17 Березня, 2019

Вибори 2019. За кого голосувати?

Вибори 2019. За кого голосувати?

Через два тижні в нашій країні вибори. Напевно ще жодного разу вони не були настільки непередбачуваними і брудними як цього.

На очільника будь-якої держави покладається чимало функцій і він має відповідати за свою політику перед Богом і перед людьми.

Безвідповідальність, некомпетентність, інфантильність, властолюбство і жага піднесення своєї персони зіграли поганий жарт з багатьма державними діячами, що закінчувалося змовами, революціями, а у найкращому випадку відстороненням від влади.

Демократичний процес дає громадянам виключні повноваження формувати владу, обирати найкращого і найдостойнішого для управління цілими народами. Та чи завжди народ цим правом користується?
• “За кого ж віддати свій голос?”,
• “Хто гідний бути обраним на високі державні посади?”
Згідно з Конституцією України кожному з нас надане право брати участь у виборах. Така участь є добровільною справою кожного. «Громадяни мають право… вільно обирати й бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» (Стаття 38).
Як християни, ми покликані дбати про нашу земну країну, в якій Бог визначив нам жити й служити.
І тому на виборах потрібно робити не просто свідомий, але і вкрай відповідальний вибір.

Текст: Вихід 18:21-22

21 І ти наглядиш собі з усього народу спроможних чоловіків, які бояться Бога, — праведних чоловіків, які ненавидять гордість, і настановиш їх над ними тисяцькими, сотниками, півсоцькими і десяцькими;
22 і вони повсякчас судитимуть народ. Надмірно важкі справи вони приноситимуть до тебе, а малі судові справи вони розглядатимуть самі, — тож вони принесуть полегшення для тебе й допомагатимуть тобі.

Цей уривок дає нам чітку картину, якими характеристиками має володіти найбільш відповідний кандидат на будь яку виборну посаду. Голосувати потрібно за людей, які у найбільшій мірі відповідають цим критеріям. Тобто:

1. ЗДІБНИХ

І ти наглядиш собі з усього народу спроможних чоловіків

Сьогодні у суспільстві великий попит на “нові обличчя” в політиці. І багато “нових” готові прийти до влади. Однак слід пам’ятати, що не кожна людина, яка претендує на відповідальні державні посади, має необхідний досвід і здібності у сфері управління. Не кожен може бути керівником на рівні держави.

Популізм і амбіції кандидатів не варті того, щоб християнин втратив пильність і розуміння реальної ситуації.
Слід віддавати перевагу не тим, хто дає найбільш звабливі, хоча і нереальні обіцянки, а тим, хто на справах показав, що можуть досягнути максимального результату з тими ресурсами, які є. Тим, хто до цього був успішним в навчанні, в роботі, в бізнесі, в громадській діяльності.

Невміння займатися чимось іншим – далеко не найкращий мотив для того, щоб йти в політику. Той хто не приносить плоду в інших сферах, в політиці теж буде безплідним.

Перевіряйте: чим займався кандидат раніше, і яких конкретних результатів він в цьому досягнув?
• Якщо це була громадська діяльність, – які реальні законні переваги приносила вона тим, чиї інтереси ця людина представляла?
• Якщо кандидат був бізнесменом, – наскільки успішним було його підприємство, чи були якісно потрібними і суспільно корисними товари чи послуги?
• Якщо кандидат нещодавно закінчив навчальний заклад, – які були успіхи в навчанні?
• Якщо ж він не новачок в політиці, чи приніс він реальні здобутки для розвитку суспільства? Чи робив зусилля для його перетворення заради спільного блага, якщо це навіть вимагало заходів, які спричиняли шкоду його власній популярності? Чи просто він “відбував термін” вигідного працевлаштування?

Якщо ви хочете десь працевлаштуватися вас відразу запитають де ви працювали перед цим? Яку посаду займали, яку роботу виконували? Який у вас досвід роботи?

Чи знаєте ви, що вас не візьмуть на роботу, якщо у вас немає документа, який підтверджує наявність безперервного стажу водіння протягом 3 років.

Щоб управляти державою потрібні неабиякі розумові здібності, а ще більше вміння, уміння здобуті раніше.
Коли Ізраїльтяни просили в Бога царя, Бог дав їм Саула, усі думали, що він буде добрим керівником держави. Але люди дивилися на обличчя, тоді як Бог дивитися на серце. Через деякий час чоловік з великим потенціалом і кредитом довіри повністю себе дискредитував як особистість, як лідера. Тому Бог вибрав нового лідера на його місце.

Чому Саул зазнав невдачі?

Весь секрет у здібностях. Здібності особи визначають рівень ефективності.

Саул не розумів сутність викликів які стоять перед ним як царем. В день коронації він сховався від народу. Це він зробив бо реально зрозумів, що не вміє керувати.

Саул мав владу, але не міг організувати держави. Він був військовим начальником, але не зміг організувати постійної армії.

Саул не старався стати кращим, він завжди лише переживав, як до нього будуть ставитися люди, він хотів гарно виглядати перед ними.

Саул не працював над собою, і Бог змушений був його змістити. Його кінець великий урок для всіх.
Він гине на полі бою. В бою гине його син, військо зазнає поразки, держава як така майже знищена.
Якщо людина не компетентна, то її крах, і крах держави це лише питання часу.

Чимало людей вважають, що навчаться в процесі, але справжній лідер готується і зростає до відповідальності, здобуває досвід і вміння, а не просто готовий до експериментів.

Коли будете думати кого обирати звернуть увагу на те чи є здібною ця людина, чи достатньо компетентна, щоб управляти цілою державою.

2. БОГОБІЙНИХ

21 І ти наглядиш собі з усього народу спроможних чоловіків, які бояться Бога

Людські закони ніколи не будуть досконалими. Якщо людина політик не Боїться Бога і немає сорому перед людьми, він завжди знайде можливість зловживати своїм положенням.

Тільки у того, у кого є внутрішній моральний компас, який оцінює всі думки, слова і вчинки згідно з Божими заповідями, дозволить політику виконувати владні повноваження належним чином, караючи злочинців, і заохочуючи тих, хто робить добро. (Рим. 13:3-40).

Чому страх перед Всемогутнім настільки важливий?

# 1 – “Божий страх” захищає лідерів від страху перед людьми.

Олександр Турчинов в одному з інтерв’ю відповідаючи на запитання, що давало йому сил приймати складні рішення у найважчі часи для України відповів:
Людина, яка вірить в Бога не боїться смерті. Бо смерть для нас що вірять християн, це ворота до зустрічі з Богом. Коли є віра, страх зникає.

# 2. Страх Божий веде до великої мудрості.

Біблія каже, що Страх перед Богом – це початок премудрості.
Інтелект і мудрість це не одне і те саме. Інтелект говорить про те, скільки людина знає, а мудрість це правильне використання знань.

# 3. Страх перед Богом заважає лідерам стати зарозумілими.

Це допомагає їм згадати, що вони є лише “Божими служителями”, посланими виконувати Його накази.

Тому перш ніж голосувати подивіться на кандидатів з цієї позиції. Погляньте на їхні переконання. Послухайте що вони говорять про Бога. Які його вчинки? Чи їхні слова підтвердженні вчинками, адже саме вони яскраво свідчать про переконання. Адже як людина вірить так і поступає.

За оцінками VoxCheck, зробленим спеціально для НВ, лідер Батьківщини Юлія Тимошенко виявилася політиком, який частіше за інших топових кандидатів у президенти у своїх публічних виступах говорить неправду. Трохи більше третини її висловлювань — це обман слухачів, ще третина — маніпуляція фактами, і лише решта — правда. Іншими словами, відома порада ділити на три стосовно Тимошенко підходить ідеально.
Трохи більше третини висловлювань Тимошенко — це обман слухачів, ще третина — маніпуляція фактами
Трохи відстали від Леді Ю за часткою неправди в публічних висловлюваннях лідер Радикальної партії Олег Ляшко та колишній “оппоблоковець” Юрій Бойко. Вони посіли друге і третє місця в рейтингу брехунів, складеному VoxCheck: радикал обманював слухачів у 30% випадків, а вигнаний з Оппоблоку соратник скандального бізнесмена Дмитра Фірташа — у 23%. У список потрапили Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, та Андрій Садовий.

Біблія каже: “Коли праведні мають владу, радіють люди”. [Пв. 29: 2]

Перевіряйте: чи відповідало попереднє життя кандидата Божим заповідям, чи будувалося на лукавстві людському? Адже нова посада не зробить людину кращою, а можливостей для зловживань у неї стане набагато більше.

3. НАДІЙНИХ

І ти наглядиш собі з усього народу спроможних чоловіків, які бояться Бога, — праведних чоловіків

Цей критерій в біблійному тексті визначений єврейським словом “емет”, до якого важко підібрати адекватний еквівалент, так багато значень воно має: праведних, чесних, порядних, вірних, надійних, стійких, відповідальних і так далі. Іншим словом йдеться про тих, у кого слово не розходиться зі справами.

Нам подобаються люди, на яких можна покластися, кому можна довіряти, надійні люди.
Здебільшого коли йдеться про політиків, то вони обіцяють золоті гори, а не можуть дати навіть купку попелу. Обіцянки великі, а діла маленькі.

Колись в давнину ще Наполеон казав: «Обіцяй все. Не давай нічого». Політика з такими принципами можна зрозуміти, але так жити не можна.

У цій виборчій компанії я не вірю тим які обіцяють золоті гори. Це просто обман. Ті проблеми які ми маємо як суспільство не обіцяють нам легкого і безтурботного життя. І неможливо його отримати кинувши бюлетень в урну. Для цього потрібна наполеглива і кропітка праця 20 років мінімум. Про що потрібно дбати – так по справедливість, а далі помаленьку буде легше.

Ніщо не слугує таким чітким індикатором порядності людини, як її сімейне життя. Хто не зберігає шлюбного завіту, той поза шлюбом надійним бути не може. Нездібний збудувати власний дім, чи зможе облаштувати життя всього народу? Чи можна довіряти велике тому, хто не в стані бути вірним в малому?

Самсону все в житті сприяло. Він був особливою дитиною, яку передбачив ангел його батькам. Він мав божественну долю і мету життя.

За своє життя Самсон зробив багато могутніх подвигів, він був лідером Ізраїлю протягом 20 років. Проте попри такий хороший початок, Самсон потрапляв багато разів у проблемні ситуації, і зрештою, закінчив життя дуже жалюгідно: він став слабким, сліпим, і опинився в рабстві у ворогів, від яких мав звільнити народ.

Чому Самсон е став великим лідером? Адже мав усі можливості. Його негідний характер зробив його ненадійним і це стало причиною краху його кар’єри. Самсон був нестримний, непостійний, залежний від настрою, емоційний і непередбачуваний.

Ніхто не міг розгадати його наміри: ні його дружина, ні її батько, ні ізраїльтяни.
Ненадійність Самсона поширювалася на його стосунки з Богом. Ще тричі до свого краху він порушив свої обіцянки Богу. Самсон постійно загравав з нещастям, і воно його знайшло.

Нестача надійності послужила Самсону його краху. Якщо лідери втрачають чесність, вони втрачають довіру. Коли втрачається довіра, їм приходить кінець.

Перевіряйте: наскільки турботливим партнером у шлюбі є кандидат? Чи добре він керує домом? Чи виховує своїх дітей у послуху з чеснотами? Чи соромиться своєї сім’ї, чи пишається нею, а вона – ним?

4. НЕПІДКУПНИХ

Гроші самі по собі, не є проблемою. Проблема – любов до грошей. Апостол пише:

“Адже благочестя із задоволенням — велике надбання…. Адже коренем усього зла є грошолюбство…” (1 Тим. 6:6,10).

Коли людина не чиста на руку, підвищення його статусу в суспільстві збільшить загрозу, яку він для суспільства має. Як казав Генрі Форд, якщо людині, яка краде гайки на залізній дорозі, дати вищу освіту, він вкраде паротяг.
Непідкупна ж людина – не має такої суми, за яку варто було б продати свою честь. Адже назад її вже не відкупиш.

Перевіряйте: Чи був кандидат звинувачений у фінансових зловживаннях? Чи співмірні між собою його майнові і фінансові декларації? Чи ставало відомо про приховані доходи?

Політиком згідно З Біблією, має бути особа, яка здатна обмежити себе заради блага народу.
Повторення Закону описує яким має бути Цар і йдеться про те, що він має вміти обмежити себе.
В кількості війська. Якщо цар накопичує армію, то це робить або що народ захистити, або, щоб захищатися від нього.

В багатстві. Правитель не повинен збирати багатство внаслідок збіднення народу, або непомірних податків.

Висновок

Правильна відповідь – голосувати потрібно за того, хто у найбільшій мірі відповідає вказаним критеріям:
• за найбільш здібного,
• найбільш богобійного,
• порядного
• непідкупного.
Якщо не хочете розчаруватися в людях, – не зачаровуйтеся ними. Християни у більшості нічим не кращі за представників інших релігій, так і не віруючих, серед яких велика кількість хороших людей – і здібних, і чесних, і порядних, і навіть непідкупних. Різниця лише у тому, що християни отримують спасіння, причому, не за щось, а виключно по благодаті; тому то і жаль “добрих невіруючих”). Але різниця ця у сфері того, що Боже, а не того, що кесареве.

Більше про християнина і суспільство:

Голосувати потрібно за тих, хто найкращим чином підходить на виборну посаду на благо всього суспільства. Адже, ставши, скажімо, президентом, християнин не має бути президентом лише для християн, але і для мусульман, і юдеїв, і буддистів, і атеїстів, – всіх громадян. Бог не дивитися на обличчя. До того ж потрібно прагнути і нам.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.