11 Січня, 2019

Майстер клас від пастухів

Майстер клас від пастухів

Схуднути. Вивчити мову. Не дратуватися на дітей. Почати більше читати. Менше сидіти в інтернеті. Більше проводити часу в молитві і читання Біблії… Яке ви прийняли рішення в цьому новому році?

Немає нічого поганого, в нових рішеннях. Колись давно молодий американський пастор і проповідник Джонатан Едвардс склав список рішень, які складалися з 70 пунктів.

Зараз якраз добрий момент, щоб пригадати десять кращих речей, які відбулися з вами в 2017, щоб подякувати Богу за них. Якби ви зробили спробу скласти список з 10 пунктів, ви б побачили, що їх може бути більше. Для чого це потрібно робити? Щоб цей рік, який щойно почався, став кращим за минулий.

Багато організацій і підприємств щороку дають Новому року певну тему, або назву. Китайці кажуть, що цей рік має бути роком свині. Про це багато говорять, але мені так здається, що це не означає нічого. За єврейським календарем наш 2019 у них 5780 рік. Корейці святкують 4350 рік.Чимало людей очікують, що новий рік буде кращим за той що минув.

Але чи так це?

Я хотів би вам сьогодні запропонувати альтернативний погляд на цей рік, що перед нами. Я пропоную цей рік зробити роком пастуха. Бо текст, який як хочу сьогодні запропонувати для роздумів дає нам чудові якості, які варто наслідувати в цьому році, який почався.

Але перед цим давайте спробуємо зануритися і відчути атмосферу події.

Лука повідомляє, що неподалік Віфлеєму, були пасовиська де паслися стада овець. Дослідники схиляються до думки, що пастухи були не просто звичайними чорноробами, а левитами, які випасали овець для жертвоприношень в храмі. Пастухи за звичай з різних стад збиралися разом вночі для спілкування і захисту. Ніч це був і відпочинок і сторожа одночасно. Пастухи по черзі доглядали за стадами, а хтось відпочивав. Коли все було звичним, до болю знайомим, раптом відбулося щось таке, яке не було ніколи. Раптом вони власними очима бачать ангела і чують його слова…

Чи можете ви собі уявити, що вони пережили цієї ночі? Ви просто пасете вівці, спілкуєтеся з колегами, коли засяяло небо. Коли вам явилися тисячі ангелів….

Це те, що відбувається далі, я б хотів би щоб ми детальніше придивилися до цієї події. Бо в цих кількох рядках Біблійного тексту є речі, які можуть змінити ваше життя вже сьогодні. Є те, що може зробити прийдешній рік однозначно потужнішим і кращим за попередній.

Луки 2:15-20

15 І сталося, що коли ангели відійшли від них на небо, пастухи почали говорити один одному: Ходімо у Вифлеєм і погляньмо, що там сталося, про що Господь сповістив нам!

16 Поспішаючи, вони прийшли та знайшли Марію, Йосифа й Немовля, Яке лежало в яслах.

17 Побачивши, вони розповіли про те, що було сказано їм про цю Дитину.

18  І всі ті, які чули, здивувалися зі сказаного їм пастухами.

19  Марія ж зберігала всі ці слова, беручи до свого серця.

20  А пастухи повернулися, славлячи й вихваляючи Бога за все, що чули та бачили, як їм було сказано.

Отож чому ж такому кращому і потужному нас можуть навчити Віфлеємські пастухи?

Пастухи були добрими слухачами

Іншими словами, Пастухи вміли добре слухати. Це здається дуже простим слухати правда ж? хто б не слухав ангелів? Хто не захоче закрити свого рота і уважно послухати, що ж такого скаже ангел? Але якщо ви читаєте Біблію, то ви раптом виявите, що люди не завжди слухають і чують ангелів. Мойсей у одній із своїх книг розповідає про Авраама, і саме історія коли до намету Авраама завітали троє небожителів, Сарра не була здатна чути. Вона не повірила словам, що підслухала. Вона вирішила, що добрі новини з неба смішні.

Перегорніть сторінку у вашій Євангелії і ви побачите ще одну історію. Захарія відмовляється вислухати і повірити в слова Ангела. Захарія подумав, що це дурниці. Якщо ви будете читати Євангеліє далі, подібна ситуація трапилася з Марією біля гробу. Замість того, щоб повірити словам ангела, вона продовжувала шукати мертвого Ісуса.

Одна справа думати, що ти чуєш, а зовсім інша направду чути і отримати те про , що кажуть.

Сучасні науковці, які відстежують соціальні процеси зауважують, що у наш технологічний час, ми мало вділяємо часу для справжнього слухання один одного, а про те, щоб розуміти один одного взагалі не йдеться.

Масова втрата здібності чути

Зараз у нашому суспільстві велика проблема – масова втрата здібності і вміння чути іншого. Тут не йде мова про політичні чи військові протистояння.

Погляньте на наші сім’ї, ми чуємо одне одного? Чи можемо ми вислухати не перебиваючи? Що відбувається між старшим поколінням і молодшим? Як справи з батьками і дітьми?

Втрата здібності зосереджуватися

Сучасне життя схоже на будні рятувальної служби: звуки сирен, крики, гавкіт собак, суперечливі повідомлення в ЗМІ. Ми не можемо сховатися від шуму.

Уявіть що ви потрапили не великий вокзал, ви хочете пообідати. Скрізь шум. Хочеться заткнути вуха, щоб захиститися, правда? Шум не дає нам спокою, не дозволяє нам зберегти внутрішню тишу, потрібну для того, щоб чути.

Смартфони, соціальні мережі змінюють природу людського розуму. Ми думаємо що використовуємо гаджети, а це вони використовують нас.

Дослідження неврологів переконливо показують, що сучасні технології змінюють мозок людини таким чином, що її не просто зосередитися на одному завданні. Щодня ми піддаємося впливу сучасних технологій, і наш мозок звикає одночасно опрацьовувати кілька завдань, через це важко зосередитися на чомусь одному.

Безкінечна кількість джерел інформації і повідомлення які до нас доходять, приводить нас до того, що ми постійно пробуємо, але майже нічого не перетравлюємо. Більше того, ми звикли вибирати інформацію, яка нам подобається, і відсіюємо ту, яка нам не симпатична. Якщо нам не подобається проповідь у нашій церкві, я послухаю когось в інтернеті.

Насправді від вміння слухати, багато чого у нашому житті залежить. Якщо ми вміємо слухати, ми будемо ефективнішими на роботі. Наші стосунки будуть глибшими і якіснішими. Більше того, вміння слухати і чути впливає і на наше фінансове становище.

Пастухи вчать навику ефективного слухання. І це саме те, над чим варто попрацювати в прийдешньому році. Це означає бути більш сприйнятливим до інших, особливо до того, що каже Бог.

  1. Слухайте Бога через Біблію

Є чимало людей, які не знають, що з Богом можна говорити. Ще більше людей не знають, що з Бога можна слухати і чути. Коли ви в останнє чуло Бога? Бог надзвичайним способом надихнув 40 авторів протягом 1600 років для її написання. Після того, як Біблія була написана єврейською, грецькою мовами, багато людей загинули насильницькою смертю, лише за те, що переклали її на свої мови.

Бог пішов на багато чого, заради того, щоб ми мали Біблію, тим не менше сьогодні Біблія покрита пилом в наших домах, бо ми дуже зайняті, щоб прочитати і почути безпосереднє Слово Бога для тебе. Коли ви відмикаєтесь від шуму, від блиску екрану і занурюєтеся в Слово, Бог може змусити окремі вірші буквально стрибати по сторінці, щоб вони стали прямим словом до вас.

Колись Сперджен розповідав що для нього означало слухати Бога: «Коли я переживав труднощі, то читав Біблію до тих пір, поки текст, здавалося підіймається з книги і вітає мене, ніби кажучи, «Я був написаний спеціально для тебе».

Слухайте Бога читаючи Біблію.

Ви не зможете чути Бога, якщо ваш розум зайнятий іншими думками чи клопотами – частково, переживаннями, планами і справами. Якщо ми постійно копаємося в інформаційному просторі, лінія буде зайнятою, коли Бог буде дзвонити до нас.

Вміння слухати – це питання вибору.

Слухання вимагає зосередженості. Ми чуємо завдяки вухам, але слухаємо завдяки волі.

Давайте працювати над своїм вмінням слухати.

Що означає для тебе краще слухати ніж раніше?

  • Можливо слухати потрібно з ручкою і папером в руках;
  • Можливо для кращої зосередженості готувати себе до кращого слухання.
  • Можливо потрібно змінити місце де ви за звичай це робили до того….

Пастухи були добрими слухачами. А ти?

Пастухи були швидкі на послух

Читаючи цю історію, ми бачимо, що учні не марнують час на обговорення, оцінку ситуації, вони відразу приймають вольове рішення, взяти до уваги, що сказали ангели і виконати те, про що почули. Пастухи були не просто ефективними слухачами, але швидкі на послух.

Скільки з нас такі швидкі на послух?

Читаючи Євангеліє ми читаємо розповідь за розповіддю, які мотивують нас бути слухняними. Ісус закликає своїх учнів до послуху, пропонуючи іти за Ним. Для багатьох людей сучасності Євангеліє Церква, Бог не пов’язані з щоденним життям.

Ми уявляємо своє життя як піцу, яка порізана на шматки. Один з цих шматків належить церкві, Богу, релігії. Тому сьогодні у нас є розмежування між істиною яку чуємо і принципи за якими живемо. Коли ми вирішуємо не слухати, ми потрапляємо в біду.

Невіруючі люди кажуть, що не хочуть бути віруючими, бо не хочуть коритися Богу. Бо думають що християни роблять це через страх і відчуття обов’язку.

Пам’ятаю, як колись дехто з моїх однокласників називали нас обмеженими людьми, бо через свою віру ми не можемо пити спиртні напої, бавитися цигарками, забавляться з дівчатами, як це робили вони. Багато хто сміялися, що мені не можна. А мені не хотілося… Я цього не хочу і сьогодні. Це дешеві, фальшиві відчуття, які, як здається дають добрий настрій, але в замін забирають щастя.

У тут ніч пастухи були швидкі на послух. Їм не дали точної адреси, де Йосип Марією. Їм було наказано іти у Віфлеєм і шукати Ісуса. Ми не знаємо скільки часу це зайняло, але вони знайшли Його.

Вони не знали точно, куди іти, і що вони побачать, але вони вирішили іти і послухали Ангела Господнього.

Послух Богу – це віра. Віра готова бути слухняною, навіть, коли не розуміє змісту виконання того чи іншого заклику.

Бог у Своєму Слові не раз каже: люби ворога, прощай, будь чесним, буть вірним, не май інтимних стосунків до шлюбу. Багатьом ці речі не зрозумілі, несучасні, навіть такі що не можливо їх виконати. Але послух – це готовність виконати те, що хоче Бог незалежно від мого розуміння.

Ми вступили у новий 2019 рік. Перед нами щодня стоятимуть питання, які стосуватимуться послуху Богу чи непослуху. Які відповіді будемо давати? Кому будемо вірити? Кого будемо дослухатися? Ми будемо слухатися Біблію, чи будемо робити так як велить оточення, традиції, думки людей?

Віра – це не просто інтелектуальна згода з тим що Бог існує, – це виконання Божих повелінь навіть тоді, коли вони не зрозумілі, нераціональні і складні.

Якщо ми будемо слухняні як пастухи, ми будемо отримувати благословення, які Бог обіцяє тим, які живуть у відповідності Його волі. І навпаки, ігноруючи Божі повеління, ми упускатимемо багато благословень, які Бог приготував для нас. Уявіть, якби пастухи не пішли, просто відсиділися на полі. Пішли, але не приклали зусиль, щоб віднайти малюка Ісуса.

Давайте в цьому році будемо працювати над послухом. Його має бути більше ніж минулого.

Пастухи були переповнені хвалою Богу

Пастухи поверталися від ясел повні хвали і захоплення Богом.

Що це означає? Які почуття вони пережили у той момент? Як вони себе поводили? Який вираз обличчя у них був? Що означає славлячи і вихваляючи Бога? Читаючи Біблію я бачу, що пристрасть і ентузіазм є життєво необхідними коли мова йде про хвалу Богу.

Це означає, що коли людина поклоняється Богу, то вона має це робити повністю, з пристрастю і ентузіазмом. Це так поклонятися, як поклонявся Давид, Соломон, Асаф, Мойсей…

Поклоніння – це найголовніша справа людського існування. Людина створена для поклоніння. Гріхопадіння спотворило цю здібність людини, але гріх не зміг позбавити людину від бажання поклонятися. В реальності люди часто підміняють поклоніння Богу на поклоніння самому собі, або іншим речам.

Народження Ісуса Христа, Його служіння, проповідь, смерть і воскресіння було для того, щоб відкрити людям можливість поклонятися Богу правильно. Коли людина поклоняється в дусі та правді, відбувається щось особливе, вона починає змінюватися.

Одна організація зробила дослідження впливу поклоніння на якість життя віруючих і їхній духовний ріст. Результати показали, що серед церков, які успішно розвиваються 75% людей в церкві пов’язують це з поклонінням під час богослужіння.

Поклоніння – це емоційний досвід.

Поклоніння – це дуже важлива річ, але останні кілька десятирічь викликає суперечки з приводу стилю, цілей, значення. Навіть сам факт цих різних поглядів говорить про те, що поклоніння торкається наших емоцій. Багато людей засуджують той чи інший спосіб поклоніння вважаючи його некоректним, не святим, не достойним.

Але віруючі люди покликані не сперечатися про поклоніння і хвалу Богу і поклонятися. Коли ми говоримо про поклоніння то мова не про нас, а про Бога.

Поклоніння – це емоційний досвід у якому, ми перенаправляємо любов від себе до Ісуса. Таке поклоніння змушує забути про себе, свої вподобання і бажання.

послух

В поклонінні важливі і розум і серце

Бог створив нас цілісними. Дав нам розум, почуття і емоції. Після гріхопадіння емоції та інтелект розділилися. Тепер коли ми наближаємося до Бога, приймаємо Його у своє серце, ми маємо дозволити Богу впливати на все наше єство.

Поклонятися Богу лише емоціями, або лише розумом дуже небезпечно. Лише емоції зроблять нестабільними і хиткими. Лише розум зробить нас сухими і сумними.

Нам потрібно розвиватися як інтелектуально, але також і емоційно.

Він став автором пісень, які виконуються і досі. Він був невтомним проповідником. Джон Уеслі. Він бачив що багато людей, які приходили в церкву не знали як поклонятися. Щоб допомогти їм він написав список принципів, як на його думку потрібно поклонятися. Назвав він їх «Настанова для співу». Ось що він записав.

  1. Навчіться співати пісню, а потім вивчайте іншу.
  2. Намагайтеся співати так як пісні написані, не змінюючи їх і не виправляючи
  3. Відвідуйте богослужіння і співайте разом з усіма. Готуйтеся до богослужіння, щоб вам нічого не заважало, щоб ви не були втомленими.
  4. Співайте натхненно. Остерігайтеся співати ніби ви напівмертві, або спите.
  5. Не кричіть голосніше за всіх. Співайте як усі, щоб не зруйнувати гармонію.
  6. Шукайте Бога в кожному слові, яке ви співаєте. Намагайтеся прославити його понад усе живе на Землі. Думайте про зміст того, що співаєте.

Пастухи цієї ночі, могли б напевно погодитися з Джоном Уеслі. В цьому році що почався, давайте зростати в поклонінні.

Подумайте що потрібне для того, щоб ви поклонялися Богу краще ніж це робили цього року. Які дії ви маєте для цього зробити. Як готуватися? Я налаштовувати своє серце на поклоніння? Як налаштувати своє особисте поклоніння, як висловлювати свої емоції перед Богом. Як привести у гармонію свої почуття, і свої роздуми.

Як ми на повну з ентузіазмом маємо поклонятися Богу?

Поклоніння в центрі якого Бог завжди енергійне і свіже. Воно зосереджене на Богові. Це поклоніння яке живе. Це поклоніння яке повне радості і свята. Саме так поклонялися пастухи.

Більше про поклоніння Богу:

Пастухи були першими благовісниками

Коли читаєш цю історію, це дійсно вражає. Після кількох кілометрів ходьби, що вони знайшли? Дехто б увійшли в це скромне приміщення і побачили б скромну і бідні сім’ю, яка була вимушена народити дитину там де прийшлося.

Але вони були добрими слухачами. Ангели розповіли їм, що Ісус то Господь. Вони побачили на власні очі, те про що говорили ангели. Вони на власні очі побачили Того, кого хвалили Ангели. Вони побачили Месію і Господа.

Але вони не лише побачили, вони почали про це розповідати всім. Вони розповіли історію ангелів. Вони розповіли про свою зустріч з Йосипом і Марією і дитиною. Вони не можуть втриматися, щоб не розповісти про це людям. Вони були першими проповідниками Євангелії.

Сьогодні церкві потрібні хлопці і дівчата, чоловіки і жінки, які стануть публічно проголошувати Євангеліє. Люди, яким не соромно розповідати про Ісуса і жити так, як ніби вони знають Його особисто. Конче потрібні люди, які будуть вільно розповідати про Ісуса іншим. На роботі, вдома, в школі, на обіді, на ринку, в автобусі.

Ми вигадали купу нісенітниць чому це не потрібно робити сьогодні. Деякі навіть звучать мудро, але це не так.

Ось кілька найпопулярніших причин, чому люди не благовістять

  • Я недостатньо знаю Біблію і про Бога, і навіть не знаю як почати.
  • Я не хочу ображатися на тих, хто не вірить, вони будуть зі мною сперечатися.
  • З мене напевно будуть насміхатися.
  • Я не бачив, щоб це робив ще хтось.
  • Ну я не дуже добрий християнин і тому не хочу бути лицеміром.
  • Я не знаю кому можна благовістити
  • Це мали б робити проповідники

Думаючи про благовістя, нам потрібно пам’ятати три речі:

  1. Ісус каже, що ми маємо бути Його Світлом в світі.

Якщо мене не помітно серед інших, то у мене запитання чи дійсно ви віруюча людина.

  1. Ісус каже що ми маємо бути сіллю.

Не можливо бути сіллю і не змінювати смак чого небудь. Люди мають відчувати вплив і бачити переміни, коли ми поруч.

  1. Ісус дає повеління проповідувати Євангеліє по цілому світу

Це повеління. Для усіх без винятку. Не кожен може бути пастором, проповідником, але кожен, кожен віруючий має бути благовісником.

Подумайте, як в цьому році ви можете стати кращим в благовісті

  • Що потрібно, щоб ти хоча б раз в тиждень комусь розповідав про Ісуса?
  • Які інструменти тобі потрібні?
  • Як зміниться твоє молитовне життя?

Постав ціль бути благовісником

  • Молися за знайомих, які не знають Бога
  • Вивчай Біблію
  • Спілкуйся з людьми

Висновок

Який рік тебе чекає? Рік свині? Рік нарікання? Рік суєти?

Чи можливо істини і уроки з життя пастухів дадуть тобі новий імпульс, перепрограмує твоє життя.

І ви станете

  • Ефективнішим слухачем
  • Швидким на послух
  • Кращим в поклонінні
  • Ефективним в благовісті

Можливо вам потрібно все починати спочатку, так починайте. Почули не відкладайте на потім, приймайте рішення, робіть крок до Бога.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.