27 Січня, 2019

Три відкриття на горі Преображення

Три відкриття на горі Преображення

Сьогоднішня проповідь про три відкриття на горі Преображення. Як пов’язані події на горі і молитва. Для чого потрібно навчитися слухати?

Ви ніколи не думали, чому люди люблять іти в гори? Це надзвичайно важко. Твої сили та ресурси на межі.
Пам’ятаю свій останній похід на Говерлу. Одна жінка привернула мою увагу кілька разів. Я бачив її відчай, бачив її безсилля і навіть злість… Вона не могла іти далі… Але через кілька хвилин, які ми дісталися вершини, я помітив що вона зрештою здолала всі перешкоди й підкорила Говерлу…

Гірські походи завжди важкі. Але нагородою за труднощі завжди буває красива природа, яка тебе оточує з усіх боків. Гори завжди притягують, коли дивишся на ліс, небо, хмари, струмки… Коли здіймаєшся на вершину тебе завжди переповнюють почуття.
З’являється відчуття свободи, польоту. Ти бачиш красу, яка відкривається твоїм очам і ти не можеш повірити що це реальність.
Якщо ти на вершині, ти бачиш більше, ти якось мислиш по-іншому. Ті хто був хоч раз в горах ніколи не забудують цього відчуття і завжди будуть прагнути туди потрапити, хоча б ще один раз.

Сьогодні хочу вам запропонувати подорож на гору. Це одна з найвищих вершин. Підйом туди забирає багато сил. Але побачене на вершині, відкрите там на горі варте того.

Луки: 9:28-36
28 Через вісім днів після цих слів Він узяв Петра, Івана і Якова та піднявся на гору помолитися.
29 І сталося, що під час молитви вигляд Його обличчя змінився, а Його одяг став білим та блискучим.
30 І ось, два мужі розмовляли з Ним: були то Мойсей та Ілля,
31 котрі з’явилися у славі й говорили про відхід Його, який мав статися в Єрусалимі.
32 Петро й інші були зморені сном, а прокинувшись, побачили Його славу та обох мужів, які стояли з Ним.
33 І сталося, коли відходили ті від Нього, Петро сказав Ісусові: Наставнику, добре нам тут бути! Поставимо три намети: один Тобі, один Мойсеєві, один Іллі! Він не знав, що говорить.
34 Коли він ще говорив, з’явилася хмара й оповила їх; вони ж злякалися, як ті увійшли в хмару.
35 І почувся голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Вибраний — Його слухайтеся!
36 Коли залунав цей голос, Ісус залишився Сам. А вони мовчали й нікому в ті дні нічого не розповідали про те, що побачили.

Чи знаєте ви, що найважливіші події у світі пов’язані з горами? Гори в Біблії мають якесь особливе місце. Подія, про яку ми щойно читали, відбулася на горі.

Традиційно вважали, що Преображення Ісуса відбулося на горі Фавор, але контекст Євангелії натякає на іншу гору.

По-перше, у Писанні сказано, що гора, на яку сходив Ісус з учнями, була високою. Але висота гори Фавор становить 588 метрів над рівнем моря. Вона не є досить високою у порівнянні з горою Гермон, яка 2814 м заввишки. Окрім цього, гора Фавор була густо заселеною, а на її верхівці був замок, оточений муром. Ці факти свідчать про те, що на горі Фавор Господь не міг звершити молитву на самоті.

По-друге, хронологія попередніх подій (Марка 8:22, 27; 9:2) розповідає, що Ісус з учнями прямували на північ, де, власне, розташована гора Гермон, а не на південь – до гори Фавор. І тільки після Преображення, яке було кульмінацією у земному служінні Ісуса Христа, почалось сходження у напрямку Голгофи (на південь). А у Марка 9:30 повідомляється, що Ісус з учнями проходили через Галілею, що також свідчить на користь гори Гермон.

Окрім цього, існує ще один цікавий для роздумів нюанс. Євангеліст Марко (9:3) описує вбрання у момент Преображення як «блискуче, як світло, як сніг». Згадка про сніг могла бути не випадковою. Вершина гори Гермон у зимову пору два-три місяці покрита снігом, а Фавор – ні.
Отже, біблійні дані мають перевагу над традиційною думкою щодо гори Преображення Господнього.

Що ж ми можемо побачити піднявшись разом з учнями на гору Преображення?

Преображення – це про важливість молитви

Якщо ви уважні при читанні Євангелії від Луки, то ви не зможете не помітити, що автор багато пише про молитву. Він хотів читачів навчити молитися. Він хотів, що ті навчилися цієї вкрай важливої дисципліни молитви.

Найважливіша причина, чому Ісус запрошує трьох учнів підкорити одну з найвищих вершин в Палестині – це провести час у молитві.
Для того, щоб дістатися вершини вони здійснили подорож тривалістю біля шести днів, і це лише для того, щоб провести час в молитві.
Уявіть собі, що вони мали здолати такі труднощі лише для того, щоб помолитися. Нам іноді просто потрібно раніше прокинутися…
Молитва для Ісуса – була дуже важливою і Він дуже цінував час проведений  в молитві. Він цілі ночі проводив у молитві.

Якщо відкрити перші сторінки Біблії, то вони відкривають факт, що людина була створена для молитви. Створена для того, щоб говорити з Богом.

Іншими словами люди мали глибокі розмови з Богом. Про що вони розмовляли? Про те що трапилося, їхні пригоди, життя, мрії, сподівання…

Для Адама і Єви молитва була природною, як дихання. Чи щось подібне може бути в нашому житті? Цей уривок відкриває нам що молитва буває як індивідуальною, так і у присутності інших людей, які моляться.

Ми бачимо, що молиться Ісус. Ми також бачимо, що учні теж запрошені молитися. Як ви думаєте? Вони добре впоралися з цим завданням?
Для чого Ісус бере з Собою цих трьох мужів? Ісус їх бере з собою, щоб учні зрозуміли важливість молитви, як індивідуальної так і спільної.

Преображення – це великий урок молитви для людей що вірять.

Ми покликані молитися. Ми маємо навчитися молитися індивідуально. Знаходити час для того, щоб провести його у молитві.

Що таке усамітнення для молитви?

Усамітнення для молитви – це частина часу, яку ми відділяємо для того, щоб зосередитися на Божому Слові та молитві.

Ми живемо у суспільстві де повно шуму. Є багато речей які відволікають. Дуже важко знайти тихе місце, щоб ніщо і ніхто не відволікав.
Усамітнення з Богом – це читання Біблії, роздуми та молитва.

Що таке спільна молитва?

Молитва не лише сам на сам, а молитва разом з іншими, молитва як щось спільне. Молитва групи. Господь хоче, щоб люди збиралися разом, щоб молитися. Молитва на горі де відбулося Преображення складалася з 4 людей. І цього було достатньо, щоб мати спільну молитву.

Ми недооцінюємо молитви разом. Це правда, що ми молимося вдома, але цей текст навчає молитися разом з іншими що вірить. Мати спільні молитви з іншими.

В Україну ідуть складні непередбачувані періоди. Ми увійшли у передвиборчу боротьбу. У нас війна. Ми перестали вірити політикам. Стали популярними люди, які ніколи не займалися управлінням… Що потрібно робити, щоб нас не обманули вчергове? Що потрібно робити, щоб розуміти, які діяти в такі відповідальні моменти історії?

Віруючі люди в Україні погодилися кожну п’ятницю проводити в молитві та пості за:
• покаяння і переміни в нашому суспільстві
• За охорону та перемогу
• З працівників на духовних полях
• За обрання благочестивих лідерів
Погодилися провести день у пості
• 31 березня – перший тур виборів Президента
• 21 квітня – другий тур
• 27 жовтня – вибори парламенту

Підйом на вершину гори Преображення навчає нас молитися. Ми маємо переоцінити роль молитви у нашому житті, маємо зробити молитву справою свого життя. Ми маємо більше вділяти молитві часу як церква. Що ми зможемо для цього робити?

Преображення – це про місію Ісуса

Коли Ісус з учнями підіймалися на цю гору, вони пройшли повз 12 різних храмів і місць поклоніння різним богам і богиням. Там були хами старим єгипетським богам, богам греків і римлян. Гора Гермон була священною горою одного з богів. Можливо тому, Петро ініціює побудову трьох нових місць, які будуть присвячені Ісусу, Мойсею та Іллі.

Але Ісус заперечує цю ідею, бо Він прийшов не будувати храми, а прийшов розв’язати проблему усього людства. Він прийшов розв’язаи проблему гріха.

Там горі учні чують про те для чого прийшов Ісус. Йшлося про те, як Ісус мав довершити справу задля якої прийшов.

асто коли ми читаємо цей текст наша увага зосереджена навколо візуального супроводу цієї розмови, а саме не переміні, преображенні обличчя Ісуса. Ми звертаємо увагу на блиск Його одягу. Але Лука звертає нашу увагу на тому про що вони говорили.

Прибульці з неба підтвердили що Ісус має іти на Хрест. Цьому шляху не було альтернативи, саме таким способом Ісус Христос забезпечив порятунок людям.

Ісус прийшов у цей світ, щоб померти, а ми могли жити.

Наше спасіння прийшло великою ціною. Бог віддав Своє життя за вас і за мене. Ісусу наш Порятунок коштував все. Що може бути рівноцінним життю? Яка сума грошей може компенсувати життя?

У 2003 році світ побачив історію розп’яття Христа у фільмі «Страсті Христові». Через ці сцени ми можемо лише здогадуватися, наскільки високою була ціна і жах страждань, якими Ісус оплатив наш борг, вирішив нашу проблему з гріхом.

Жорстокість сцен бичування і смерті Христа дуже відверті, але вони не передають того жаху, який дійсно прийшлося пережити Божому Сину. Цей фільм підняв на поверхню запитання: «А що дійсно Христу потрібно було помирати?»

Я колись читав статтю одного лікаря, який з медичної точки зору описав що насправді довелося пережити Христу на Хресті. Коли я читав я не міг втриматися від сліз. Мене вражає таке відверте зізнання Бога у любові до людей через жертву Ісуса.

• Він народився не випадково
• Він прийшов не для того, щоб сказати людям щось гарне
• Він не прийшов, щоб сказати людям, що ми маємо любити та прощати один одного
• Він не прийшов для того, щоб зцілювати, і давати краще життя.
Ісус прийшов з однією єдиною метою – померти.

Одна єдина причина Його приходу на Землю – Він має пролити кров Свою, щоб наші гріхи були прощені. Бог дозволив Своєму Сину бути вбитим, як злочинець, щоб ми не проводили вічність в пеклі.

В цьому уривку Ісус відкриває перспективу своєї місії. Він показує, що Він прийшов померти заради того, щоб ті хто будуть вірити у Нього були в Його Царстві.

Мойсей Ілля та Ісус з’явилися у славі. Завіса на мить піднялася, троє учнів побачили життя майбутнього віку. Вони власними очима побачили прославлені тіла. Вони побачили живими старозавітних героїв віри. Яку роль це відіграло для них у майбутньому? Як це вплинуло на їхню переконаність у тому Ким був Ісус?

Преображення – це демонстрація Божого плану порятунку людства, через смерть і жертву Христа.

Преображення – це про послух Богу

Те що відбувалося далі – щось неймовірне. Той досвід який пережили учні, він назавжди запам’ятався їм. Вони побачили Славу Господню. Господь хмарою вкрив гору. Все стало точене святістю небес.

І найважливіше, що потрібно було винести з цієї історії – це повідомлення Отця учням: – «Це Син Мій Вибраний – Його слухайтеся!»
Його слухайтеся!

Статистика показує що 85% наших знань ми отримали слухаючи. Ми розуміємо лише 25% з того що чуємо. Тому вкрай важливо навчитися слухати та чути.

Ми живемо у світі інформаційного шуму. Ми чуємо мільйони голосів, які ведуть боротьбу за нашу увагу. Реклама, новини, інтернет, соцмережі. Тисячі компаній борються за вашу увагу. Це вже занадто.

Що робить Бог тут на горі Гермон? Господь оточує всіх хмарою. Він хоче ізолювати Петра, Якова та Івана, щоб захистити від будь-якого шуму і можливості відволікання. Він хоче отримати повну безроздільну увагу. Там всередині хмари учні не могли нічого бачити вони могли лише чути. Голос з неба сказав: Що Ісус має бути в центрі уваги. Вони мають дивитися лише на Нього. Вони мають слухати Ісуса.

Щоб загострити на цьому увагу, Отець забирає Мойсея та Іллю. Навіть вони могли відволікати. Коли хмара розсіялася вони бачили лише Ісуса. Ісус був всім, що їм було потрібно.

Для того, щоб навчитися слухати, щоб слухати Ісуса, потрібно ретельно прибрати шум навколо нас. Ми маємо знайти для себе місце, яке не буде нас відволікати. Без тиші ми не зможемо почути Бога. Без мовчання і тиші ми не можемо мати глибоких стосунків з Христом.
Бог Отець каже трьом учням, щоб вони слухали Сина. З усього Він вирішує сказати найважливіше. І цим найважливішим є слухання Ісуса.

Три шляхи, як Бог говорить до нас:

Через Слово

Якщо ви хочете чути Ісуса – вам потрібно присвятити час для того, щоб Його читати. Якщо ви не отримуєте регулярно Божої істини, ви не зможете чути Божий голос.

Через Церкву

Коли є церква, то ми чуємо Голос Божий через інших людей. Бог торкається нас через свідчення, проповідь, спосіб життя людей у церкві. Ось чому важливо в церкву іти з чимось. Кожен може розповісти про щось, де ви побачили Господа. Це навчає інших бути спостережливими.

Через молитву

Молитва це не просто монолог, це слухання. Відносини мають двосторонній зв’язок. Ви коли-небудь мали співрозмовника, в мову якого не можна вставити слова.

В п’ятницю був у Львові допомагав брату вставити двері. Ми вибивали отвір в стіні для того, щоб поставити двері. І ось вже майже як усе було зроблено у будинок заходить двоє людей.

Один з них голосно почав розповідати як потрібно все робити. Він вихопив молоток, перфоратор і давай ту стіну довбати. Не можливо було йому щось сказати він просто не вмовкав.

Вже по закінчені він почав розпитуватися хто ми. Я почав розказувати, але навіть тоді він не давав нічого сказати. Ви зустрічали таких? З такими не хочеться розмовляти.

Ми маємо навчитися слухати. Бог завжди говорить, але чи ми завжди чуємо? Ми маємо вчитися слухати. Запитувати, чекати на відповідь. Слухайте…
Преображення – це вказівний жест Отця на Ісуса. І наказ Його слухати.

Висновок:

Преображення – це не просто свято в церковному календарі – це назва нашої церкви.
Преображення – коли не гора йде до вас, а ви маєте іти
Пам’ятаючи про цю подію потрібно закарбувати три речі:
• Молитва має велике значення як особиста, так спільна. Давайте будемо творити спільноту молитви…
• Ісус прийшов щоб тобі дати шанс на спасіння. Він прийшов, щоб забрати Твій гріх.
• Тобі потрібно зосередити свою повну увагу на Ісусі. Слухати Його.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.