19 Серпня, 2018

Бути щасливим – бути слухняним Богу

Бути щасливим – бути слухняним Богу

Як будувати життя і бути щасливим? Правильний фундамент. Яким має бути християнське життя? Що означає бути слухняним Богу?  Ісус підводячи підсумок нагірній проповіді, приводить приклад з будівництва. Будівництво яскраво ілюструє те, що чекає кожного в залежності від того, як будує і з чого.

Одна з найпопулярніших архітектурних споруд Італії – Пізанська вежа. Її будували майже двісті років. Місце, де збудована вежа має болотистий і глиняний ґрунт, через це вежа стала хилитися ще на початку свого будівництва. Архітектор не врахував особливостей ґрунту, не правильно заклав фундамент і саме це привело до нахилу. Лише за 10 років фундамент простів на 30-40 см. За вісім століть Пізанська вежа відхилилась по вертикалі більше ніж на п’ять метрів – щорічно вона просідає ще на 1 мм. Різниця між рівнем південної і північної частинами фундаменту складає більше двох метрів. Проект будівництва ще на початку був помилковим, але внаслідок цієї помилки ця будівля стала одною з найпопулярніших місць туризму в Італії.  Щоб підтримувати цю будівлю від руйнації щорічно виділяються космічні суми грошей. Реставраційні роботи ведуться постійно. Проводяться підземні роботи, які спрямовані на укріплення фундаменту. Вартість цієї будівлі нереальна. Ніхто не може порахувати грошей, скільки витрачено на тільки на те, щоб ця будівля не впала.

В лютому 1998 року, вночі хтось голосно постукав в двері. Ми прокинулися від несподіваного візиту. Жадібно вслухалися в розмову з незнайомцем, який розмовляв з батьком. Потім, хтось зайшов у будинок. Було чути як увімкнулося світло в кімнаті. Почали возитися розстеляти ліжко. Пізніше стало зрозуміло, що то сусідка прийшла до нас. Вранці ми зрозуміли чому. Вночі в її будинку завалилась стіна. Вона розповіла, що коли спала, почула, якийсь шум на кухні. Спочатку нічого не зрозуміла. Стало дивним, що крізь стіну вона побачила зірки. Коли підійшла побачила, що стіна лежить на кухні.

Чому сталося те що сталося?

Відповідь очевидна. Будинок не мав фундаменту. Важкі глиняні блоки з соломою, просто поставили на землю. Питання стійкості цієї будівлі – це лише питання часу. Ісус підводячи підсумок нагірній проповіді, приводить приклад з будівництва. Будівництво яскраво ілюструє те, що чекає кожного в залежності від того, як будує і з чого.

Луки 6:46-49

46 Чому Мене кличете: Господи, Господи! — а не робите того, що Я кажу?

47 Кожний, хто приходить до Мене і слухає слово Моє та виконує його, — скажу вам, до кого він подібний:

48 він подібний до людини, яка будує дім, котра викопала, поглибила і поклала основу на скелі; коли сталася повінь, підступила ріка до цього дому, та не змогла зрушити його, бо він був добре збудований.

49 А той, хто почув і не виконав, подібний до людини, яка збудувала дім на землі — без основи. І підступила до нього ріка, дім відразу завалився, — велика стала з нього руїна!

Ісус закликає застосувати усе те що Він сказав перед тим. А усе, про що Він говорив, це те як бути щасливим.

Якщо ви хочете знати як бути щасливим з точки зору Бога то це:

  • Довіряй Богу незалежно від обставин і ти будеш щасливим.
  • Люби людей, незалежно від того як вони ставляться до тебе.
  • Буть чесним з самим собою.

І сьогодні ми говоримо про те, що якщо ти хочеш бути щасливим, ти маєш бути слухняним Богу. Минулого разу ми говорили, що наші слова показують, яким є наше серце. В тексті, який ми щойно читали Ісус вчить, що наші дії, вчинки мають відповідати нашим словам.

Бути, а не імітувати

46 Чому Мене кличете: Господи, Господи! — а не робите того, що Я кажу?

Сучасна українська культура є культурою імітування. Люди хочуть бути схожими до спортсменів, кінозірок, знаменитостей. Ця ідея імітування прийшла і в церкву. Люди просто повторюють робити те, що роблять інші.

Одне з визначень слова імітувати – це брати приклад, копіювати, намагатися бути схожим. По факту імітація – це намагання зробити з себе копію іншої людини. Ми часто імітуємо не просто когось. Ми імітуємо християнство. Ми намагаємося бути схожими до християн, беручи до уваги те що ми бачимо. Ми бачимо, що християни ходять в церкву, повторюємо за ними. Ми бачимо, що християни моляться, пробуємо молитися. Ми бачимо, що християни приймають участь в різних ритуалах, робимо те саме.

Ми хочемо імітувати тому, що ми бачимо, не усвідомлюючи, що бачимо лише зовнішнє. Ми не бачимо мотивів, ми не бачимо устремлінь серця, ми не бачимо любові до Бога. Ми повторюємо лише те що бачимо. І тому часто наше християнство – це комічна пародія на християнство. Копіювання інших – це спосіб, яким люди компенсують свої слабкості і недоліки.

Що разу коли гроші копіюють, це називається підробкою. Підробка має вигляд цінності, але в дійсності цієї цінності не мають. Коли ми граємо в християнство, коли моє християнство є формальною традицією, коли моє християнство є мертвим ритуалом, коли я не виконую Божого Слова, коли я не читаю і не хочу читати, у нас велика проблема. Проблема нашої сутності. Ми самі себе переконали в неправді. Ми віримо у те, що не правдою.

Цього тижня до мене зателефонувала жінка. Попросила з нею зустрітися. Під час зустрічі розповіла про своє важке життя. Під час розмови, хтось зателефонував, вона сказала, що уже майже біля дому, хоча у той час знаходилася в центрі міста.  Коли я запитав, навіщо вона обманює. Вона сказала, що то не буде вважатися гріхом, бо якби вона сказала правду, то б у неї були б проблеми з тією людиною.

Ми самі собі вигадали що є гріхом, а що ні. Ми самі собі встановили норми моралі. Але це підробка.

Християнське життя – це справжність. Бути справжнім – дуже важлива частина християнського життя.

Є таке слово – симулякр.

Симулякр – робити вигляд, притворятися, копіювати. Копія, яка не має оригіналу. В широкому розумінні симулякр – це підробка під справжінсть, спрощена копія оригіналу, яка при певних обставинах намагається зайняти місце оригіналу. В більшості українців нажаль християнство лише на словах.

Станом на кінець 2017 року

  • 76% українців заявили, що вірять в Бога
  • 91 % жителів західної України вважають себе віруючими
  • 15-18% відвідують богослужіння щотижня
  • 57% відвідують на релігійні свята

Ці цифри красномовно свідчать про те, що ми українці називаємо себе християнами, але здебільшого є ними лише на словах. Ми граємо у віруючих, коли нам зручно і вигідно.

Був свідком цікавої дискусії, щодо 1030 літя хрещення  Русі. Виступала одна з місцевих активісток – Олена Різник. Керівник театрального гурту «Взори». Вона виступала як представник язичницької общини. Те що вона говорила мене шокувало. Вона їздить на поклоніння Перуну, приймає участь в різних язичеських традиціях. І з її слів одночасно співає в церковному хорі, і це вважає нормою.

Ісус каже, що говорити і бути це не одне і те саме. Бути справжнім, бути щирим християнином – це бути слухняним Богу. Якщо ти граєш у християнство, якщо ти симулюєш віру в Бога, ти не можеш бути щасливим. Ти навіть не можеш бути собою.

Ісус каже, що щасливий той хто є справжнім, не фейковим. Не імітатором. А щирим виконавцем Його Слова.

Слухати і виконувати

47 Кожний, хто приходить до Мене і слухає слово Моє та виконує його, — скажу вам, до кого він подібний:

48 він подібний до людини, яка будує дім, котра викопала, поглибила і поклала основу на скелі; коли сталася повінь, підступила ріка до цього дому, та не змогла зрушити його, бо він був добре збудований.

Ісус дає три кроки, що означає слухати і виконувати

Приходить до Ісуса

Це означає прийти до Ісуса в якості одного з Його учнів. Прийти не в церкву, не в храм, а до Ісуса. В цьому є істотна відмінність. Сьогодні багато християн думають, що вони можуть жити християнським життям, не приходячи до Ісуса. Багато християн думають, що вони можуть бути християнами навіть не читаючи Його Слова.

«Прийти до Христа» – дуже популярна фраза в Євангелії. Вона використовується щоб висловити ті дії людини, які спрямовані на навернення і включає:

  • Покаяння і віру в Ісуса
  • Віра в істину Євангелії
  • Бажання коритися Божому Слову

Прийти до Ісуса – це єдине що потрібне для спасіння грішника. Без цього немає спасіння, без цього немає перемоги над гріхом. Людина яка приходить до Ісуса відчуває свою гріховність і дуже пригнічена цим, вона шукає вихід і знаходить його у вірі в Ісуса Христа. Біжить до Нього і здобуває заспокоєння, прощення, радість, щастя, свободу від гріхів і зла. Не можливо бути справжнім християнином оминувши Христа. Якщо такого у твоєму житті не відбулося, ти не зможеш бути виконавцем Слова. Ти не можеш бути справжнім. Ти фейк, ти підробка, ти симулякр.

Вражає і те, що чимало тих, які вже прийшли до Христа, падають, піддаються спокусам, відвертаються від Бога, бо не приходили до Нього кожного дня. Не приходили до Нього, щоб почути Його Слово. Не брали в руки Писання, думаючи, що втомився, немає часу, є справи більш важливі. Це віра у фейк, який як наслідок веде до руїни.

Слухає Слово

Перший герой розповіді Ісуса не просто приходить до Нього; він  чує те, що каже Ісус. «Слухати» і «чути» – два близьких, але по сутті різних навики. Вміння слухати – це вміння слухати так, щоб співбесідник хотів вам розповідати, говорити відверто і з задоволенням. Вміння чути – це вміння чути саме свого партнера. Чути саме те, що було сказане. Чути – це процес, у ході якого ми прагнемо зрозуміти і запам’ятати почуте. Чути Ісусове Слово це більше ніж чути звуки. Це чути і розуміти.

Минулого тижня був в санаторії. Запросили розповісти про баптистів. Коли розпочався виступ мене вразила поведінка дітей. Вони сиділи хто на чому бачив. Хтось дивися тупо у вікно. Хтось закрив руками голову і спав. Хтось розмовляв між собою. Таке враження, що ти говориш сам до себе, а вони просто собі вдають що чують.

Чимало історій слухаю від людей, які ходили, чи продовжують ходити до церкви. Нічого не чують, не розуміють. Займаються кожен чим хоче.

Багато людей стали експертами в слуханні без розуміння. Або в читанні без роздумів. Очі ковзають по буквах, рядки течуть, слова проходять транзитом через розум і все. Для декого коли Біблія відкривається то розум переходить в режим сну, хоча очі залишаються відкритими. Іноді ми навіть киваємо, в знак того, що погоджуємося зі сказаним. Але розуміння немає. Немає справжнього слухання.

  • Слухати Слово – це не просто слухати, а записувати.
  • Слухати Слово – це не просто читати, це вивчати Слово
  • Слухати Слово – це читати з олівцем і папером.

Коли ми маємо ручку в руці, наш мозок сприймає як серйозне ставлення до того, що говориться. Коли ручка в руці і записник на колінах – це сигнал мозку, що ви краще слухаєте. Ви краще зрозумієте. Це важливо. Коли ви маєте поїхати у якесь місто у якому ви не були. І раптом ви маєте кудись заїхати, телефонуєте, щоб запитати про те як дістатися. Ви  будете записувати як дістатися до місця призначення.

Якщо ви хочете знати як жити;

  • як мати спільність з Богом;
  • як отримати спасіння;
  • як мати щасливе сімейне життя
  • як виховувати дітей
  • розуміти як приймати рішення

Ви неодмінно будете уважними Але багато хто ставиться до Біблії з меншою повагою ніж до списку покупок. Ставтеся серйозно до читання Слова, прикладайте зусилля, щоб Його зрозуміти. Якщо ви будете нехтувати цим, ви будете мати проблеми. Ви будете приймати неправильні рішення. Ви будете помилятися і дорого платити за свої помилки. Якщо ви нехтуєте і не хочете слухати і чути Слово, то вам неможливо нічим допомогти. Ви вже потонули, ще до того, як поставили свого човна на воду. Якщо ви відмовляєтеся чути Бога, то іншої допомоги, яка може допомогти вам не існує. Якщо ми відмовляємося навіть чути і розуміти Боже Слово, ми не просто нерозумні, ми хворі на голову.

Виконує Слово

Ви хочете бути щасливими? Ось відповідь: важливо прийти до Христа, важливо чути, а потім іти і робити так. Слухняність Божому Слово – робить наше життя безпечним і добре захищеним під час життєвих штормів.

Уявіть, якби Ной отримавши чіткі інструкції як врятуватися від потопу, не виконав настанови Божої? Що було б, якби Ной вирішив частково виконати і зробив ковчег трохи меншим? Ной би затонув би з рештою світу, і тебе і мене тут би не було. Нам потрібно подякувати Ною за послух і дотримання Божих повелінь.

Послух Богу – це ключ, який підтримує нас у штормі життя.

Що означає виконувати Слово?

Або що означає будувати на камені?

Копати глибоко

Щоб будувати будівлю, потрібно спочатку копати глибоко.

Мої батьки купили вже готовий фундамент для будівництва будинку. Трохи його розширили і на ньому збудували будинок. Коли вже всі оздоблювальні роботи були завершенні, то тато з жахом побачив тріщини. В місці старого фундаменту будинок почав просідати.

Коли відбувається будівництво, то велику частину часу приходиться виділити лише на те, щоб викопати яму. Зробити подушку, залити бетон, зробити гідроізоляцію. Коли в Дубно будували Дім молитви, то на фундамент пішло більше ніж рік. Йде багато часу, багато грошей, а будівництва немає. Люди скаржилися, що нічого не відбувається. Багато обладнання, багато грошей, багато людей, а здається нічого не зроблено. Перш ніж піднятися, потрібно спочатку спуститися і заглибитися. Копання глибоко забирає багато часу і зусиль, але воно важливе для будівництва.

Іноді потрібно робити щось таке, що не викликає задоволення. Це не вселяє натхнення. Це щось може бути таким, якого ніхто не помітить. Може бути таке, що хтось ще може вас критикувати, заважаючи копати глибоко. Не дозволяйте комусь тиснути, щоб будувати швидко.

Перш ніж ви зможете мати гарне християнське життя, вам приходиться знищити те, яке було. Це про ваші погані звички. Вам потрібно позбутися того, що глибоко пустило коріння у вас.

Ісус каже, що перш ніж ви зможете додати щось добре у ваше життя, вам потрібно позбутися поганого.

Вам потрібно покаятися у гріхах. Відвернутися від гріхів. Очистити своє життя від темряви. Це копання в глибину.

Закласти основу (фундамент)

Після того, як викопано яму, забрані усі перешкоди, усе готове до закладки фундаменту. Ми знаємо, що цим фундаментом є ніхто інший як Ісус Христос. Він є наріжним каменем, на якому будується все.

Коли ви копаєте, то забираєте все зайве. Коли заливаєте фундамент, то місце зайвого заповнюєте Христом.

  • Той час, який ти проводив за випивкою з друзями, заповни читанням про Ісуса, спілкуванням з віруючими братами та сестрами.
  • Час, який ти проводив біля екрану, намагаючись наповнити свою душу, проводь за читанням, роздумуванням про Нього.
  • Якщо ти крав, обманював, зраджував, заповнюй Христом, працюй, щоб іншим дати, говори правду, буть вірним.

Якщо ви не заповните порожнє місце Христом, то все стане гіршим ніж було раніше. Якщо  у вас є погані звички, або гріхи вам потрібно викопувати це, і заповнюйте це іншим, якщо це не Христос, то у ваше життя прийде страшніше. Ви ніколи не позбудетеся гріха, якщо ви не заповните життя Ісусом.

Будівництво

Будинок – це наше життя. Воно будується на Христі. Життя буде міцним, стійким і непохитним, коли він воно збудоване на Ісусі. Якщо ви будете дотримуватися креслень, які викладені в Біблії, ви будете будувати красиву будівлю. Красу будівлі визначає не зовнішній блиск, не внутрішнє оздоблення, не кількість кімнат, а стійкість у шторм. Якщо життя побудоване на послуху Христу, воно може витримати бурі життя. Будинок міцний, міцністю свого фундаменту.

Ми проходимо, через шторми, можливо когось штормить прямо зараз. Можливо вас штормитиме завтра, це неодмінно буде.

  • Можуть трапитися труднощі з фінансами
  • Може бути хвороба, втрата близьких людей
  • Може бути наклеп, плітка спрямована проти вас.
  • Може бути втрата роботи

Ісус каже що в цьому світі у нас будуть проблеми. Якщо ти не готовий, то тебе може чекати руїна. Якщо ти будуєш на Ісусі, і на послуху Його Слову, незалежно від важкості шторму, незалежності від сили вітрів, і кількості води, ти будеш міцним. Не тому, що сильний, А тому, що Ісус сильний. Він захищатиме тебе. Він міцний, бо його фундамент стоїть на скелі.

Людина, яка слухає Слово і виконує стійка і здатна проходити шторм життя.

Невиконання веде до руїни

49 А той, хто почув і не виконав, подібний до людини, яка збудувала дім на землі — без основи. І підступила до нього ріка, дім відразу завалився, — велика стала з нього руїна!

Якщо ви уважні ще, то ви зверніть увагу, що між першим і другим будівельником є багато схожого.

  • Обоє слухають Слово
  • Обоє розуміють Слово, вивчають Біблію

Відрізняло їх лише одне: слухняність Слову.  Він чув, розумів, але не виконував. Людина яка чує Слово, але нічого не робить, описується як людина, яка будує без фундаменту. Цій людині здалося, що то надто багато часу і зусиль вимагає копатися в землі і в бруді. Він просто будує будинок на землі. Він вирішує заощадити сили, гроші, час. Він зможе краще оформити будинок всередині. Він зможе насолоджуватися життям, смажачи шашличок на подвір’ї, коли його сусід копає ще фундамент. Ніхто ж фундаменту то не бачать, я мав час що насолоджуватися життям, а не пахати як папа Карло. Коли прийшов шторм. Наступного ранку стояв лише один будинок. Обоє дізналися, що те, що під будинком має важливе значення. Найважче допомогти тому, чиє життя вже зруйноване.

Кілька місяців тому випадково зустрівся з одним чоловіком. Питаю як у тебе справи. Добре каже той, хоча очі кажуть: все погано. Почав розповідати, що через два дні у нього суд, він розлучається. Від часу одруження пройшло трохи більше ніж півроку. Поговорили, кажу давай забери заяву, пробуйте починати життя спочатку. Вже пізно…, почув від нього.

Якби він готовий був раніше попрацювати над фундаментом, то катастрофи можна було б уникнути. Але це йому здавалося зайвим. Просто хотілося попивати лимонад і насолоджуватися життям.Коли руйнування дуже великі, все починати потрібно спочатку.

В моїх знайомих вдруге за п’ять років згорів будинок.

Руйнування були такими, що потрібно було повністю перебудовувати другий поверх. Реконструкцію робити не було можливим. Будівельники повністю розібрали залишки стін, знищили перекриття.  Коли дісталися до живого, почали будувати все заново. Вони жили в друзів . Вони почали будувати заново. Зараз уже будинок накритий ведуться внутрішні роботи.

Коли в життя приходить  руїна, починати потрібно все спочатку. Якщо ти чуєш Слово, а не живеш по ньому, чекай проблем, які ти не зможеш вирішити, якщо у тебе немає фундаменту – Ісуса Христа.

Висновок

А як щодо твого життя? Ти готовий до шторму?

  • Що з фундаментом?
  • Що зі звичками?
  • Ти покаявся у своїх гріхах?
  • Ти прийшов до Христа?
  • Ти готовий слухати Його?

Чи можу я вам поставити пряме запитання?

Якщо ви вважаєте, що є щось, до чого вас закликає Бог, щоб ви зробили, що заважає вам це зробити? Що вас стримує?

  • Ми кажемо: коли у мене все добре буде з фінансами, тоді я буду слухати Бога. Але фінансові проблеми будуть завжди.
  • Ми кажемо, коли у сім’ї налагодиться, я буду готовий. Сімейні стосунки дуже не стабільні, ми можемо відкладати рішення десятиліття, поки будемо чекати згоди, готовності і сприяння від нашої сім’ї.

Чому б не покоритися Господу сьогодні? Чому не визначити, що настав час прийняти це рішення віри? Що вас зупиняє? Що стримує? Страх невдачі? Страх перед людьми? Страх за наслідки? Страх перед самим собою? Інколи перед проривом потрібно зробити один маленький крок. Не турбуючись про всі ті речі, які ви не можете зробити. Робіть, що можете, яким мізерним вам це не здавалося.

В Біблії людям завжди потрібно було зробити крок до того, як відбувалося чудо.

  • Священикам потрібно було зайти у воду, перш ніж Бог розділив воду.
  • Учні мали закинути сіті, у непідходящий момент, перш ніж впіймати неймовірну кількість риби.
  • Люди мають проявити віру, перш ніж відбудеться прорив.

Це працює так і сьогодні. Нічого не зміниться, поки ми не зробимо крок, які ми розуміємо і знаємо як зробити. Ви готові це зробити сьогодні? Сьогодні хапайтесь за Господа, за його обітниці, виходьте зі своєї зони комфорту. Живіть сьогодні так, щоб не жаліти про це завтра.

Просто послухайте Христа. Зробіть те, що він ва просить сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.