягодами за густим листям є довгі колючки. Навіть листя має дрібні зубчики.

Це знову схоже до людей. У них є непоганий плід, але щоб його зібрати потрібна особлива майстерність. І часто вчинки, життя людей стають на перешкоді іншим, заважають рухатися рости іншим. Тип рослини визначає тип поду, який вона зрощує. Смокви ростуть на смоквах, виноград на лозі. Вирощування цих плодів вимагає праці, догляду і терпіння. Терен і глід ростуть самі. Глід має плід, але його ніхто не хоче їсти.

Ви знаєте когось подібного?

Але цей уривок не для того, щоб ми могли побачити в ньому когось іншого. Цей уривок для нас самих. Він допомагає нам розібратися з собою. Це означає, що я маю аналізувати себе. Якою рослиною є ти? Який плід ти приносиш? Можливо ти терен, і стоїш перешкодою для інших. Можливо твої плоди як в глоду, багато, але їх нікому не потрібно.

Плід, який приносимо, вказує на те хто я.  Всі люди приносять плоди, а плоди, які вони приносять відкривають їхнє серце.

Всі Люди оцінюються по плодах

45 Добра людина з доброго скарбу [свого] серця виносить добро, а погана — зі злого [скарбу свого серця] виносить зло,

У цьому уривку Ісус каже що всі оцінюються не тим, як вони говорять, і наскільки правильно, а тим як вони застосовують і живуть. Добрі плоди вирощуються добрими серцями, а злі від злих сердець. Ісус вчить як відрізняти лжевчителів від справжніх учнів.

Фальшиві вчителі виглядали і діяли так само як справжні. Вони носили подібний одяг, мали подібну лексику. Але зовні вони в овечих шкурах, а під ними вовки.Якщо ви хочете розібратися і впевнитися у правдивості того чи іншого діяча, дивіться не на зовнішні ознаки. А дивіться на плід. Ви слухайте що вони говорять і звіряйте це з Євангелію. І коли ви побачите розбіжності, то знайте, що бачите вовка.

Як розпізнати лжехристиянина?

Вони не лише вчать неправильно, але і так само живуть неправедно. Компроміси на які вони ідуть впливають на їхнє життя. Це важко побачити відразу, але рано чи пізно це дає про себе чути.

Читаючи Євангеліє ми бачимо, що апостоли коли говорять про не безпеку бути зведеними, то вони говорять не про якісь науки, вони звертають увагу на речі, які характерні тим хто поширює ці оманливі ідеї.

Це все зводиться до трьох характеристик або плодів:

  1. Гордість, або непослух.
  2. Розпуста, або сексуальні гріхи.
  3. Жадібність до грошей і матеріальна вигода.

Три найпопулярніші прояви: гроші, секс і влада.

Історія вчить, що люди допускають помилки у своїх ученнях через те, що уклали компроміс у цих трьох сферах.

Мова показує яким є серце

  1. бо чим переповнене серце, те промовляють уста!

Що таке плід зі слів Ісуса? Плід – це наші слова, а не наші дії. Наші дії, вчинки дуже рідко відкривають серце.

Людина може бути дуже доброю, віддавати свої гроші бідним, віддано відвідувати церкву все життя. Дивлячись на ці дії ви можете сказати, що у них чисте і добре серце. Але коли ви слухаєте про  що вони говорять, ви почуєте їхнє серце. Але тут важливо розуміти, що Ісус дає нам не інструмент для оцінки інших. Щоб правильно застосувати цей текст, нам потрібно пам’ятати, що тут Ісус говорить про ставлення до самого себе.

Він каже, що спочатку вийми колоду з очей, а потім будеш виймати скалку з очей брата. Ісус каже, що моя мова показує моє серце. Твої слова показують твоє серце. Це не для інших, це для тебе. Перш ніж осуджувати за слова когось іншого, розберись з тим, що ти говорив.

Про що говорить наша мова?

Як ви молитеся, як розмовляєте по телефону, про що говорите з іншими.

  • Коли хтось розповідає вам про свою поїздку на море, ви намагаєтеся вставити кілька слів про те, що минулого року теж були на морі. Ви повинні про це сказати. Людина з гордим серцем, завжди намагається повернути розмову на себе. Прислухайся до себе, і ви багато чого побачите.
  • Коли збираєтеся розвернути розмову у ваш бік, зупиніться, та запитайте себе: А чи дійсно потрібно розповідати цю історію? Чи дійсно потрібно робити це твердження?
  • Коли ми обговорюємо інших, це відкриває наше серце що там може гніздитися ненависть, плітки, обмови.
  • Коли розмовляєте з іншими, і скаржитеся, розповідаєте про свої проблеми. Ви говорите про те чого не маєте, що б хотіли мати? Ви говорите що у інших кращі будинки, джинси, сумка, машина. Такі слова показують, що наше серце повне незадоволення.
  • Коли ваша мова торкається лише земних питань. Ви говорите лише про свою роботу, гроші, відпочинок, новини, вас ніколи не цікавлять духовні питання. Це показує, що ваше серце прив’язане лише до земного.
  • Коли ти розмовляєш з кимось і чіпляєшся, робиш зауваження. З яким тоном ти це робиш. Іноді це не лише слова. Це показує серце повне гніву і обурення.
  • Коли з ваших вуст злітають непристойні жарти, незграбні коментарі. Це говорить про серце повне бруду і пожадливості.
  • Коли ви говорите про те, що щось хочете купити, або щось хочеться мати. Це говорить про жадібність.

Прислухайтеся до своєї мови, протягом дня. Що є предметом її?

  • Ваші слова коли небудь говорять про Бога, Біблію, чи інші духовні справи?
  • Або ж ви говорите про погоду, спорт, політику?
  • Вам не потрібно говорити про Бога постійно, але якщо Бога немає у ваших розмовах, то це означає, що Його немає у вашому серці. Наша мова видає нас.

Одна з можливостей почути себе, це проаналізувати свою молитву.

Наші молитви є вікном нашого серця. Оцініть свою молитву.

  • За що милишся
  • Коли в останнє ви дякували Богу за те що Він зробив щось у вашому житті
  • Коли ви не згадали про себе у молитві?
  • Замість того, щоб молитися за свої проблеми, хвороби, моліться за когось іншого.
  • Молитися за себе правильно, але молитва це розмова з Богом а не монолог з вимогами до Нього.

Наші слова показують вміст нашого серця. Хтось сказав:

Коли наше серце падає, то іскри летять з рота.

Ти хочеш побачити своє серце? Прислухайся до слів, які вилітають з твого рота

Слово – це вираження думок, які живуть в серці. І все що ми сказали не зникло, і за це нас буде або суджено, або виправдано.

Висновок

Одного разу багатий чоловік дав бідняку кошик, повний сміття. Бідняк посміхнувся і пішов з кошиком. Викинув з нього сміття, вичистив, а потім наповнив красивими квітами. Повернувся до багача і повернув йому кошика.

Багач здивувався і запитав: «Навіщо  ти даєш мені кошик з квітами, якщо я дав тобі сміття?

Бідний відповів: Кожен дає іншому те, що має у своєму серці

Наші серця не були створені вести, але слідувати. Наше серце не для того, щоб вірити в себе, а щоб вірити в Бога.

Якщо ми віримо своєму серцю як Богу і думаємо, що воно приведе нас до бажаного щастя, то серйозно обманюємося. Воно приведе до вбогості, самозакоханості, і в кінцевому випадку до прокляття.

Серце не може дати нам відповіді на питання життя, його гріховність є нашим коренем проблем.

Але якщо ми віримо в Бога, в Його Слово, тоді Бог нас спасає, і скеровує серце до радості і щастя.

Тому не вірте серцю, скеровуйте його до віри в істинного Бога. Досліджуйте своє серце, що у ньому.

Якщо хочете зрозуміти що є у вашому серці, прислухайтеся до вашої мови.

Серце може вам сказати те чого ви хочете, а не те куди іти. Куди іти може сказати Бог.

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.