7 Жовтня, 2018

Як навчитися любити по-справжньому?

Як навчитися любити по-справжньому?

Що таке любов і що означає любити? Любов і прощення. Чи є справжня любов? Щасливий шлюб реальний?

«Головне призначення шлюбу в тому, щоб ви мали з ким обійнятися, коли прийдуть важкі часи». Нельсон Мандела

«Часом я сумніваюся, що чоловіки і жінки справді підходять одне одному. Можливо, їм краще жити в сусідніх будинках і лише час від часу навідувати одне одного». Кетрін Хепберн

«Мені подобається бути заміжньою. Так гарно знайти особливу людину, яку вам захочеться дратувати решту свого життя». Рита Руднер

Як прожити щасливе подружнє життя? У кожного будуть свої відповіді, тому кожен намагається знайти свій варіант відповіді.

Одружуючись, більшість з нас в глибині душі віримо, що на відміну від інших проблемних сімей, у нас все буде чудово.

Ми вступаємо в подружжя з ентузіазмом і готовністю надихати, підтримувати і догоджати нашому партнеру.

Кожний десятий шлюб в Україні, за офіційною статистикою, є цивільним. Не бажають узаконювати свої стосунки переважно молоді люди віком від 25 до 40 років.

За результатами одного із соціологічних досліджень, ще 45 відсотків українців позитивно ставляться до спільного життя перед офіційним шлюбом.

Зараз, за офіційними даними, кожна п’ята дитина в Україні народжується поза шлюбом, але на початку 90 –х , стверджують демографи, таких малюків не було й 10%.

Чи є у мене шанс бути щасливим в шлюбі, і що для цього потрібно?

Луки 7:36-50

36 Один із фарисеїв просив Його, щоб Він поїв з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він сів до столу.

37 А жінка, яка була в місті, грішниця, довідавшись, що Він сидить при столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро;

38 вона ззаду припала до Його ніг і, плачучи, почала обмивати Його ноги слізьми та обтирати волоссям своєї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром.

39  Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, міркував собі й казав: Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка доторкається до Нього, — що вона грішниця!

40  Ісус у відповідь промовив до нього: Симоне, маю тобі щось сказати. А той промовив: Кажи, Учителю!

41  Були в одного лихваря два боржники: один був винен п’ятсот динаріїв, а другий — п’ятдесят.

42  Оскільки вони не могли віддати, то обом подарував. Отже, котрий з них більше любитиме його?

43  У відповідь Симон сказав: Думаю, що той, якому більше подарував. І Він сказав йому: Правильно ти розсудив.

44  Обернувшись до жінки, Він сказав Симонові: Чи ти бачиш цю жінку? Я ввійшов до твого дому, а ти води на Мої ноги не дав, а вона слізьми полила Мені ноги й волоссям своїм обтерла.

45  Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не перестає цілувати Мої ноги.

46  Голови Моєї ти олією не намастив, а вона миром намастила Мої ноги.

47  Через те кажу тобі: Прощаються її численні гріхи, бо дуже вона полюбила, а кому мало прощається, той мало любить!

48  А до неї Він промовив: Прощаються твої гріхи!

49  Ті, хто сидів при столі, почали міркувати собі: Хто ж Він, що й гріхи прощає?

50  Він же сказав жінці: Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!

  • Про що історія яку ми щойно прочитали?
  • Яку мету має Лука розповідаючи цю історію на сторінках Євангелії?
  • Яким чином ця історія може бути корисною нам сьогодні?

У цій історії ми зустрічаємо кілька різних персонажів

Фарисей Симон

Фарисеї – це юдейська релігійна і політична партія. Вони дуже ретельно слідкували за виконанням закону Мойсея. Вони настільки були ревними, що ввели 613 постанов: 248 повелінь і 365 заборон ( 1 на кожен день в році).

Слово фарисей означає – уособлені, відокремленні.

Вони мали особливу одежу, як правило чорного кольору, вони молилися навіть на вулицях, постилися, давали десятини, виконували суботу, вивчали Писання. Вони були дуже високоморальними людьми.

Жінка грішниця

Жінки за звичай не були присутні на застіллях чоловіків, і могли лише зайти, щоб принести їжу або прислуговувати і відразу йшли геть. Єврейські жінки ніколи не ходили з розпущеним волоссям у громадських місцях.

Ми дізнаємося, що ця жінка мала погану репутацію: її названо грішницею.

Знаєте, як фарисеї ставилися до тих, які ведуть гріховний стиль життя і не живуть згідно Закону?

Грішниця – проклята людина зайшла в дім праведника, як вона тільки посміла увійти в релігійне, чоловіче середовище? Як вона може доторкатися до Вчителя і занечищувати Його? Обставини склалися зовсім не так, як очікував Симон, і це вивело його з рівноваги.

Гості

Гості в цій історії ніби сторонні спостерігачі. Вони збоку спостерігають, і ніби не в центрі подій, але і вони мають над чим думати. Все те що відбувається приводить їх до запитань, на які вони мають дати відповіді прямо зараз.

Між цими персонажами є кілька відмінностей. Незважаючи що усі вони знаходяться в одному і тому самому місці, вони по-різному оцінюють хід подій. Фарисей з неприязню, навіть з огидою ставиться до несподіванки, гості напевно по-різному, хтось голосно обурювався, хтось мовчки чекав що буде далі. Жінка сміливо, входить у приміщення і незважаючи ні на що робить те, що вважає за потрібне.

Чим керувався кожен з цих людей, коли приймав рішення як діяти у цій ситуації?

Ця історія відкриває нам секрет непідробленої щирої любові. Вона малює портрет справжньої любові до ближнього, любові до Бога, які так нам можуть стати в нагоді у нашому подружньому житті.

Отож кілька уроків про те, як потрібно любити, і що це означає.

Любов – жертовна

Ця жінка з поганою репутацією прийшла не з порожніми руками, вона прийшла з миром, щоб помазати ноги Ісуса.

Нардове миро привозили з Індії. Його варили з коріння нардового дерева і додавали оливкову олію, і також навари трав. Це все коштувало великих грошей. З Євангелії Івана ми знаємо що подібна олія коштувала 300 динарів, що складає середню річну заробітну плату.

Середня зарплата в Україні зараз складає 8977 гр.

8977*12=107 724 = 3840$

У ті часи, багаті люди мазали ним волосся, бороду і навіть обличчя. На бенкетах в багатих людей було прийнято дорогим гостям мазати голову, а для того, щоб особливо вшанувати мазали і ноги.

В десятку найдорожчих духів світу увійшли духи в основі яких використовується нардове миро. Духи мають назву «Священні сльози Фів». Аромат складається з бурштинових сполучень ладану і мира. Вартість 6800$ за 60 мл.

Існує дослідження в якому опитані кажуть про те, як респонденти самі визначають причини розлучення.

  • 42% – це напруга в морально-психологічних, емоційних відносинах. Крім відчуження в стосунках, це також ревнощі, подружня зрада. І це все на тлі невирішеності матеріальних та житлових проблем.
  • 23% опитаних назвали головною причиною розлучень матеріальні проблеми, а
  • 42% – однією з важливих причин. Тобто це морально-психологічні проблеми, але на тлі фінансових труднощів.

Коли люди одружуються заявляють що люблять одне одного, готові дарувати зорі з неба, а як доходить до реального життя, то не все так просто.

Головною причиною поганих стосунків у сім’ях є егоїзм, звідси і відсутність жертовності. Турботи одне про одного. Люди не можуть знайти порозуміння як на що втрачати гроші, є недовіра один до одного.

Справжня любов – жертовна. Вона готова віддавати нічого не очікуючи в замін.

 Любов готова служити

Подія відбувається в домі фарисея Симона. На думку істориків, будинок заможної людини того часу будувався у вигляді квадрату, і знаходився в центрі відкритого зі всіх сторін внутрішнього двора. У дворі часто був сад і фонтан, де в теплу пору року їли. Коли на обіді в такому домі був присутній рабин-вчитель, то за звичай міг прийти хто хотів; їм дозволяли слухати премудрості вчителя. Це і пояснює те, як ця жінка могла опинитися в цьому домі.

Гостинність того часу передбачала три речі.

  • Господар зустрічав гостя, клав руку на плече і на знаку миру цілував його. Це неодмінно мало бути виявлено до знаменитого рабина. Це щось ніби сьогодні рукостискання.
  • Дороги були в пилюці, взуття як правило – це сандалі підошва і стрічки шкіри. Тому ноги гостя завжди омивалися водою, щоб вимити пил і освіжити їх.
  • В домі запалювалася паличка приємно пахучого ладану, на гостя капали олію троянд, голова поважного гостя змащувалася оливковою олією, яка змішана з пахощами. Правила хорошого тону вимагали виконання цих звичаїв, але у нашому випадку цього не сталося.

Симон демонстративно висловлює своєю поведінкою зневагу і зверхність до Ісуса, жінка порушує всі формальності і загальноприйняті правила, щоб послужити Ісусу.

У той час як господар неуважний і грубий, жінка звернула увагу на брудні ноги Христа і припала до них, почала обмивати їх сльозами і витирати волоссям, цілуючи їх і обтираючи пахощами.

Якщо знати культуру і звичаї євреїв того часу, то цей вчинок говорить про багато що:

  • Не можна було жінці торкатися до чоловіка, а жінка грішниця торкається
  • Неможна розпускати волосся перед чужим чоловіком. Це знак не пристойності. Але жінка це робить не просто з пристрасті, а з поклоніння Христу.

Ісус опонуючи Симону, каже що той пальцем не поворухнув, а вона служить. Цей епізод показує що справжня любов готова служити, незважаючи на умовності і перешкоди.

Любов – це щось більше ніж просто приємні слова. Вона проявляється в нашій поведінці. Ми висловлюємо свою любов тим, як ми поступаємо. Якщо ми не хочемо послужити одне одному, то така любов є дуже поверхневою.

Чимало подружніх пар не можуть поміж собою розділити подружні обов’язки. І здебільшого йде боротьба, щоб хтось раптом не наробився за когось іншого. Цей розподіл доходить до абсурду.

Якщо ми не готові підтверджувати свою любов діями, то щось не те з нами. Чим глибша любов, тим більш самовіддане служіння об’єкту нашої любові.

Якщо ваш шлюб обертається навколо вас, то ви вирішуєте все, ви лютуєте, коли щось іде не так, як ви запланували, і у вас складнощі в служінні іншим.

Людина, якою рухають егоїстичні бажання любить себе і не любить тих, хто навколо. Якщо ви ще не прийняли рішення про те, що сім’я – це служіння партнеру, тоді нестача любові і незрілість будуть тримати шлюб в зоні ризику.

Подумайте яким чином ви можете послужити своїй дружині, своєму чоловіку:

  • Можливо вам потрібно приготувати їсти
  • Можливо потрібно взяти дітей і піти з ними, щоб дати дружині відпочити
  • Можливо просто потрібно прибрати в хаті
  • Зробити те, що ви ніколи не робили до цього

Я думаю кожен знає, яким чином ви зможете показати що любите своїх чоловіків або дружин.

Любов прощає

Червоною ниткою в цій історії в’ється ще одна тема – тема прощення. Ісус розповідає про двох боржників які обоє заборгували чималу суму грошей.

500 динарів – це сума заробітку робітника за півтори роки. 50 динарів – це платня за два місяці. Що Ісус намагається сказати цією історією?

Ісус пояснює господарю мотиви жінки, яка порушує усі можливі правила і здійснює жест подяки і поклоніння Ісусу. Ісус пояснює, що ця жінка на власному досвіді пережила чудо прощення гріхів, і тепер її дії – це знак її вдячності і визнання за прощення. Ісус переводить погляд Симона ні жінку. – Ти бачиш цю жінку?

Вона прийшла в дім фарисея, вона принесла дорогі пахощі, вона плаче і цілує ноги, тому що вірить в Ісуса. Тому що прощена.

Любов – це не причина і не умова для прощення цієї жінки, це наслідок отриманого прощення.

Вона в якийсь момент відчула, що заборгувала Богу, що її борг дуже великий, що вона потребує прощення. В цій історії вражає Ісус. Він не відвертається від тієї від якої відвернулися всі, від тієї якою гидували і зневажали, присутністю якої боялися занечиститися. Ісус прощає цій жінці, не називає її грішницею, приймає від неї вдячність, не засуджує її, як це зробили інші.

В стосунках між чоловіком і жінкою виникають конфлікти, це трапляється з сусідами, друзями, колегами, навіть у парламенті. Це наша реальність. Якщо запитати когось, чи це комусь подобається, то здорова людина ніколи не відповість, що так.

Спробуйте пригадати останню сварку у якій ви приймали участь. Коли починаєш думати, то приходиться визнати, що головною причиною конфліктів є ми, наш егоїзм.

Перш ніж навчитися прощати інших, нам потрібно на власному досвіді, хоч раз в житті пережити на собі, що означає отримати прощення від того, кого ми образили. Ми всі до єдиного, помилялися, спричиняли біль іншим, ми добре пам’ятаємо відчуття розчарування самим собою і бажання якнайшвидше просити про прощення.

Простити – це вміння відмовитися від своїх образ і бажань покарати того, хто спричинив нам біль, відомстити йому.

Прощення звільняє від ненависті і відчуття образи.

Розповідають про одного чоловіка, на якого в дитинстві напав злочинець і хотів його вбити. Хлопчик вижив, але позбувся одного ока. Коли він виріс, то став шукати чоловіка, який його скалічив. Після багатьох років, він знайшов його в лікарні помираючим. Він прийшов до цього чоловіка, щоб простити його за те, що той накоїв. Чоловік, якому вибили око, пізніше сказав: «Я більше не міг відчувати ненависть до мого кривдника. Я жив з тягарем все життя. Я мав його знайти і простити.

Той хто вже лежав на ложі смерті – не міг звільнитися від провини за скоєне. В останні дні життя він і його жертва стали наближчими друзями.

Прощаймо іншим, робімо перші кроки до примирення. Прощення – це не відчуття і не мантра що все в нормі. Ісус не робив вигляд, що у жінки все добре. Наші вчинки, наші гріхи вартують життя Ісуса. Бог знає всю серйозність наших вчинків.

Боже прощення іде ще далі. Бог відновлює стосунки не дивлячись на наші гріхи.

Коли ми прощаємо наших чоловіків або дружин не потрібно робити вигляд, що все добре. Прощення усвідомлює всю серйозність проблеми і через любов знаходить шлях до відпущення і робить можливим відновлення стосунків.

Любити – це бути постійно готовим прощати.

Висновок

В цій історії ми бачимо кілька різних персонажів:

Фарисей

Ми бачимо релігійного самозадоволеного фарисея, якому нічого не потрібно від Ісуса. Він живе у полоні своєї релігії. Він любить лише самого себе. Він публічно висловлює свій осуд до гірших від себе. На фоні таких – він дуже красиво виглядає.

Грішниця

Ми бачимо сміливу, жертовну, людину, яка готова служити Христу, незважаючи ні на що. Для неї чимось бути корисною для Господа було важливішим за думку людей, за страх, і не сприйняття. Вона любила, і всім своїм єством демонструвала важливість і необхідність Ісусового прощення. Вона відчувала що її потрібне прощення на 500 динарів, вона і любила не менше ніж на 300.

Гості.

Вони збоку, вони мають купу запитань.

Сьогодні в церкві є люди, які як гості, які ніби то поруч з Ісусм, але ще досі не знають Хто Він.

Більше 80% українців вважають себе віруючими, але більшість з них ніколи не переживали Його любов і прощення.

Можливо ти сьогодні ще в числі цих гостей, які запитують Хто Він? Невже Він може простити гріхи? Так може. Бо Він Бог.

Ісус

В цій компанії був Він. Він Той хто знає реальний стан жінки, Він бачить думки Симона. Він Той Хто знає тебе таким я к ти є. Він знає що без Нього ти не зможеш любити, без Нього ти не можеш прощати. Без Нього ти взагалі не можеш жити. Він сьогодні готовий прийняти тебе і простити Тебе і зробити здібним на справжню любов. Вибір за тобою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.