13 Січня, 2019

В мене є мрія! А у тебе?

В мене є мрія! А у тебе?

Всі великі досягнення людини колись бути чиєюсь мрією. І для того, щоб мрія стала реальністю, її носії мають пройти довгу і нелегку дорогу.

Що потрібно для того, щоб ваша мрія стала реальністю?

Про що ти мрієш?

Коли нам ставлять подібне запитання, то ми не завжди можемо дати відповідь. Ми навіть самі собі не можемо відповісти чи маємо ми мрію. Зрештою ми не завжди розуміємо, що таке мрія. І як вона впливає на нас.

Про мрію кажуть, що це особливий вид уяви, завітне бажання, виконання якого часто обіцяє щастя. Іншими словами це те, чого нам би хотілося, але не ми нічого не робимо щоб цього досягнути.

Якщо ми починаємо прикладати зусилля для здійснення того, про що мріємо, визначаємо терміни і кроки, то наша мрія стає метою. Тобто це означає, що бажання людини може бути або мрією, або ціллю, яку він хоче досягнути. Мріяти добре, чи не дуже? Чи можливо не мріяти? Які мрії і цілі можна реалізувати, які ні? Як визначити що мрія правильна, а які ні?

Луки 2: 25-35

 1. В Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, людина праведна й побожна, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому.
 2. І було йому обіцяно Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього.
 3. І привів його Дух до храму. Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм,
 4. він узяв Його на руки, віддав хвалу Богові, та й сказав:
 5. Нині відпускаєш Свого раба, Владико, згідно зі Своїм словом, у мирі,
 6. бо мої очі побачили Твоє Спасіння,
 7. яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів:
 8. Світло відкриття для язичників і славу Твого народу Ізраїля!

Більшість Різдвяних сюжетів зосереджені на головні герої різдвяної історії – Марії, Йосипові, пастухам, мудрецям. В Українських традиціях з’являється чимало вигаданих персонажів. Але чомусь усі забувають про Симеона і Анну.

Сьогодні, я хочу звернути нашу увагу на Симеона. З того, що ми бачимо, це була людина похилого віку. Але ця людина вирізнялася с посеред інших. В цій людні люди бачили не просто кволого, пристаркуватого чоловіка. В ньому щось було особливе. У той час більшість людей і Ізраїлі не знали нічого про Божий план порятунку людей, і обурювалися з приводу римської окупації. Симеон знав і був упевнений, що живе в особливий час – час здійснення його мрій. Не просто мрій, а мрій від Бога?

Симеон, нарешті отримує відповідь на свої молитви після десятків років мрій і очікування.

 • Що потрібно для того, щоб мати мрії від Бога?
 • І що робити, щоб вони виконувалися?

Мрії від Бога виникають в людей з Божим характером

 1. В Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, людина праведна й побожна, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому.

Тут я хочу загострити вашу увагу на двох термінах: людина праведна і побожна.

Людина праведна

Це був час повного відступлення від Божих заповідей, коли дотримувалися лише видимості. Це був важкий час пригнічення від римлян. Але завжди були і є люди, які щиро служать і люблять Бога. Тоді це були кілька осіб: Захарія, Єлизавета, Йосип, Марія, Симеон.

Ім’я Симеон – означає слухання.

Є перекази про те що Симеон був одним з перекладачів старозавітних Писань на грецьку мову. На його долю випав жереб перекладати книгу пророка Ісаї. І тоді коли він почав перекладати текст: Ось діва зачне і народить сина…., серце Симеона защеміло і він засумнівався в справжності Божих слів. І тоді ангел Господній з’явився йому і сказав, що той не помре, поки своїми очима не побачить виконання цього пророцтва.

Євангеліє розповідає, що він був людино праведною. Слово праведний означає: той хто правильно живе, у відповідності з Божого закону, правдивий на словах і у житті. Він жив у відповідності зі Словом Божим.

Праведність – це ніщо інше як опис характеру людини. Слово праведність найкраще описує якість життя людини, яке відповідає Божому задуму. Коли йдеться про праведність то мається на увазі наступні речі:

Чесність

Симеон був чесним з самим собою, з людьми і Богом. Він не кривив душею і не йшов на поводу гріховних компромісів. Чого не скажеш про його сучасників.

Уявіть собі, якби сьогодні чесність в Україні була нашою національною рисою. Але обман просочив собою всі сфери життя. Брехня скрізь, політика, економіка, культура, навіть релігія.

Справедливість

Праведність включає у себе справедливість. Симеон не використовував відносини з людьми заради власної вигоди. Він завжди намагався бути справедливим і відповідним до біблійного вчення.

Послух

Праведність завжди у себе включає послух закону Божому. Для Симеона Слово Боже було духовною їжею, а не довідником по релігії.

Людина побожна

Побожність – має у собі два слова по Божому. Є інше слово, яке описує це саме слово Благочестя. У ньому теж два слова Благо і честь. Перша частина свідчить про добру, світлу, чеснотну людину.

Честь – говорить про внутрішню сутність. Бути побожним, або благочестивим – це бути богобійним, ретельно дотримуватися Божих заповідей.

Якщо підсумовувати ці характеристики дані Лукою Симеону то виходить, що людина, яка хоче мати Божі мрії має жити по Божому. Божа мрія не може народитися у гнилому, злому і грішному серці. Мрії від Бога має відповідати моїй сутності.

Щоб мати мрії від Бога, потрібно наближуватися до Бога і відображати Його своїм характером.

Мрії від Бога потребують часу

 1. І було йому обіцяно Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього

Я собі уявляю як Симеон молився до Господа. Я уявляю його очі, коли Він своїми руками торкався своєї мрії. Але ми не бачимо у цій події – десятків років надії, розчарування, стогнання, розпачу, які довелося пройти заради своєї мрії. Божі обіцянки, мрії від Бога так само як і народження дитини мають потребу в важкому тривалому періоді очікування.

Більшість людей, які запалювалися мріями від Бога. Люди, яким Бог дав великі обіцянки отримували відповіді не відразу. Авраам 25 років, Йосип 20 років. Анна чекала Самуїла багато років… Але вони надіялися і чекали. Надіялися і чекали.

Процес очікування є ключем до віри. А біль, яку ми відчуваємо від нездійснених надій – це аспект молитви, які ми маємо підносити до Бога. Про що ви молитеся? Чи є у вас щось про що ви мрієте і воно не відбувається?

В мене зараз є на перший погляд нереальна мрія. Вона більше за мене. Я не маю засобів, щоб її реалізувати. Я мрію про те, щоб у Бережанах з’явилася школа для дітей, яка була б основана на християнських цінностях.

Я мрію про сотні бережанців, які були б запалені, вмотивовані для здійснення перемін у собі, своєму оточенні. Запалені для здійснення чогось великого заради якого вони народилися. Школа для того, щоб допомогти розквітнути цим людям і допомогти побудувати життя на правильній основі. Для того, щоб ця мрія стала реальністю, потрібні вчителі, потрібне приміщення, потрібні кошти, потрібне обладнання, потрібно все…

Моя мрія, щоб ця школа навчала жити, давала не просто знання а навики. Вміння мислити, вміння досягати цілі, вміння вести справу. Мрію про сотні лідерів, які зможуть змінити місто, змінити економіку, змінити атмосферу, змінити церкви.

Я про це молюся. Я бачу як Бог може реалізувати цю мрію. Ми вже зараз можемо готувати персонал. Ми можемо в студентському проекті підтримати здібних дітей, щоб вони отримали освіту педагога. Ми молимося про можливість придбання приміщення для церкви. Щоб воно могло бути, таким, щоб там могла бути школа.

У тварин чим більша за розміром тварина тим більший термін виношування потомства. Дитина кита в утробі матері знаходиться 18 місяців, у жирафів 15 місяців. Деякі види слонів виношують слоненя два роки.

Чим більша дитина тим довше очікування. Якщо ви очікуєте великого, ви маєте бути готові чекати довго, і готові до затримки.

Молитву в Біблії часто прирівнюють до народження дитини. В цьому болючому процесі ми маємо пройти через темряву сумнівів, вхопитися за Божу мрію, особливо у моменти коли вже готові здатися.

Я переконаний що Симеон відчував ті самі переживання. Він відчував себе покинутим. Новини в Єрусалимі були важкими. Економіка жахливою. Політична ситуація деморалізуюча. Для чого молитися, коли все так виглядає жахливо? Тим не менше він не здався. Він шукав опори в Господа. Його руки слабли, але віра міцніла. Він відчував себе безпомічним, але надіявся на Бога. Господь дивним чином виконав мрію цього чоловіка. Він не просто став свідком народження Спасителя, він Його тримає в руках.

Коли ми святкуємо Різдво – це особливий час зазирнути у свої мрії. Подивитися на самого себе, чи я прагну до Бога, чи маю я те, заради чого Бог дав мені життя? Чи маю я цю мрію.

Приклад Симеона показує, що велика мрія потребує багато часу для виконання, тому не вішай носа, не опускай рук, здіймай очі до неба, заохочуйся і дій.

Якщо Бог дає мрію Він її виконує

 1. І привів його Дух до храму. Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм,
 2. він узяв Його на руки, віддав хвалу Богові, та й сказав:
 3. Нині відпускаєш Свого раба, Владико, згідно зі Своїм словом, у мирі,
 4. бо мої очі побачили Твоє Спасіння,
 5. яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів:
 6. Світло відкриття для язичників і славу Твого народу Ізраїля!

Те, про що мріяв Симеон не просто було його мрією. Це був чіткий Божий план. І Він дав свою мрію Симеонові. Коли людина любить Бога, то її мрії натхненні Богом, Його Словом.

Господь дає мрії, обіцянки і виконує їх. Те саме трапилося з Симеоном. Його мрія полягала у тому, щоб поглянути на Месію. Він мріяв про це. Він бажав цього. Це було фокусом Його життя. Він усе життя готувався до цієї особливої події. Одного разу молода пара увійшла до храму, щоб виконати обряд очищення. Ці люди були не самі, з ними був хлопчик. Але старий мрійник побачив цю дитину. Його серце наповнилося неймовірною радістю. Він не втримує емоцій. Його мрія виконалася. Бог стримав слово. Спаситель прийшов у світ. І він бачив його своїми очима.

Це славна історія, але що вона може означати для нас сьогодні?

Симеон був людиною, яка знайшла своє місце у житті. Він прожив усе своє довге життя лише для цієї миті. Все життя було підготовкою до цього моменту. Він був тим, хто зрозумів для чого він живе, зрозумів, яку роль він має виконати. Він був тим, хто знайшов свою долю, виконав своє покликання. Він не був великим царем як Давид… Він не був таким сміливим пророком як Даниїл. Він не став таким полум’яним проповідником як Іван Хреститель. Він став цією особливою людиною, чию мрію записали в книгу, яку читають мільярди людей протягом двох тисячоліть.

Євангеліє описує Симеона як людину з Божими мріями. Він мріяв і вірив, що Бог здійснить те що задумав. Він мав мрію і віру, і ніщо його не могло спинити. Історія Симеона доводить істину, що якщо мрія прийшла від Бога, то виконує її теж Він.

Часто ми мріємо про якісь надбання, якість досягнення і в цьому немає нічого поганого. Якщо це просто наша мрія у нас немає гарантій що вона здійсниться. Це означає, що якщо це наша мрія, ми її будем досягати власними силами, і можемо розраховувати лише на наші ресурси. Якщо мрія від Бога, то виконує її Бог. І Він же дає всі необхідні ресурси і можливості.

Як же зрозуміти що мрія від Бога

Якщо мрія від Бога, то як правило ви зможете простежити три речі:

 1. Результат принесе славу Богу

Прихід Месії і Спасителя – це прихід Бога до людей. Це найбільше явлення Божої слави людям. Ніколи Бог так близько не був з людьми і люди ніколи не мали такої можливості бути так близько з Ним.

Він зціляв, оздоровляв, навчав, відкривав волю Отця. Він звіщав принципи майбутнього царства Свого. Він викликав заздрість і несприйняття у тих, хто мали б першими поклонитися Йому. Його звинуватили, побили і розп’яли, але Він воскрес. Він прийшов, щоб викупити нас від наших гріхів. Він прийшов, щоб виконати наші мрії, про добре, радісне, щасливе житті. Він зробив для цього усе.

Він здійснив подвиг, якому немає рівних по масштабу і значенню у світі. Він дав людям можливість жити вічно. У Божій Славі. Бути учасниками Його Слави. Стати спостерігачами неймовірної святості і потуги Божої.

Якщо мрія для Бога вона не буде зосереджена навколо вашого комфорту, вашої популярності, вашої величі. Вона буде зосереджена на тому, щоб прославити Бога.

 1. Її виконання стане благословенням для інших і принесе людям користь

Читаючи слова Симеона я не бачу його інтересу в цьому. Він про себе повністю забувся. Про кого він говорить? Він говорить про те, що виконання його мрії для спасіння народів, відкриття для язичників і на славу Ізраїлю. Його мрія повністю зосереджена на користі інших. Вона спрямована на інших. Вона присвячена іншим.

Коли ти хочеш допевнитися, чи твоя мрія від Бога, то подивися на кого вона скеровується. Хто є отримувачем її виконання. Якщо в центрі вашої мрії ви, то це точно не мрія від Бога. Це ваша.

Мрія від Бога думає про людей. Вона бачить потреби інших. Її болить стан людей навколо. Вона готова віддати все найкраще навіть гнобителям і супротивникам.

 1. Божу мрію не можливо реалізувати власними силами

Про те що мріяв Симеон не можна було здійснити силами Симеона. Ця мрія була більшою за нього. Божі мрії завжди більші за нас самих.

З людської точки зору вони видаються нереальними, але такими що неможливі. Але Божі мрії завжди виконують Богом.

Ця історія про хлопця Монті.

Коли хлопцю було 16 років, в школі дали завдання написати твір про те, чого він хоче коли виросте. Монті довго мучився і витратив купу часу, щоб описати свою мрію. Він хотів стати власником ранчо.

Він списав 10 сторінок, описуючи в подробицях ранчо площею 400 акрів, намалював план як будуть розміщені всі будівлі, конюшні і дороги. Він навіть зробив детальний план будинку. Наступного дня Монті віддав свій твір вчителю.

Через три дні його вчитель повернув роботу, поставивши жирну червону двійку, написавши: «Залишся після уроку». Після заняття хлопчик з мрією підійшов до вчителя і сказав: «Тому що така мрія нездійсненна для такого хлопця як ти. Тобі потрібно дуже багато грошей, щоб придбати таке ранчо. А у тебе є гроші? Ні. Ти ж бідної сім’ї. Твоя мрія нездійсненна. Ось що я тобі скажу. Йди додому і напиши інший твір більш реальний і я можливо поставлю тобі кращу оцінку».

Хлопець повернувся додому і попросив пораду у свого тата. І ось що він почув: «Синку я боюся, що тут тобі не зможу допомогти. Я думаю, що то твоє рішення, і я впевнений, що воно для тебе дуже важливе» Монті обдумував слова батька цілий тиждень. Врешті решт повернув вчителю той самий твір і сказав: «Ви можете двійку залишити собі, я собі залишаю свою мірю».

Пройшов час, Монті давно закінчив школу, став дорослим. І ось він розповів цю історію і повернувся до групи які його слухали промовив: «Я розповів вам цю історію, тому, що ви всі сидите в моєму домі, на моєму ранчо. А цей твір висить в рамці над каміном.

Найдивніше в цій історії те, що три роки тому, влітку вчитель привів сюди 30 школярів, і вони тиждень були тут в таборі. Перед від’їздом він мені сказав. Коли я був твоїм вчителем, я був свого роду крадієм мрій. Мені дуже жаль, що тоді я вкрав багато дитячих мрій. Але я дуже радий, що ти знайшов у собі сміливість відстояти свою мрію.

Не дозволяйте нікому вкрасти вашу мрію. Хто б що не казав, довіртесь Богу, працюйте над своїм характером. Розкажіть про свої мрії Богу, і якщо вони від Нього, Він обов’язково їх здійснить. Якщо ваша мрія не від Бога, то сьогодні час попрощатися з нею, і якомога швидше.

Хью Хефнер – є засновником компанії Playboy Enterprises і її ідейним натхненником. Помер у вересні 2017 року занурений у фантазію, яку він створив. Він похований поруч з актрисою Мерлін Монро, моделлю з першого номеру його журналу.

В 1953 році Хефнер витащив порнографію з сумнівних закутків культури, одягнув її в витончений костюм, надав її стильного вигляду.

Він відчув час в історії. Він побачив слабкість і наніс майстерний безсоромний удар і отримав перемогу. Старі моральні норми відкинуті. Порнографія стала цілою індустрією. Але якою ціною?

Х’ю Хефнер називав себе «хлопчиком, який мріяв. Так у нього була його мрія, він жив нею, його мрія зробила його багатим. Він помер продовжуючи мріяти. Тільки Бог знає скільки душ він загубив, і скільки доль він зруйнував своєю мрією.

Те про що ти мрієш показує, те, ким ти є і кому ти служиш і поклоняєшся. Якщо ти служиш лише собі, ти думаєш лише про себе, то твоя мрія це те, що може руйнувати тебе, і життя тих хто поруч.

Якщо твоя мрія не від Бога, негайно залиш її. Проси у Господа Його мрію і живи для того, заради чого Бог дав тобі життя.

Висновок

 • Що ти маєш робити, щоб бути праведним і богобійним? Які риси, які вправи, які навики ти маєш напрацювати, щоб бути гідним Божої мрії?
 • Великі мрії потребують багато часу. Ти готовий чекати? Ти готовий віддати усе в Господні руки і довіритися Йому навіть тоді, коли тобі прийдеться чекати виконання мрії навіть до смерті. Що результатом мрії тобі навіть не прийдеться ніколи скористатися?
 • Якщо Бога дає мрію Він її і виконує.

Яку ціну ти готовий заплатити за виконання своєї мрії?

 • Ви задоволені життям яке маєте, це те про що ви мріяли?
 • Як справи у вашому сімейному житті?
 • А що на рахунок роботи? Це те заради чого ви народилися? Це те де ваші здібності і таланти реалізуються найкраще? Ви готові присвятити цьому все своє життя?

Реальність полягає у тому, що кожен собі може намалювати щось краще ніж є. Але якщо ви любите Бога і живете за Його принципами, Бог напише кращий сценарій для вашого життя, ніж той що придумаєте ви.

Більше про мрії:

Бог є тим кращим, яке тільки можна знайти. Повнота життя не в якомусь успіху, відносинах, досягненні а в близькості з Богом.

Ніколи не припиняйте мріяти. Не викидайте з голови мрії, які вам здаються не реальними.  Дозвольте Богу використовувати ваші мрії для Його слави.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.