10 Березня, 2019

Справжня причина для радості

Справжня причина для радості

Про що ви думаєте, коли на вулиці зустрічаєте людей, які голосно сміються і веселяться? Чи бувало у вашому житті, що вас дуже дратувало те, як інші ведуть себе, коли їм радісно?

Колись дуже часто рекламували гамбургери. Маркетологи вигадали цілу історію. Такі ніби випадковим перехожим потрібно обрати між двома гамбургерами. Один з них соковитий, свіжий і гарячий. Від такого складно відмовитися. Його конкурент старий, черствий і непривабливий. Цей гамбургер навіть голодний собака відразу не помітить.

І тут з’являється чоловік спортивної тілобудови, який ймовірно займається важкою атлетикою, йому  пропонують зробити вибір. І він обирає той несвіжий, сухий і абсолютно не привабливий…

Коли його запитали, чому він обрав саме той не привабливий варіант, той відповів: що йому подобається переносити страждання.

Більшість людей сьогодні хотіли б бути радісними і щасливими, але дуже часто вони чомусь обирають страждання, смуток, депресію…

Для наший сучасників Біблія сприймається як книга безвиході, правил і норм. Ну і ще книга супер богословських питань.

Для багатьох людей Бог: сердитий дід, який сидить на небесах і бажає, щоб люди не раділи. В уяві Він похмурий, серйозний. Служити Йому це нудна і важка праця. Правду я кажу?

В Біблії є заповідь, яка повторюється найчастіше? Ви знаєте, що то за слова?

Відразу скажу, це не заборони і попередження. Мова не йде про гроші, секс або владу. Найчастіше в Біблії повторюється, вас це може здивувати: будьте щасливі.

Бог про це каже різними способами, найчастіше ніж про що небудь інше: хваліть Господа, не бійтеся, радійте, і дякуйте.

Текст який ми сьогодні будемо розглядати говорить про світогляд християнина. На наше життя дуже впливає те, як ми розуміємо радість, щастя і відносини з Богом. Цей текст відкриває нам кілька причин для радості. Як це може вплинути на наше життя?

Луки: 10:17-24

17  Повернулися сімдесят два з радістю, кажучи: Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я!

18  А Він сказав їм: Бачив Я сатану, який, наче блискавка, з неба впав.

19  Ось дав Я вам владу наступати на зміїв і скорпіонів, на всю ворожу силу, — і ніщо вам не пошкодить.

20  Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радійте, що імена ваші записані на небесах!

21  Тієї години [Ісус] звеселився Святим Духом і сказав: Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі, бо приховав Ти це від премудрих та розумних і відкрив це немовлятам. Так, Отче, бо так було Тобі до вподоби!

22  [Звернувшись до учнів, Він сказав]: Усе передав Мені Мій Отець; і ніхто не знає, Хто Син, — один тільки Отець; і Хто Отець, — один тільки Син, — і кому Син захоче відкрити.

23  Звернувшись до учнів наодинці, Він сказав: Блаженні очі, які бачать те, що ви бачите.

24 Кажу вам, що численні пророки й царі бажали бачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули!

Нам важко уявити все те що відбувалося у той момент. Просто подумайте про що ви могли б думати коли перед тим як іти по різних селах і містах вас просто проінструктували:

  • Ви ідете як ягнята серед вовків
  • Вас можуть не прийняти
  • Ви маєте іти без запасів
  • Вам потрібної все, що вам дадуть, а не те що хочеться

Якби комусь з нас перед серйозним рішенням порозповідали подібне, ми б не з дуже великим бажанням приступили до справи. Це надзвичайно страшно, ризиковано, небезпечно і некомфортно, але вони ідуть, і повертаються. Які уроки вони можуть залишити нам?

Справжню радість дає не успіх, а спасіння

Коли ці 72 повертаються до Ісуса, вони не можуть впоратися від радості. Незважаючи на те, що вони були попереджені про складнощі, які їх могли очікувати, вони повертаються з радістю.

Що спричинило цей вибух позитивних емоцій?

Однією з причин їхньої радості те, що вони відчули себе успішними. Вони побачили результат своєї діяльності.

Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я!

Їхній досвід перевищив їхні очікування. Вони повертаються з радістю. Коли вони говорять, що навіть демони підкоряються нам, вони мають на увазі, що це є доказом сили і влади, яку вони реалізували в ім’я Ісуса Христа.

Зрозуміло чому вони так радіють, адже не так багато часу назад, 9 учнів не могли вигнати демона. Якщо ті 9 були в числі 12 і не могли, то ті 70 виглядають успішнішими, саме це було причиною для радості. Те що вони виганяли демонів в очах людей їх робило великими і впливовими.

Як Ісус реагує на ентузіазм і радість учнів?

Ісус не поділяє їхньої радості, але незважаючи на те, що їхня радість була недоречною, Ісус їх не докоряє і не засуджує.

Перш ніж Ісус повертається до теми радості, Він повідомляє учнів, що їхня здатність мати владу над демонами є свідченням чогось більшого. Ісус бачить їхній успіх у світлі майбутньої перемоги задля якої Він прийшов на землю.

Прихід Ісуса на землю – це поразка сатани. Проповідь цих 70 була лише вступом до того, що ще мало відбутися. Сімдесят бачать, що їм коряться демони, Ісус бачив сатану переможеним, і скинутим.

Влада яку отримали 70 мала силу, яка могла перемогти сатану, який намагався протистояти проповіді.

Сатана намагається перешкоджати їхній місії через скорпіонів зміїв, але тому, що вони послані Ісусом і їм дано владу, ніщо не може бути перешкодою для їхнього служіння.

Поки вони зосереджені на тому, що повелів їм робити Ісус – вони непереможні і непохитні.

Радість, яку людина отримує від успіху це гарно, але це не те що варте уваги, є щось більш цінніше, є щось більш глибоке, що може мати більш тривалу дію.

Навіть, якби вони могли знищити сатану це не те що є дійсно причиною для радості.

Останнім часом успіхи в кар’єрі чи спілкування з жінками не приносять задоволення. Точніше приносять, але тимчасове. Життя стало прісним. Я посміхаюся, спілкуюся з друзями відпочиваю. Збоку здається, що у мене все добре. Але відчуваю що проживаю не своє життя, щодня одягаю маску. Раніше у мене були хобі, але як тільки досягав успіху, відразу втрачався інтерес.

Це правда, успіх це наркотик, його завжди мало для радості і наступного разу вже потрібно більше, а потім усе це просто набридає.

Якщо ви думаєте, що будете щасливими від того, що досягнете чогось, заробите гроші, побудуєте щось, придбаєте те, що здається вкрай потрібним, то ви самі себе обманюєте. Радість буде, але вона дуже нетривка.

Ісус каже, що радість від спасіння більша і глибша за радість від поразки і падіння сатани.

20  Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радійте, що імена ваші записані на небесах!

Цей текст іншими словами каже: що радість від успіху – це тимчасова радість,  яка швидко минає. Є привід радіти завжди – і це бути записаним у книзі на небесах.

Що означає бути записаним на небесах?

Ще у часи Мойсея запис в книгу був тісно пов’язаний з викупленням і відновленням відносин з Богом.

Коли древні люди говорили про книгу то мали на увазі книгу реєстрації у яку записувалися усі громадяни землі по їхніх родах і племенах. Такі книги зберігалися в храмі. Саме допис у цій книзі міг довести твоє єврейство, або можливість успадкувати майно.

Книга Життя – це приналежність до Божої спільноти, до Божої сім’ї.

Що записано у цій книзі? – Все. Давид каже що навіть сльози, там усе написано, ще до нашого народження. Псалмист каже, що всі дні, які Бог назначив йому жити записані в книзі.

Ісус каже, що належати до Божого народу, бути спасенним – це причина для радості, яка має невичерпне джерело. Радість від успіху швидко минає, а радість від спасіння не залежить від обставин, успіху, комфорту, впливу, значущості.

Ісус каже, що вони мають радіти від своїх відносин з Богом. Радість від успіху це ніщо у порівнянні від радості яку людина отримує від спілкування з Богом.

Нашу сутність розкриває місце де записане наше ім’я.

Минулого тижня ми з ще двома жінками з Бережан їздили на сімейний форум. При вході у приміщення ще на вулиці, нас попросили назвати своє прізвище і показати паспорт.

Коли надійшла моя черга, я радів від того, що моє ім’я знайшлося у списку. Я показав свого паспорта і зміг зайти у приміщення. У той момент на вулиці було холодно, сіявся дощ, хотілося якомога швидше втекти від холоду.

Але пропустили нас не всіх. Оксану Петрівну не пустили. Її імені не виявилося у списку. Потрібно було ледве не до депутатів дзвонити.

Ця ситуація дуже схожа до цього моменту у тексті. Місце реєстрації говорить про нас багато чого.

Людина записана на небесах має саму велику радість. Для цього не потрібно важко працювати, не потрібно досягнути  вершини успіху. Просто потрібно належати до Божої сім’ї.

Можливо у вас не все виходить, можливо ви не дуже успішні, але ваше ім’я записане на небесах, це важливіше за все.

Справжню радість дає не релігія а послух Богу

21  Тієї години [Ісус] звеселився Святим Духом і сказав: Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі, бо приховав Ти це від премудрих та розумних і відкрив це немовлятам. Так, Отче, бо так було Тобі до вподоби!

22  [Звернувшись до учнів, Він сказав]: Усе передав Мені Мій Отець; і ніхто не знає, Хто Син, — один тільки Отець; і Хто Отець, — один тільки Син, — і кому Син захоче відкрити.

Коли читаєш ці слова то до кінця не уявляєш драми і моменту коли вони були сказані.

Ми бачимо що Ісус веселиться, радіє, прославляє Бога, але водночас прямує в Єрусалим, де має бути відкинутий і вбитий. Що може Господу дарувати таку радість? Що було джерелом радості?

Основою радості Господа є кілька речей:

Служіння Святого Духа

Радість в Ісуса не була спричинена людьми. Адже реальність Він ішов Єрусалим де мав померти. Дух Святий, який наповнював Ісуса створив у Ньому радість.

Спасіння людей

Ісус радіє від того, що Бог спасає. Він радіє, що про це можуть знати деякі люди. Радість від знання Божого спасіння і Божої дії в людині через працю месії.  Ісус радів відкритому спасінню.

Ісус радіє через здійснення волі Божої

Цим підкреслюється Божа ініціатива в даруванні спасіння людям. Бог послав Сина Свого, Він же записав імена учнів на небі. Мається на увазі не людська релігійність є визначальною у питанні спасіння, а Боже рішення спасти людей.

Ми бачимо, що не всі люди приймають Ісуса, для когось це чітко і зрозуміло, а для декого закрито. Це підкреслює виключне Боже право спасати тих кого Він хоче по своїй волі.

У цьому випадку релігійна верхівка відкинула Ісуса, е захотіла Його прийняти і повірити у Нього. Більше того, вони вже прийняли рішенні вбити Його. Вони називаються мудрі і розумні. Вони були дуже релігійні, але не спасенні.

Ісус також говорить про немовлят, які не мали впливу, були нікчемними у порівнянні з тими релігійниками, але Господня милість була саме до них.

Ісус радів бо спасіння буде звершено Ним

Ісус радів, що має виконати особливу місію небес. Саме Ісус має відкрити Бога людям. Саме Він має стати жертвою за гріхи людей, щоб люди могли прийти до пізнання Бога через Нього.

Ісус радів, що виконуючи волю Отця Він приносить задоволення Отцю. Він радів, що Отець несе спасіння через Нього. Ісус хоче показати, що справжня радість це приналежність до релігії, це нічого не дає. Справжню радість приносить послух Отцю. Ти радієш, якщо слухаєш Бога.

Людина може бути наповнена радістю, коли вона живе у відповідності з волею Божою, коли є піддана Бога.

Книжники і фарисеї зрозуміли проповіді Ісуса, вони розуміли, що мають підкоритися Йому. Але вони хотіли, щоб Ісус приєднався до них, вони не хотіли відмовлятися від своїх повноважень і завжди намагалися сперечатися з Ісусом: Якою владою ти це робиш, хто тобі дав таку владу. Ці запитання це ні що інше, як відстоювання своєї влади і намагання показати хто господар положення.

Вони відмовилися перебувати під Божою владою, вони відмовилися виконувати Його волю, вони відкинули Його і спасіння, яке Він дарує.

Коли ми думаємо про Божу волю у житті то це можна зобразити як двоє дверей. Одні ведуть до миру, процвітання і радості, а інші – до загибелі і руйнування. Якщо щось пішло не так, ми думаємо, якби я тільки знав, які двері правильні…

Цього тижня у нас був гість. Його життя з одного боку просто шалена пригода. Він побував у багатьох країнах світу. Бачив неймовірну красу озер, річок, океанів, островів… Але з його слів – він почуває себе невдахою і нещасливим. У чому ж причина скажете ви? І до речі він теж ставить те саме питання?

Причина на поверхні. Він не слухає Бога, а живе на догоду своїх бажань і пожадливостей. Він уже мав 4 жінки, розписаний був лише з однією. З передостанньою прожив 5 років, але не одружився, вони розбіглися. Потім з’явилася якась знову, але її не потрібно чоловіка, ї потрібно просто веселощі, причому щоб ніхто про це не знав.

І він запитує за що мені таке?

Як нам знати, чого хоче Бог? Як знати як діяти в цій чи іншій ситуації? Як примати правильні рішення?

Хочеш відчувати радість завжди? Буть слухняний Богу. Виконуй Його волю. І пам’ятай, важлива не твоя релігійність, а твій послух.

Справжню радість дає Євангеліє, про яку раніше лише мріяли

23  Звернувшись до учнів наодинці, Він сказав: Блаженні очі, які бачать те, що ви бачите.

24 Кажу вам, що численні пророки й царі бажали бачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули!

Цими словами Ісус каже, радійте, бо живете у часі про який більшість Біблійних героїв лише мріяли і нетерпінням чекали

Учні мають багато причин для радості. Їхні імена записані на небесах, Спасіння є Божою справою, яку Він здійснює по своїй волі.  Вони можуть радіти, бо Христос відкрився їм. Тепер же вони мають привід для радості, у тому, що живуть у часи бачать те, про що мріяли Божі люди тисячоліттями.

Ісус звертає увагу, що час у який здійснюються біблійні пророцтва унікальний час. Люди віч навіч можуть зіткнутися з Богом. І йдеться не лише про тих які жили у ті час, а також і нас з вами, які можемо це все читати і приймати вірою.

Коли Ісус прийшов на землю, було багато людей, які бачили своїми очима чудеса, бачили владу Ісуса, чули його проповіді, але не повірили.

Благословення вірити в Євангеліє і приймати Його. Саме у цьому ховається радість віруючої людини.

Таких можливостей пізнати істину, як маємо ми не було ще ніколи. Можливість мати Біблію на своїй зрозумілій мові є у кожного, але не кожен читає.

Ісус в центрі історії. Ми не знаємо, як довго буде ще існувати наша історія. В бога є план для цього світу, і Він управляє Ним і той план втілюється крок за кроком. Про це знають віруючі люди і покладають свою надію на Бога.

Світ боїться майбутнього, він не розуміє минулого, сьогодні як ніколи потрібна довіра Ісусу, який в центрі історії. Через Ісуса ми маємо доступ до Отця, можемо надіятися, можемо довіряти, адже Він пан історії і Він втілює свої плани у життя.

Ісус тут каже, що пророки з давніх давен передбачали що має трапитися. Вони чекали приходу Ісуса. Вони знали, що Він має вмерти і воскреснути. Господь відкривав їм ці істини.

Істрія – це Божий план у дії. Якщо ти хочеш бути радісним і мати надію, тобі потрібен Ісус.

Якщо ти хочеш мати радість, яка не минає, ти маєш відгукнутися на Євангеліє вірою.

Висновок

Лука дає нам три уроки

  • Лука каже що радість приходить від усвідомлення спасіння, а не від успіху.
  • Справжню радість дає не релігія а послух Богу
  • Справжню радість дає Євангеліє, про яку раніше лише мріяли

Якщо радість – це те, чого християнин повинен шукати, благородний мотив для християнського життя, то чому так мало хто характеризується радістю? Я думаю, що є кілька можливостей.

Більше про радість:

Чому немає радості

  • Можливо не пережили спасіння

Радість є ознакою спасенної людини. Якщо радість відсутня, то це серйозний чинник який змушує замислитися і поставити собі запитання, а чи знаю я Ісуса?

  • Результат невизнаного гріха

Коли людина грішить, вона не може бути щасливою. Гніт гріха тисне на все, руйнує стосунки, життя і емоції. Як вирішити проблему: покаяння і сповідь перед Богом.

  • Результат неправильного фокусу у житті

Людина буде почуватися нещасною і сумною, коли буде в центрі ставити свої бажання і принципи. Якщо наше серце не належить повністю Богу, воно не може насолоджуватися радістю.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.